Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Szeretem a páromat, de úgy érzem, ő nem vesz engem komolyan. Majdnem 3 éve vagyunk együtt. Én 29 vagyok, ő 32. Én nagyon szeretnék megházasodni, gyereket, ő meg csak halogatja. Én el tudom fogadni, ha ő mást képzel el maga mellé feleségnek, de akkor minek vagyok én itt? Nem vagyok se csúnya, se igénytelen, se buta, mint a föld. Nem vagyok se gazdag, se szegény. Sokan kérnek tőlem randit, de én hűséges vagyok, mindig nemet mondok, mert hogy van már párom. Mit csináljak, hogy végre komolyan vegyen, vagy döntsön, velem vagy nélkülem?! Nekem ez az állapot így nem jó, félek, hogy "kiöregszem" a gyerekvállalásból miatta, és majd mikor már lehetőségem sem lesz rá, akkor kapok a fejemhez, hogy jaj, hát lehagyott valaki másért, nekem meg se családom sem lehetőségem nincs rá többet.

2017. jan. 3. 17:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyerek témában nagyon sokat változott, néha már magától is felhozza, hogy mi lesz ha gyerekünk lesz, meg sokat beszélünk róla. Az előtt ha felhoztam a gyerek témát tiszta hisztit kapott, hogy minek piszkálom ezzel. Viszont nem értem ezt az elhatárolodását a házasságtól, mert mindig mondja, hogy ő mostmár élete végéig velem szeretne lenni, annyira szeret.
2017. jan. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
persze,csak nyugodtan,2-3 év pont elég,biztos a 2-3 év miatt nincs annyi elválás a mai világban
2017. jan. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem a 2-3 év a hibás, hanem, hogy az emberekben az a tudat van, hogy ami rossz, azt ki kell dobni, nem pedig megjavítani.
2017. jan. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 kolosszus22 ***** válasza:
Utolsó, igazad van, de ahhoz h valamit megjavítsunk 2 ember kell, mindkét félben meg kell lennie a komoly elhatározásnak és munkának. Amikor csak az egyik fél érzi h nem ok valami, a másik meg elzárkózik és elvan a langyos vízben a dolgok meg hosszú távon nem változnak, akkor nincs értelme erőltetni.
2017. jan. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Így van. De két-három év alatt nem hiszem el, hogy nem merül fel olyan konfliktus, vagy probléma, amit közös erővel kell kommunikációval megoldani. Akkor kiderül, hogy milyen a másik probléma és konfliktus kezelése. Hogy képes-e komprumisszumra. stb.


A házasság éppen arra lenne jó, hogy utána már muszáj megoldani a problémát, mert együtt kell maradni. De most már van az elfogadott társadalmi norma a VÁLÁS és most már az is olyan, mintha csakúgy szakítanának... olyan lazán kezeli a társadalom... Így már igazából semmi súlya nincsen a házasságnak. Semmi értelme. Csak járnak, és bármikor szakíthatnak... Csak a neve más. Csak házas, és bármikor válhatnak.

:)

Szóval szerintem két-három év akkor is elég, hogy tudd milyen a másik. Pláne, ha vele laksz. Viszont a házasságnak növelnie kéne a probléma megoldására való motivációt.

2017. jan. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!