Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Velem lenne, de ugyanakkor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Velem lenne, de ugyanakkor meg kerüli a találkozókat. Hogy lehet itt egyensúlyt találni?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha hosszú leszek, próbálok tömören írni.

Két éve vagyunk együtt, kisebb zökkenőket leszámítva alapvetően jó a kapcsolatunk. Nem élünk együtt.

A gond a találkozókkal van. Régebben sokszor töltöttünk együtt egész napokat, vagy akár hajnalig ültünk és beszélgettünk valahol vagy sétáltunk. Ha munka miatt csak összefutni tudtunk, akkor is ajándék volt az az egy-egy óra.

Később (részben az ő kérésére, részben közös igény miatt) az utóbbiakat elhagytuk. Kialakult, hogy a szabadnapokat együtt töltjük, a maradék meg mindenkinek a barátoké, egyéb dolgoké. (Nem egy a munkabeosztásunk, nem mindig esnek egybe a szabadnapok.)

De a megmaradt találkozások is elkezdtek ellaposodni. Ritkák a programok, rövidülnek a találkozók, egész napokból késő délutánok lettek, fáradtság miatt már nincsenek hosszú esték együtt.

Beszélgettünk róla. Jeleztem felé, hogy nekem ez nem jó, de nem változik semmi. Pl. ha meg van beszélve, hogy korábban találkozunk, mindig elalszik, program csak akkor van, ha én _megmondom_, hogy mit csináljunk, ha felsorolok lehetőségeket, abból sem választ. Ő nem szervez, illetve csak nagyon ritkán, de akkor is inkább úgy, hogy pl. megmondja, hogy menjünk moziba X filmre, de én találjam ki, hogy melyikbe és mikorra.


Neki sem jó ez, ki is mondta, hogy hiányoznak neki a régi együtt töltött napok, meg az aktív programok. De ugyanakkor meg kényszernek érzi, hogy mikor és mennyit találkozunk... és ezért is vannak ezek az ösztönös kibúvók, vagy én nem is tudom. Mert hogy rutin meg muszáj az egész. Régen nem volt kényszer. Nem értem, hogy mi a különbség.

Én mostanra már úgy érzem magam, mint valami pincsikutya. Ha tudom, hogy szabadnapos, akkor nincs programom, hogy tudjunk találkozni, ha mondja. Ha én szervezek programot (mással), mindig úgy teszem, hogy ne a "közös" időből vegyem el. Magamtól alakítottam így, de mostanra már ez is nevetségesnek tűnik, ez is csak azért, hogy nehogy kettőnk kárára menjen. De ha meg "bosszulgatnám" azzal, hogy más programot csinálok direkt, akkor még ennyit sem tudnánk találkozni... Plusz ezt gyerekesnek is tartanám.

Próbáltam már neki mondani, hogy akkor ne találkozzunk ennyit, majd akkor, ha tényleg velem akar lenni és nem kényszer, de közben meg ő is azt csinálja, hogy pl. haveroknak nemet mond, ha tudja, hogy velem is lehetne... És mégsem működik. Úgy szervez, hogy velem lehessen, de közben meg pl. ha ő mondja, hogy együtt töltjük a napot és minden, akkor sem találkozunk délután 4-5 előtt. Plusz ha valamiért találkozunk, akkor így-úgy hiányzom, és alig várja, hogy együtt legyünk, utána ugyanez.


Nem értem. Tényleg nem értem. Kétségbe vagyok esve, félek, hogy elveszítem, de nem tudom, mit csinálok rosszul.



2016. dec. 6. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Kihűlt ez a kapcsolat sajnos. Az ilyesmi szoktak közös utazással feldobni, mikor csak egymásra tudnak figyelni a felek. Ha ezek a próbálkozások is rendre kudarcba fulladnak, akkor szoktak szakítani, hogy mással boldogabbak tudjanak lenni, elengedik egymást. Hát nem szerelmes beléd sajnos. Tudod, elmúlik a rózsaszín köd, és vagy megmarad a szeretet-tisztelet, vagy a semmi. Amúgy az, hogy nem lépett előre a kapcsolatotok: (összeköltözés, házasság, ilyesmi) az is jelent ám valamit, bár tény, hogy nem ismerem a háttereteket, lehet volt már válás, gyerekek is akár, de ha nem, és mégsem haladt előre az ügy, akkor szerintem érdemes lenne mást keresni, vele meg szépen elbúcsúzni egymástól, unatkozzon egyedül, vagy mással, ne veled.
2016. dec. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Összeköltözés tervben van, anyagi okok miatt nem valósult meg idáig.

Én eddig minimálbéren voltam, nemrég váltottam munkát, hogy lehetőségünk legyen előrelépni. Neki nagyon sok kötelező kiadás terheli a fizetését (szülőktől örökölt hitel pl.), így azokat is beleszámítva kevés lett volna a kettőnk jövedelme egy albérlet fenntartásához és megélhetéshez.

Úgy volt, hogyha lejár a próbaidőm és már tudunk félre is tenni, akkor valamikor tavasszal újra nekifutunk a kérdésnek.

Csak hát addig el is kéne jutni. :(

2016. dec. 6. 15:08
 3/5 anonim ***** válasza:

"Velem lenne, de ugyanakkor meg kerüli a találkozókat."



kamuzik

2016. dec. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

De miért, mi a jó ebben...?

Naponta tucatszor elmondja, mennyire szeret, meg ha nem találkozunk, akkor azt is, hogy mennyire hiányzom.

A gyakorlat viszont mást mutat. Most még azt is elfelejtette, hogy megbeszéltük, hogy találkozunk, pedig ő találta ki, nem én...

Egyszerűen nem értem és nem tudom hova tenni a dolgot.

2016. dec. 6. 22:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Mint mondtam, nem érdekli őt a téma. Ha érdekelné, TENNE érte !
2016. dec. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!