Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A páromat zavarja, hogy többet keresek, mint ő. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

1,5 éve vagyunk együtt. Nekem diplomám van, neki érettségije. Egyik nap kibökte, zavarja, hogy többet keresek nála. Eléggé meglepődtem, de nem tudom, mit kezdjek ezzel a dologgal.

Akik hasonló cipőben járnak, hogyan oldottátok meg?



2016. júl. 28. 18:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Semmit nem tudsz ezzel mit csinálni, ha agyában nem tesz rendet, mert ez tulajdonképpen kisebbségi komplexushoz is vezethet, ami megmérgezheti a kapcsolatot, akkor annyi.

Nem értem, hogy miért zavarja ez, hisz te megtanultál érte. Neki is meg lett volna a lehetősége, de ha ő ezzel nem élt, akkor meg ne legyen irigy a másikra.


Mondd meg neki, ha ennyire zavarja, akkor menjen és tanuljon ő is, vagy vállaljon plusz melót..stb.

2016. júl. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen gond, mivel nem tudjuk, a másik mennyit keres.

Én, azért érettségizett nővel sem jönnék össze, mivel nekem az sincs. Nem konkrétan a pénz véget, mert azt simán lehet keresni, ha akar valaki.

2016. júl. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Sehogy.


Ezt nem tudod Te megoldani, sőt sajnos még Ti sem tudjátok.


Ezt neki kell feldolgoznia, neki kell tudnia elfogadni, hogy sikeres vagy, hogy ettől még szereted, de közben tudnia támogatni, hogy még sikeresebb lehess karrier téren.


Sok kimenetele lehet.


Ha egészséges önértékelése, önbecsülése van, akkor fel fogja fogni, hogy mindkettőtöknek jó, hogy többet keresel, meg fogja érteni, hogy más területen meg esetleg ő a jobb.


Ha kevésbé egészséges, akkor zavarja, ami elég sok irányba elviheti.


Láttam már olyat, aki elkezdett kompenzálni, csak az alkalmat kereste, hogy mikor kaphatja a másikat valami hibán, és dörgölheti az orra alá, hogy na ugye, van aki akár még agresszívvá is válik, vagy csak olyan fokú kisebbrendűségi érzése lesz, hogy mással sem fogja tölteni az idejét, mint azt bizonygassa, hogy ő is ér annyit.


Sajnos ezeknek a negatív kimeneteleknek minimálisan befolyásolhatod az irányát, hiába mondod el ezerszer, hogy téged nem zavar, hogy nem számít, hiába csinálsz bármit, ha őt magát bántja, akkor kitudja hogy tör a felszínre.

2016. júl. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló!

Én nő vagyok, nekem van diplomám, nem pedig a páromnak.

2016. júl. 28. 19:12
 5/12 anonim ***** válasza:
Általában a férfiakat szokta ez jobban zavarni, de láttam már fordítva is
2016. júl. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Már ha ez számít valamit a kérdés megítélésében.
2016. júl. 28. 19:16
 7/12 anonim ***** válasza:

Bár lepontozták az elsőt, de ettől a kérdés gyakorlatilag meg lett válaszolva.


Nem rajtad múlik, nem tudsz mit tenni, ha becsípődik nála, akkor mondhatsz bármit, majd kezdődik a "nem kell a sajnálatod" duma. Beszélj vele, hogy ez nem lesz jó, mert szétszedi a kapcsolatotokat

2016. júl. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Sunshinedoll ***** válasza:
Egy húszezresre írnám a szakítóüzenetet és odaadnám neki :D
2016. júl. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

Utalt át nekem a többletet.

Itt nem neked kell csinálni valamit, hanem neki kell megoldani, hogy többet keressen, mint te, ha őt ez zavarja.

2016. júl. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez úgy látszik, hogy sok embernél probléma tud lenni. Az előző párom jóval kevesebbet keresett, mint én és zavarta, ha beültünk egy drágább étterembe. Hiába mondtam, hogy nekem jó úgy, ha a drágább helyen én fizetek, az olcsóbb helyeken meg ő. Szerintem ez így igazságos volt, de nem tudott dűlőre jutni a dolog fölött.

Most viszont pont egy olyan kapcsolatba bonyolódok bele, ahol én vagyok a csóró és másik jóval gazdagabb. Nem tudom még mi lesz belőle, de lehet engem is zavarni fog egy idő után, hiszen arra neveltek minket, hogy a férfinak kell többet keresni és félek előbb utóbb kerülünk olyan helyzetbe, amit anyagilag nem engedhetek meg magamnak. De ez majd kiderül.

2016. júl. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!