Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti költöznétek vagy maradnátok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti költöznétek vagy maradnátok?

Figyelt kérdés

Párommal 5 éve vagyunk együtt. Van egy 2 éves gyermekünk. Mi a fiammal anyummal lakunk, párom külföldön dolgozik, 2 havonta jár haza, mikor itthon van nálunk alszik stb de sokat van a szüleinél, tulajdonképpen ott lakik, hozzánk aludni jár. Sok dolog miatt nagyon megromlott az utóbbi időben a kapcsolatunk. Mikor terhes lettem, akkor ment ki külföldre. Na onnantól nagyon elszaladt vele a ló. Nagyon anyagias lett. Ad pénzt a gyerekre, mindenre ezzel nincs baj. Mostanra összegyűjtött annyi pénzt, hogy építkezzen. Nekem nincs annyi pénzem, hogy jelentős összeget adjak a házba, szüleimtől meg nem akarok erre kérni. Megfordult a fejemben, hogy Sopronba költözök, gyerekkel együtt, testvéremnek van ott lakása, így lenne olcsó albérletem. Anyum is jönne velünk. Anyumnak lenne Sopronban munkalehetősége, nekem pedig Bécsben egyenlőre takarítói állás-remélhetőleg addig, míg nem fejlődik még jobbra a német tudásom. Persze erről barátom hallani se akar. De...

Mióta kint dolgozik nagyképű lett és hihetetlen anyagias. Minden embert körübelül a keresete alapjáni itél meg. Régen nem ilyen volt, de most pl ha mondom neki, hogy majd ha építkezik, a konyhába olyan gáz legyen már amilyet szeretnék-mivel úgyis én főzök ott-lehurrog, hogy ő fizeti majd ő eldönti. És mindenre ezt mondja, a gyerek cuccaira is, hogy az ő pénzéből veszi, majd ő tudja. Persze ez így jogos valamilyen szinten, de azt se tudja hogy milyen dolgok kellenek a gyereknek...

Mondtam neki, hogy nem bírom tovább a megalázásokat, hogy én csak egy nő vagyok, nekem kuss. Vissza akartam menni dolgozni a gyerek mellett, hogy nekem is legyen pénzem persze nem engedte és nem fogja fel hogy nekem is szükségem van erre arra. Unom, hogy mindig ezt azt vesz magának én meg nem tudok semmit mert nincs annyi pénzem. Mondtam neki, hogy költözünk, van munka persze erről hallani se akar. De tudom hogy ha felépítkezik, mindig az lenne hogy nekem kuss mert az ő háza+ha egyet gondol mondja hogy takarodjak a házból. Most azt mondta hogy jó rám iratja a fel ét, csak ne menjek el. De ez meg szerintem nem korrekt dolog. Ti mit tennétek a helyemben?



2016. jún. 10. 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:
menj el dolgozni,legyél végre önálló felnőtt nő.... csak ennyit mondok... mire vártál ennyi évet?
2016. jún. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam hogy az itthoni fizetésem, ha visszamegyek a gyerek 3éves kora után dolgozini, mindenre elég nekünk, csak arra nem hogy házam legyen, erre gyűjtenék kint. Már meg is van a ház amit megvennék, ha úgy alakulna. Unokatesómék 4-5 év múlva, mikor a gyerkük gimibe megy, költöznek pestre és akkor adnák el nekem a kisházukat.
2016. jún. 10. 12:50
 3/9 A kérdező kommentje:
Dolgoztam a baba előtt, utána meg ugyebár szültem. Ezért vártam és nem mentem el.
2016. jún. 10. 12:51
 4/9 Flogeir ***** válasza:

Szerintem az, hogy anyagias, vagy az, hogy azt mondja, hogy ha ő kereste meg, akkor ő dönti el, hogy mire költse, abból még az nem következik, hogy kénye-kedve szerint azt fogja neked mondani, hogy költözz el, ha nem tetszik valami. Ha így érzed, akkor abban valami más is van, nem csak a fentebb említett "személyiségjegyek", de ha csak annyi van, mint amit leírtál, akkor ne vádold előre olyasmival, aminek semmi jele nincs.


Nyilván nem elegáns, hogy így kezeli a pénzügyeket. 5 éve vagytok együtt, de ha jól értelmeztem a leírtakat, akkor ebből 3 évet ő külföldön volt és tőled távol. Tehát eleve nem igazán tapasztaltátok meg hosszú távon, hogy milyen együtt élni. Az sem biztos, hogy nagyon megváltozott, lehet, hogy az első két évben csak nem volt meg az anyagi lehetősége vagy saját keresete, amiből "gyakorolhatta volna" azt a viselkedést, amihez most meg van a "fűtőolaj".

Persze neked nyilván nem kell elfogadnod azt, hogy mindenben ő döntsön. Az más kérdés, hogy azt viszont nem igazán kérheted tőle számon, hogy magát meglepi ezzel-azzal, amíg titeket ellát mindennel. Nyilván ez is úgy lenne elegáns, ha téged is meglepne dolgokkal, de ez már megint másik kérdés.

Az, hogy felajánlotta, hogy rád iratja a ház felét, mégis csak annak a jele, hogy kötődik hozzád, és mégis csak értetek csinálja, amit csinál. Lehet, hogy meg kellene vele értetned, hogy neked a ház felének rád iratásánál fontosabb lenne, ha pár téged és a gyerekeket érintő kérdésben kikérné a véleményed. Értesd meg vele, hogy te nem elkölteni akarod helyette a pénzt, csak szeretnéd, ha az igényeiteket figyelembe venné.

Ha pedig vissza akarsz menni dolgozni, akkor mondd meg neki, hogy ebből nem engedsz, mert erre szükséged van. Ha ezt nem tudja elfogadni, az kellő indok arra, hogy ne költözz addig az új házba, amíg ezt nem képes (az álláspontoddal együtt) elfogadni.

2016. jún. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez egy bunkó pasi. Csak a pénz érdekli.Önző, nagyképű, arrogáns. De! Te meg nem vagy életre való, ha úgy vállaltál gyereket, hogy ki vagy szolgáltatva egy ilyen embernek. Meg is bolondulnék, ha nem volna annyi tartalékom sem, hogy gyalog elinduljak a saját lábamon. Soha nem lesz közös semmitek, ő építkezni akar, te házat venni, akkor milyen együtt élés ez? Ez minden, csak nem életközösség.

37N

2016. jún. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt tenném a helyedben, hogy visszamennék dolgozni, és elválnék. Velem ilyet meg se próbáljon egy férfi, hogy nem enged dolgozni. Egyébként most nálunk is a hagyományos modell áll fenn, a férjem talicskázza haza a pénzt, én meg viszem a háztartást, meg elvagyok a gyerekkel. De közben tanulok, hímzek, próbálgatom az alternatív pénzkeresési lehetőségeket (PTC, online tőzsde). Tudja a férjem is, hogy hosszú távon nem lesz jó nekem ez a kiszolgáltatott helyzet. Szerintem ne tervezz hosszú távra egy ilyen zsarnokkal.
2016. jún. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez nagyon gaz, nekem a ferjem kerdes nelkul ad penzt havonta, hogy vasarolgassak maganak etc es soha nem ker szamon.Mindezt ugy, hogy van munkam, amikor nem volt akkor is ezt csinalta:-))En a helyedben otthagynam mert nem lehet ilyen kiszolgaltattotan elni:-))
2016. jún. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Költöznék. Állj a saját lábadra! Ha nem tetszik neki, akkor majd kapod a gyerektartást...hiszen gyakorlatilag most is ez történik.. Ha meg belátja, hogy egy idióta, akkor még javulhatnak is a dolgok.
2016. jún. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A férjed, vagy a barátod az illető? Ugyanis baromira nem mindegy.
2016. jún. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!