Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek ezert hagyjam el?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ezert hagyjam el?

Figyelt kérdés

1eve vagyok egyutt a parommal.

Gyonyoru szep karacsonyi ajandekot kaptam tole.

Kiderult hogy lassan 2eve papiron nos.

Tegnap este mondta el nekem azzal az indokkal hogy mar igy nemtud melletem elni hogy titkolja.

Nekunk februarba fog megszuletni az elso kozos gyermekunk.

A parom szerint csak a penz miatt kellet neki a hazassag. Mert hogy kapott erte 400ezer forintot.

Felsem tudom fogni hogy hogy huzhattuk ki eddig es a csaladja sem szolt errol semmit nekem?

Szeretem de nemtudom hogy igy tudnek e mellete elni!

Ti mit csinalnatok a helyembe?


2016. dec. 29. 06:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

A papír tulajdonképpen semmit se jelent. Vannak akik felveszik férjük nevét, és még elváláskor is megtartják ezt a nevet, az értelmét nem látom, hogy minek, de nagyon sokan így csinálják.


Tartja a volt párjával a kapcsolatot? Összejárnak? Van valami bizonyítékod ezzel kapcsolatban, még mielőtt h..lyeséget csinálnál?

Ha éjjel nappal csak veled van, akkor mit foglalkozol egy papírral?

Kínos ugyan, de most már akkor papíron el is lehet válni, hisz már megkapta a pénzt, már nincs rá szükség, hogy papíron nős legyen.


Nem az a fontos, hogy mi történt a múltban, hanem a JELEN a fontos, amit most teszünk! Elmondta, mert őszintén szeret.

2016. dec. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%

Teljesen máshogy látom, mint az első. És lehet lepontozni, aljas és sértő dolgokat írni, a véleményem sziklaszilárd.


1. A srác először (400 000 Ft-ért!!!) elvesz valakit, majd amikor majdnem kibújik a trónörökös, hirtelen eszébe jut, hogy elvett valakit. Mégis karácsony van....


2. Már az őszinteség sem fontos, csak a nagy érzések. Ha szereted, az mindenre magyarázat.


3. Gondolod, a felesége majd elengedi? Még hamuban sült pogácsát is csomagol az útra?


Én is elváltam, mert rossz volt a házasságom. Három évet keresgéltem, és két hónap múlva születik az első kisfiunk. Ajándékként babaholmikat vettünk, nem magunra gondoltunk.


Ha el is tud válni a párod, hűtlen elhagyás miatt semmit nem visz. De a nagy érzések megvannak, ez a lényeg.


Sem téged, sem a párod nem sajnálom.


A babát nagyon. F/ 38

2016. dec. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%

Az a házasság, ha tisztán csak üzlet, akkor megbocsájtható, hisz nem hazudott, nem kérdezted tőle, hogy nős - e, tehát őszinte, mert nem vágta rá, hogy nem.

Most jött ki belőle, ennyi. Lehet fiatalon keresett pénzt durvábban is...

(orosz az asszony, vagy ukrán? :) )

2016. dec. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Egy evig hazudozik neked, eltitkol egy ilyen dolgot, teljesen mindegy, hogy mivel indokolja, ez nem szerelem!

Ha az elejen tudtad volna,hogy nos, kikezdtel volna vele?

Teged meg hamar felcsinalt, ha egy eve vagytok egyutt, de februarban mar jon a baba.

Gratulalok mindkettotoknek, hogy ennyire erzelmi analfabetak vagytok.

2016. dec. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

#2, ez micsoda?

"hűtlen elhagyás miatt semmit nem visz" ?

Keresett 400 ezret, hát nekem nem a világom, de az én párom se tudja mikor mivel kerestem mennyit. Amennyire ismerem ezeket a dolgokat, az tisztán papírmunka, szóval én nem hiszem, hogy ezért szakítani kéne.

Az nekem se tetszik, hogy eddig lapított, balf_vsz.

2016. dec. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Ötös!


A házasságot kétféleképpen bonthatjánk fel kis hazánkban. Vagy közös megegyezéssel, és akkor kb fele-fele a vagyonmegosztás (a gyerekek száma sokat nyom a latban), vagy hűtlen elhagyás, és akkor a hűtlen félnek alig jár valami. A kettes válaszoló

2016. dec. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Aki most nulla pontot adott, köszönöm, nagyon okos, intelligens, mert a magyar törvényeket pontozta le, nem engem. Nem én találtam ki, a PTK szabályozza így.


Gratulálok az okos véleménynyilvánításhoz!!! (Az előző)

2016. dec. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 RoseTyler ***** válasza:
#7: Ha csak üzlet volt a házasság, akkor min osztozzanak? Lehet, hogy senkinek semmi nincs a nevén.
2016. dec. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%

6-os ilyen nincs. Nem tudom honnan szedted. Kártérítésre csak az a fél kötelezhető, akinek tudatos tevékenysége a másik fél számára igazolható kárt okoz. Ez azért nagyon nem ugyanaz mint amit te írsz. Szóval légyszi ne reklámozd már a hülyeségeid.

Amúgy engem ebben nem is a házasság zavarna, ahnem az egy év titkolózás. Én ez után nem tudnék újra bízni benne.

2016. dec. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#7, aki nagyon okos.

A "hűtlen elhagyás" jogállásáról a következős szabályozásokat találtam:


Az 1868. évi LIV. tc. 36.§-a.

1900. A H. T. 100. §

1911. évi XXI. törvény



"A feldúltsági elv egyre nagyobb térnyerését a 6800/1945 ME rendelet mutatja, mely meghagyva a vétkességi elven alapuló bontást" - tehát 70 éve már kezdett kiszorulni


A mai szabályozás:

2013. évi V. Tv. Családjogi Könyv 4:20 § -4:23 §


Házasság megszűnik:


A bíróság, házasságot felbontó jogerős ítéletével.


A házasságot a bíróság valamelyik házastárs kérelmére,


vagy a házastársak közösen benyújtott kérelme, egyező akaratnyilvánítása alapján bonthatja fel.



De nem hülyézlek le. Minek?

2016. dec. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!