Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy magyarázzam el neki,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy magyarázzam el neki, hogy attól még ugyanúgy szeretem, hogy nem akarok hozzá költözni?

Figyelt kérdés
Nem is az, hogy nem akarok... csak nem a legjobb az időzítés. Ő külföldi, és azon felül, hogy emiatt a dolog alapból macerás, most épp nem a legbiztonságosabb hely, ahol él, miatta is nap mint nap aggódom. Úgy volt kezdetnek vele töltök egy, max. két hónapot, de már ebben sem vagyok biztos. Ez nem kettőnkről szól, nem is az országáról vagy kultúráról, hanem politikáról meg terrorhelyzetekről. Ne értsétek úgy, hogy egy szörnyeteg és erőlteti, mert pont, hogy aggódna a biztonságom miatt és ezért megkérdezte biztos nem mondjuk-e le a munkát (hosszú sztori) és utána biztosan vele akarom-e tölteni a nyár hátralévő részét. Félt. De másrészt nemrég azt mondta alig várja, hogy együtt lehessünk. Ez persze természetes :) Én is nehezen birom nélküle. A szívem azt mondja, akár a pokolba is menjek utána, de... a józan ész mást mond. Neki is meg kell értenie. De ha elmegyek hozzá, és rákérdezné, belehalnék a csalódottságba a szemében, mikor kimondanám, hogy rettenetesen sajnálom, de most semmiképpen... És nem, ő a munkája miatt nem költözhet hozzám, így meg csak évi pár hetet, legjobb esetben pár hónapot lehetnénk együtt. Mit tehetek? Húzzam az időt? De a jövő sem biztos, hogy jobbat hoz. :(
2016. júl. 30. 00:57
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
talán van benne annyi értelem h felfogja magát a kérdést.. ha nem, akk jobb most dobni mint sok szenvedés után
2016. júl. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Ha Isztambulrol van szo, amennyiben beszelszed mar valamennyire a nyelvet, nyugodtan menj oda. De a tobbi helyre is ugyanez vonatkozik nyelvvel egyutt. Tamadasok mindig lesznek es voltak, de attol meg nem indul meg 20on millio ember rettegeseben. Szoval terrortamadas miatt tovabbra is butasag otthon ulve rettegni.
2016. júl. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Igen, Isztambulról van szó. Már voltam ott tavasszal egy hetet, akkor is mindenki kézzel lábbal akart lebeszélni róla. Még nem beszélem a nyelvet, de tanulgatom, pár nagyon alap szót és kifejezést már megértek, de hogy is mondjam... el lehetne adni. Most csak a nyár hátralévő részére mennék (ebből 2 hét 100%), de tudom, hogy elő fog jönni a téma. Nem tudom kikerülni, hogy azt mondjam, mennyire hiányzott, vagy milyen jó újra vele lenni, hogy milyem nehéz nélküle, és egyszer le fog csapni rá. Legutóbb én se féltem, de egy akkor szerzett ismerős nemrég mondta, hogy ott volt a reptéren egy órával a lövöldözés előtt. Akik kint éltek magyarok, vagy rendszeresen járnak ki is sokan mondták, hogy idén biztos nem mennek, legfeljebb pár bátrabb ember a tengerpartra, mert ott biztonságos. És ahogy a puccskísérlet felkavarta az érzelmeket, végérvényesen elbizonytalanodtam. Persze rátesz egy lapáttal, hogy egy éve sem ismerjük még egymást. Nem úgy értem, hogy nem bízok benne, de én egy kényelmes ember vagyok, aki nem szereti a változást (inkább nehezen hoz meg nagy változásokat hozó döntéseket), nekem ez a tempó gyors, amivel kezdettől haladunk. A szerelem spontánabbá tesz, mint eddig bármikor, de nem egy teljesen új emberré. Másrészt bántottam már meg, és szomorúnak is láttam már, még zokogni is (nem egy bőgőmasina, nagyon kivolt, és sok bizalom is kellett hozzá, és az én határozottságom, hogy márpedig rosszban sem hagyom magára - borzasztó élmény volt, úgy éreztem megszakad a szivem) nem bírnám elviselni a csalódottság szikráját sem a szemében. Félek annyira hat rám mikor együtt vagyunk, hogy bármire képes lennék, csak hogy neki jó legyen, hogy ne bántsam meg. Olyan apróságokkal meg lehet bántani... mint hogy venni akarok magamnak egy fagyit, és felhozom, hogy én fizetem. Őrület. Eddig nem zavart, de már egyre jobban. Elkényeztet, hercegnőként bánik velem, és nem csak azért, mert ott más a szokás, azon felül is, hihetetlen túlzásokba tud esni. Néha már túl sok :D Épp így imádom, de épp ezért azt sem akarom, hogy a kedvemért ő hozza fel meggondolatlanul, hogy ő költözne hozzám, mert az majdhogynem kivitelezhetetlen! Nem tudnám elviselni, hogy a karrierje és családja rovására legyen többet velem. Egyszerűen... meg vagyok lőve. Nem tudom mi a jó megoldás.
2016. júl. 30. 12:55
 4/28 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de itt a legkevesebb problemat a terrortamadasok jelentik ebben a kapcsolatban. Torokorszag nem nyugat, nem olyan mint itthon, es a baratod ezt teljesseggel ignoralja. Milyen eleted lehetne ott? Mit tudnal ott csinalni ha odakoltozol? Semmit amig nem beszelsz folyekonyan torokul. Segitseget nem tudnal kerni az utcan. En inkabb ezt probalnam megertetni a baratommmal.
2016. júl. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Ez mind igaz, de a kultúrát meg lehet szokni, fél-egy év alatt alap nyelvtudást magamra tudnék szedni, és középfokú angollal pedig már most rögtön tudna nekem állást szerezni, ami mivel már tanultam, és angolból érettségiztem is, így egy intenzív, 3 hónapos tanfolyam után ez is meglehetne, igazából már rég le is akarom tenni. El is tartana akár, de arról szó sem lehet, pedig az otthon p!tsavakaráshoz aztán meg igazán nem kell semmi (dehogynem, mert bolt, szomszéd, rokonok, hivatal stb. nem mintha megfontoltam volna). Nem is tudom... Mintha ezer éve kerültek volna szóba (részben közvetve) ezek a dolgok. Akkor még bátran vitáztam vele, és a lehetőség is oly távolinak tűnt. Még az is, hogy majd tényleg együtt legyünk...

Jaj... kezdem azt hinni, csak ürügyet keresek, magam se tudnám megmondani miért, hiszen más vágyam sincs, mint hogy együtt lehessek vele!

2016. júl. 30. 14:19
 6/28 anonim ***** válasza:
Kerdezo, kicsit magamra emlekeztetsz, tehat kerlek semmit nem vegyel magadra, ugyanezeken en is atmentem es magamra is ugyanezt mondanam utolag :D. Vegtelenul naiv vagy. A legjobban ugy tudnam kifejezni hogy nem a neked kell megszoknod a kulturat, a kulturanak kell hozzadszoknia. Es ez Torokorszagban nem mindig igy mukodik egy europai nonek akit elso blikkre mindenhol orosznak fognak nezni, a bunkobbak pedig ugyis fognak kezelni. De a parodnak ezt tudnia kene, es nem sirassal belerangatnia teged egy orszagba aminek a nyelvet sem beszeled. Torokorszagban az a csaloka hogy eloszor azt hiszed hogy semmiseg, minden ugyanolyan aztan kesobb mennek a nagy csodalkozasok meg pofara esesek. Nem lebeszelni akarlak en is megleptem anno ezt, de csakis ugy hogy mar folyekonyan beszelsz (hiaba tud neked kozep angollal munkat szerezni ha kozben a kollegaidat nem erted, meg egy bankszamlat nem tudsz egyedul megnyitni - ennyire nem beszelnek ott angolul), van vegzettseged es akar egyedul is fent tudnad tartani magadat ott (amire mellesleg szukseged is lesz, mert nekem anno a munkavallalasra fel nem jogosito tartozkodasihoz csak a biztositas volt 600 lira korul, es ezenfelul meg minden honapra minimum 500 dollart kell tudnod a hivatalban felmutatni - egy eves tartozkodasihoz 6000 dollart kell bemutatnod a sajat jogodon, sajat torok bankszamlan). Tehat csak akkor ha nem fuggsz senkitol. Maskepp maradjatok a tavkapcsolatnal, a nyelvet pedig tanuld.
2016. júl. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
A pénz nem lenne gond, a sok ügyintézés jobban kiidegelne. Orosznak még nem néztek, bár biztos eljön majd az is. Csak a szomszéd feltételezte, hogy talán lengyel vagyok, mikor a kedvesem mondta, hogy magyar vagyok, kaptunk tőle egy-egy szelet süteményt :) De a nyelv dolog viszont igaz, se ő se rokona/barátja nem lehet 24 órában velem. Úgy érzem kellenek a józan érvek, hogy tudjak mit mondani, mikor boci szemekkel néz majd rám.
2016. júl. 30. 23:27
 8/28 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam majd azt javaslom, idén még kihúzzuk azzal a 90 nappal amit vízum nélkül lehetek kint, jövőre meg majd meglátjuk. Egy kis nyelvtudást is magamra szedek addig, pénzt teszek félre, utána olvasok dolgoknak, egymást is mégjobban megismerjük.

És nem azért sírt, hogy zsaroljon. Egy friss tragédia és vita után közvetlenül jártam náluk, és egy kissé kiborult. Olyan mély nyomot hagyott bennem, hogy úgy érzem soha többé nem szeretném őt úgy látni. Ezt nem úgy értem, hogy nem lennék ott neki, akkor is rohantam hozzá, talán úgy helyes, ha azt mondom, én nem szeretném ezt kiváltani belőle. Azóta nem vitázok apróságokon, finomabban kritizálom. Próbálok őszinte maradni, de nem is feleslegesen szítani a feszültséget.

Ó igen, és válik. Nem etet, ez már biztos. Ha minden igaz még őszig tart el. Azt hiszem azt is jó volna hagyni leülepedni. Ez, mondhatni egy igen erős érv.

2016. júl. 30. 23:51
 9/28 A kérdező kommentje:
Tudtam, hogy meg fogja tenni, ereztem, es ma felhozta. Leirhatatlan ahogy vagyakozva, kisse revetegen nezett ram, ahogy a keze önkentelenül mozdult felem... En pedig kemeny maradtam, gyorsan elhadartam minden jozan ervet. Pont a terrorvesyelzt nem, de az igazsag az, hogy most, hogy itt vagyok, jelentektelenebbnek tünik, mint tünt mielött ideutaztam. Tudom, hogy megert engem, de ahogy visszahullott a keze az oldalahoz, es hogy azota szotlanabb, elszomorit. Persze ne ertsetek ugy hogy zsarol, de tudom, furan hangzik, utalom öt megbantani, es most sikerült. Nem jatszik ra, megis erezni, hogy megfagyott köztünk a levegö.
2016. aug. 20. 01:36
 10/28 anonim ***** válasza:
Az európai fehér emberek alkalmatlanok számodra egy párkapcsolatra? Ezért tart itt Európa. Menj ki és vissza se gyere!
2016. aug. 20. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!