Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Zsuzsanna1288 kérdése:

Nemtudok megbocsajtani a barátomnak. Mi tevő legyek?

Figyelt kérdés
1,5 éve vagyunk együtt a barátommal, együtt is élünk. Én 30, ő 40 éves.1 éven keresztül eljart heti kétszer, néha reggelig, néha délig bulizni, sajnos kokain függő "volt". Én szerelmes voltam belé és ez az egy év alatt mindig hittem neki hogy majd megvaltozik, állandóan könyörögtem, hivogattam egész éjjel hogy jöjjön haza, persze abban az állapotban sosem jött, vagy csak kikapcsolta a telefonját. Másnap jött a könyörgés, meg az ígéretek. Én meg persze mindig tovább léptem, és reménykedtem, hogy segithetek neki, mert az élet többi területén megállja a helyet. Az utolsó pár hónapban már teljesen magamba fordultam. Minden héten ugyanaz. 3szép nap, aztán jön egy éjszaka ami mindent elront. két hónapja megbetegedtem, haza költöztem a szüleimhez amíg a kivizsgálás tartott, és persze jót tett ez a kis távollét. egy hónap pihenés után vissza tertem hozzá,de már nem olyan nagy kedvvel, de persze ő meggyozott hogy többé nem lesz olyan mint volt. Azóta nem ment el bulizni egyszer sem, és állítja hogy nem is fog mert szeret és nem akar elvesziteni..de bennem valami megtört, nagyon megbantott hogy tönkre tette egy evemet, és hogy hittem neki, szerettem, o pedig ezt figyelmen kívül hagyta. Egyre többet gondolok arra hogy új életet kezdjek. Persze ő kér hogy lépjek túl az egészen. Nagyon elkeseredtem mert úgy érzem nem megy, szeretem, meg nem rossz ember ő, de nagyon megbantott. Én nem iszom alkoholt,néha egy pohár bort, sem nem drogozok távol áll tőlem az a vilag. Eddig mindig megtuttam bocsájtani, de most amikor talán tényleg változni akár, nem megy. Ha egyáltalán megfog változni. Elszomorit az egész... Nemtudom mi tevő legyek.
2016. jún. 8. 12:16
1 2 3
 1/23 Noblesse Oblige ***** válasza:
90%

Először is a párod olyan amilyen. Nem árult zsákbamacskát, tehát ő nem tette tönkre azt az egy évet, ő hozta a formáját. Szóval kár rákenni a felelősséget, ezt te szúrtad el, mert olyasmiben reménykedtél, amire amúgy sem volt sok esély. No, ezen ponton túlléphetünk.

Az alatt az egy év alatt valami, megtört ez tiszta. Erre számítani lehetett. Sőt törvényszerű. A szerelem sok dolgot megszépít, de a lelkierő nem végtelen és van egy pont, amikor már nem is képes tovább viselni dolgokat. Te még itt nem tartasz, de érzed, hogy ez szerelem ide vagy oda, már nem az igazi.


Igazából az a ti drámátok, hogy a férfi nem előbb kapott kézbe. Van egy pont amin túllépve, akarhatjátok mindketten a kapcsolatot, de valami hiányzik és soha nem lesz már olyan, mint amilyennek lennie kéne.

Szerintem te már eljutottál arra a pontra amikor csak elodázni tudod a végét, de elkerülni nem. A kérdés, hogy még szenvedsz mellette vagy továbblépsz most.

2016. jún. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

"nagyon megbantott hogy tönkre tette egy evemet, és hogy hittem neki, szerettem, o pedig ezt figyelmen kívül hagyta"

Gondolom tudtad, hogy ilyen. Ha ennyire zavart, minek jöttél vele össze? Amúgy ha most épp megjavult, akkor adnék neki egy esélyt, de az lenne az utolsó.

2016. jún. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%

Én azért nem adnám fel ilyen könnyen!

Figyelj,a pasiknak kell egy kis szünet a kapcsolatban.Ilyenkor mérlegelnek,hogy veled jobb,vagy nélküled.

Adj neki egy esélyt, hogy bizonyítson!

2016. jún. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nemtudtam, hogy drogozik. Amíg csak udvarolt és talalkozgattunk, pár hónapig, nem számolt be az egészről. Amíg össze nem költöztünk fogalmam sem volt róla, hogy kimaradozik és hogy drogozik. Én dolgoztam, ő is. Amikor szetvaltak útjaink egy egy randi után, ő azt mondta megy haza aludni. Én pedig nem ellenőrizgettem. Amikor osszekoltoztunk akkor ébredtem rá, hogy mi is van. Most két hét telt el, hogy nem tunt el, nemtalalkozik a barátaival akikkel ezt csinálja...próbálok hinni, de rettegek attól hogy újra megbant.
2016. jún. 8. 13:18
 5/23 anonim ***** válasza:
41%
Ha akkora cimeres idiota vagy, hogy meg ezek utan is hiszel meg idot pazarolsz egy ilyen mocskos, hazudozo fuggore, akkor ne gyere ide panaszkodni. Aki hulye, haljon meg. Nem lehet segiteni rajtad.
2016. jún. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nagyon sokan vagyunk, vagy voltunk hasonló élet helyzetben... Úgyhogy jó sokan megkellett volna hogy haljunk már, csak éppenséggel mi arra törekszünk hogy megvaltoztassuk a nem kívánt helyzetet. Lehet hiba volt írnom ide. Gondoltam valaki volt már hasonló helyzetben, vagy többet ért egy hasonló típusú ember viselkedesehez. Kívánom hogy neked ne legyen gondod soha.
2016. jún. 8. 13:42
 7/23 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy függő.

És ez nem az ő akaratának a kérdése. Egy ideig bírja, utána - ha nem kap orvosi segítséget, terápiát, - vissza fog esni. Idő kérdése, mikor.


Tehát ülj le vele beszélgetni, és egyezzetek meg abban, hogy elmegy pszichológushoz, orvoshoz, hogy valóban segítsenek neki leszokni.

2016. jún. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Noblesse Oblige ***** válasza:

Nekem a függőségben szenvedőkkel annyi tapasztalatom van, hogy az kevés, hogy ő elhatározza, hogy nem és nem. Vissza fog esni. A nagybátyámnak is volt ilyen kitörése, és 2 hónapnál tovább sosem bírta. Utána persze bepótolta azt a 2 hónapot bőségesen.


Az ember vagy önmagáért változik vagy nem fog összejönni. És ott az életen át tartó kísértés is. Persze szép és romantikus dolog lenne, ha a másikért hozzánk ilyen áldozatot, de a valóság az, hogy ez belső motiváció és sosem külső. Mert az nem tartós.


Te pedig nem bírod el lélekben azt ami egy függővel való együttléttel jár, mert mint mondtad, már most rettegsz. Szóval ez így halálra van ítélve mindenhogy.

2016. jún. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Kerdezo, arrol van szo, hogy te tulzottan vajszivu vagy es megszallottan hiszel. Nem arrol van szo, hogy nekem sosincs gondom. Hanem arrol van szo, hogyha valaki egy even keresztul az arcomba hazudik meg tarsai akkor nem fogadom vissza. Plane ha fuggo. A fuggoseg nem ugy mukodik, hogy "nem talalkozik a rossz haverokkal" es vege. Felajanlotta neked ez az aranyember hogy most azonnal bevonul elvonora kettotokert? Nem. Annyit csinal hogy nem talalkozik (ki tudja meddig) a barataival. Ez edeskeves. Ez nem gyogyitja ot ki a fuggosegebol. Es ennek ellenere sem veszed eszre hogy mar most ott b***sz at ahol tud. Csak remenykedsz mert te meg akarod valtoztatni a nem kivant helyzetet. Te lehet, o nem. Mert ugyanugy eladna meg teged is egy kilo anyagert.
2016. jún. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Igen. Én is úgy gondolom hogy idő kérdése. Gondolom most megprobalja megemberelni magát kicsit, de nem sok esélye van hogy ne kezdje elölről. Velem egy éve él együtt azóta heti kétszer kokozott, talán az utóbbi két hónapban heti 1x. Változó. A kapcsolatunk kezdete előtt kezdte pár hónappal az allitasa szerint. ő azt állítja hogy nem függő, és hogy ő erősebb annál. Meg hogy ő karakter. Nemertek a drogokhoz. Kokainhoz, és persze fel vagyok készülve az újabb alkalomra. Orvoshoz nem akar menni, mert ő erősebbnek tartja magát mint a drogot. Az életben rendesen funkcionál. Megbecsulik a munkahekyen, sok barátja van, vidám természet, jó lelkű, csak.. Csak... Nehéz elviselni a heti kimaradozast. Nemhiszem hogy lehetséges hogy valaki magától lealjon, és abban az esetben nekem tovább kell lépnem.
2016. jún. 8. 14:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!