Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnám még jobban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám még jobban kimutatni a párom felé, hogy mennyire szeretem?

Figyelt kérdés

Párommal távkapcsolatban élünk sajnos, nem részletezném, hogy miért, nem is fontos a történet szempontjából. Minden egyes nap beszélünk, reggel, amint felkelek, első dolgom, hogy írjak neki, érdeklődök felőle, hogyan aludt, hogy van, hogy telik a napja stb. Mellette vagyok, ha mélyponton van, vigasztalom, ha szüksége van rá, támogatom a döntéseiben, minden egyes nap többször is elmondom neki, hogy mennyire szeretem, hogy mit jelent nekem, és, hogy mennyire várom a találkozást.


A párom azonban úgy gondolja, hogy nem mutatom ki eléggé, hogy mennyire szeretem. Teljesen tanácstalan lettem, mert eddig azt gondoltam, hogy jól csinálom a dolgokat, de akkor ezek szerint mégsem. Ő az első kapcsolatom. Lehet, hogy a tapasztalatlanság miatt?


Én 21/L ő 22/F


2016. ápr. 27. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, hogy kimutatod, akkor sehogy. Az már csak színészkedés lenne.
2016. ápr. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem kérdezed meg tőle, hogy ő mit várna el, mi az szerinte, amivel jobban kifejeznéd, amitől ő jobban érezné, hogy mennyire szereted?


Amúgy nézz utána az 5 szeretetnyelvnek, beszélgessetek róla a pároddal, hogy melyikőtöknek mi(k) a szeretetnyelve(i), és hogyan lehet ezt jól összehozni úgy, hogy amit kifejeztek, azt a másik érezze.

2016. ápr. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem tettekkel, de csak akkor működik,mikor együtt vagytok épp.Kedvenc ételét sütöd-főzöd, megleped valami finom süteménnyel,apró ajándékkal is. A másik, hogy szóval is kimutatod.Örülsz, ha valami jó hírt közöl, biztatod, ha elért valamit megmondod, hogy mennyire büszke vagy rá.
2016. ápr. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát akkor kérdezd meg tőle, hogy pontosan mire vágyik, mire van szüksége! Aztán döntsd el, hogy a kérése mennyire reális/teljesíthető stb. Azért arra vigyázz, hogy saját magadat ne add fel, egy kapcsolat kettőtökről szól, hogy mindketten jól érezzétek magatokat benne.


Leírás alapján nekem ez bőven kimeríti a törődést. Sőt, nekem még sok is lenne, ha valaki minden egyes nap többször ecsetelné, hogy mennyire szeret.

Lehetséges, hogy a párodnak önbizalomhiánya van?

2016. ápr. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. szerintem picit vegyél vissza. Ne beszéljetek ilyen sokat, mert megszokás, menetrend lesz belőle, és elveszik az értéke annak, amit írsz/mondasz neki. Ugyanígy a "szeretlekkel". Nem kell folyton hajtogatni. Amikor mondod, annak legyen tartalma, ereje, hatása. Nem kell persze visszafogni, nem erről van szó, csak azt kerüld el, hogy megszokássá váljon.


2. Ha te úgy gondolod, hogy megfelelően kimutatod a szeretetedet, ő viszont nem ezt látja, akkor egyszerűen beszéljétek meg. Mondd el neki, hogy te milyen jeleket adsz és milyen jeleket vársz, és ő is tegye ugyanezt. Valószínűleg csao különbözőek az igényeitek és bizonyso jeleket eltérően értelmeztek. Ezt is, mint MINDET, csak meg kell beszélni, egyszerűen, nyugodtan.


>Ő az első kapcsolatom. Lehet, hogy a tapasztalatlanság miatt?


Lehet, de fontos, hogy nem kell túlbonyolítani. Nem kell elkezdeni törni a fejed ilyenkor, meg kérdéseket kiírni meg aggódni. Csak beszélj vele és oldjátok meg.

2016. ápr. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismered az 5 szeretet nyelvet?

Az ő nyelvén kellene kimutatnod, hogy érezze...

ha érdekel tudok a témában ajánlani 1-2 elég jó könyvet, én legalábbis elég sokat tanultam belőlük.


23F

2016. ápr. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A szeretetnyelveknek tényleg érdemes utánanézni, de nekem a leírásodból úgy tűnik, hogy ő kicsit...birtokló személyiség.

Értem én, hogy ritkán találkoztok, így sok mindent kommunikáltok meg írásban, de kicsit sok naponta x alkalommal írogatni, hogy "így szeretlek, úgy szeretlek". Legalábbis nekem. Olyan érzetet kelt ez bennem, mintha bizonytalan lenne magában, ezért elvárná, hogy te bizonygass neki folyamatosan. De ezt vele kéne megbeszélned: mit kevesel, hogyan lehetne jobb...stb. Aztán mérlegelned kell, hogy számodra ésszerű-e ez a fajta viselkedés, vagy fojtogat vele.

2016. ápr. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Összetenném a két kezem, ha ilyen lenne a párom. Én ezt szeretném tőle, semmi mást. Távkapcsolatban vagyunk mi is, én úgy viselkedek vele mint te, de a barátom nem ír vissza az üzeneteimre (pedig fent szokott lenni és látja), nem becéz, nem hallgat meg és szó szerint mindenen megsértődik, pedig nem akarom megbántani. Én vagyok midenért a hibás, nem akar erről beszélni, ahogy magáról se. A barátaival nagyon jól érzi magát, engem szinte csak feszültség levezetésére használ. Nem beszél a jövőnkről. Szeptembertől egy városban fogunk élni, de csak azt jegyezte meg eddig, hogy milyen rossz, hogy távol lesz a barátaitól, viszont a egyetemet meg a kávézókat stb. várja, azt nem mondta egyszer sem, hogy örül, hogy közel leszünk. Természetesnek veszi, hogy vagyok neki, de ez már túlzás. Ha ő gondolná úgy, hogy nem mutatom ki eléggé, akkor abban a percben szakítanék vele. Nekünk lesz egy nagy elbeszélgetésünk erről az egészről. A beszélgetés sokat segíthet nektek is, hátha elmondja, hogy lenne neki jó. Ha nem, akkor lehet, hogy kicsit önzőn hangzik, de adj annyit amennyit kapsz.
2016. ápr. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!