Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom sokkal toleránsabb,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom sokkal toleránsabb, mint én. Tudom, hogy ő így nem boldog. Hogyan váljak megértőbbé?

Figyelt kérdés

Míg én gyakorlatilag azt csinálok, amit akarok, rá kellett jönnöm, hogy én nem tudom neki ugyanezt nyújtani. Szinte rögtön szóvá teszem, ha valami nem tetszik, míg ő inkább lenyeli a dolgok nagy részét (- hogy aztán hetek múlva szedje le a fejem valami apróságért, mert felgyűlt benne minden)...


Szóval akkor és azzal megyek bárhova, ahogy akarok. Azt teszek, amit akarok. Ez így evidensnek hangzik, de nem csak itt a gyakorin, a való életben is ritkán látok ilyet. Tudom, hogy mennyire szerencsés vagyok.

Exek, volt (?) hódolók, náluk/nálam alvások, bulik, pár szál cigi, alkohol, féléves külföldi gyakorlat ötlete, szőrtelenítés vagy más külsőségek kérdése, szex, házimunka...Szinte semmi komoly miatt nem problémázik, a saját meglátásom szerint élhetek. (Persze a fentiek mind normális keretek közt folynak.)

Csak persze amiatt van feszültség, hogy Ő nem érzi magát elég szabadnak..:( Én kifejezem a nemtetszésemet pl. olyan dolgokért, mint hogy újra rászokott a cigire és büdösen jön haza, heti akár többször beül az új kollégáival sörözni (ezt csak szóvá tettem, de elég rossszul fogadta), ha régóta nem volt szex, vagy mert "everybody's darling"-ja akar lenni és nem állít le néhány pofátlan nőt. Közeli kapcsolata amúgy nincs más nőkkel, de nehezemre esne jó szórakozást kívánni ahhoz, hogy az exénél alszik vidéken, úgy, ahogy ő teszi nálam.


(Hozzáteszem, hogy ő viszont az én szememben kis hülyeségekért képes drámázni, pl. halálkomolyan megkérdezte, hogy mégis hogy képzelem el a jövőben a kapcsolatot az anyjával, ha így viselkedem - azt sem tudtam mi van, mire kiderült, hogy nálam maradt egy kölcsönkért utazótáska, mert a vizsgaidőszakban elfelejtettem visszavinni. Na, ők ilyen lenyelős család...)


Már volt ebből pár vitánk, és tudom, hogy erre jobban oda kell figyelnem, ha meg akarom őt tartani.

Tudna valaki tanácsot adni?


25N/34F, 4 éve együtt



2016. ápr. 25. 19:12
 1/6 A kérdező kommentje:

Persze mindketten tudjuk, hogy ez a 9 év korkülönbséggel is összefügg.

Egy ilyen vita végén szoktunk viccelődni azzal, hogy legalább cserébe milyen szuperszexi fiatal barátnője van..:) Hiszen tényleg!:P

2016. ápr. 25. 19:16
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
A szuper szexiseg elmulik - marmint az erzes. Ergo megszokod hogy ő van és ő is téged. Viszont a problema megmarad. Muszaj valtoznod. Hidd el tudom. Hasonlo cipoben jarok(tam) mint te.
2016. ápr. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Ezt az exes dolgot nem is értem. Én sem alszom az exeimnél, alap, hogy a párom se.
2016. ápr. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az exes dolgot én se nagyon értem, hogy te hogy szőrtelenítesz az egy dolog, az, hogy ő kocsmaszagúan jön haza azért egy kicsit durvább.

Nem toleráns ő, hanem csak kommunikációképtelen, hordozgatja a sérelmeit, aztán egyszer kibuggyan belőle.

Nekem volt ilyen párom, bírtam 10+ évig, de em: ez nem alkalmas párkapcsolatra - titkos ügynöknek igen.

Ja, és ott én voltam az idősebb, szerintem a kornak ehhez nincs sok köze.

2016. ápr. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy attól toleránsabb lenne, hogy lenyeli a dolgokat, aztán egyből rádzúdítja.

Sőt. Én ettől frászt kapok, mert bűntudatkeltésre jó, de problémamegoldásra nem.

Valami nem tetszik és kifejezed-> meg lehet beszélni. Valami neki nem tetszik, lenyeli, és később a fejedhez vágja-> valszeg már rég nem vagytok az aktuális helyzetben

Nekem is volt ilyen barátom, falramásztam tőle, és richtig magamat okoltam, hogy miért nem vagyok megértőbb, türelmesebb. Szerintem ez lelki alkat kérdése, inkább törjön pár tányér a pillanat hevében, de következő pillanatban béke, minthogy valami lassan ható méreg egye meg a kapcsolatunkat, mert képtelen kifejezni az elégedetlenségét.

Ne te, pontosabban ne csak te változz.

Ő is álljon a sarkára, és akkor mondja, amikor baja van.

2016. máj. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előttem páran fején találták a szöget. Úgy tűnik, hogy a barátod igazából nem toleráns, hanem passzív. Nem foglalkozik időben azokkal a dolgokkal sem, amik zavarják vagy problémát okoznak neki, hanem lenyeli őket, hagyja felgyülemleni és ez előbb-utóbb kiborulásokhoz vezet, amikor az a bizonyos utolsó cspp bekerül a pohárba.


Sajnos nincs csodamódszer arra, hogy ezeket megoldjátok, de az első nagyon fontos lépést legalább te megtetted, ismered magát a problémát, és legalább már azt tudod, hogy mit NEM kéne csinálni, min kéne változtatni.


Maga a tanács ugyanaz, mint szinte minden kapcsolati problémánál: kommunikáció. Többet és jobban. Meg kell tanulnotok nyugodtan, őszintén és nyíltan beszélgetni ezekről a problémákról, úgy, hogy nem megy át veszekedésbe, sértődésbe, vádaskodásba, számonkérésbe, presztízsharcba, dacba. Nem könnyű, de szükséges. Meg kell ismernetek és meg kell értenetek egymás nézőpontját. Tényleg nem vagy elég megértő? Mi ennek az oka (irányítási kényszer, hatalmi harc, ilyesmi)? A barátod miért zárja magába a sérelmeit, miért nem akarja vagy nem tudja ezeket kifejezni neked? Kell neki ebben segítség? Ha kell, akkor figyelj oda és legalább egy darabig legyél proaktív, jusson eszedbe és kérdezd meg tőle: ez a dolog bántana téged, gondot okozna?


Ennek az egésznek az lenne a célja, hogy megtanuljátok és megszokjátok a problémák azonnali, de empatikus kifejezését, hatékony és semleges megbeszélését és fájdalommentes megoldását.

2016. máj. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!