Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Két eltérő igényű ember...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Két eltérő igényű ember között hogy működik a közös kassza?

Figyelt kérdés

Szerintem sehogy :-)De mégis, és kapok jó ötleteket.

Eltérő igényre azt értem, hogy pl. az egyik azt mondja, jó a kínai cipő a gyereknek, a másik meg normális minőségűt akar, így állandó a konfliktus. Az egyiknek 1 db farmerja van, azt hordja amíg le nem szakad róla, a másiknak igénye lenne 1-nél több nadrágra. Kajában szintén egyik részről chips, kekszek, cukros löttyök, sör, a másik részről egészségesebb kaják, barna kenyér, sonka, sajtok.


2017. febr. 2. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt nem a közös kasszával lenne gond, hanem az eltérő életmóddal. Ilyen szinten más emberek nem nagyon tudnak megférni egymás mellett hosszútávon. És ennek semmi köze a pénzhez.
2017. febr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Ha az együttélés működik, akkor a közös kassza is.

Próbáljatok meg kompromisszumot kötni. Mondjuk a kínai cipő és a márkás drága között van még pár lehetőség. Egyébként meg amire telik. :)

Az, hogy ki hogy alakítja a saját ruhatárát, az egyéni szociális.

Kajáknál is lehet kompromisszumot kötni. Mondjuk barna kenyér, sonka, sajtok, egészséges innivalók és rágcsálnivalók, néha meg egy kis keksz vagy valami egészségtelen. Sőt, nálunk a nassolás abszolút külön utakon zajlik. :) Nekem kell vigyázni a súlyomra, úgyhogy én legfeljebb ilyeneket rágcsálhatok, hogy almachipsz, sárgarépa csíkok hamismajonézzel, és hasonlók. Erre a párom persze rá se néz. Viszont nem is kell annyira figyelnie, simán ehet kekszet, chipszet. Úgyhogy ha filmezéshez nassolni akarunk, akkor van az övé, meg az enyém.

Meg persze a gyerekeknek is külön ezt-azt, mert ők is szeretik az édességet.


Ebből akkor van gond, ha elkezdődik a fillérezés, hogy ki mennyit költ a ruhájára, ki mennyi üdítőt ivott, kinek drágább a napi étkezése, stb. De eleve butaság ilyeneken vitatkozni. Én se fogok azért annyit enni, mint egy ló, meg a párom se éri be a napi 1600 kalóriával, hogy egyformán költséges legyen az étkezésünk.

2017. febr. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
#1 így van,folyton menne a vita.Jó példák erre a szüleim(3 éve el is váltak),apum nagyon spórolós,anyum ellenben szereti élvezni az életet,de félre is tesz,nagyon ügyesen kezeli a pénzt.Állandóan ment a vita,1-2 évig voltak csak közös kasszán,de utána is anyum idegeire ment apum beteges spórolása.
2017. febr. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Összeköltözés után általában születnek kompromisszumok, meg közelednek egymáshoz a vélemények. Pl ha az egyik mindig azt mondja hogy a kínai cipő sz.r, akkor lehet hogy a másik egyszer végül felpróbál egy jó minőségűt, és rájön hogy tényleg. Nem mondom hogy az élet minden területén így lesz, de azért sok dologban igen. Ha meg nagyon nem, akkor nem fognak együtt maradni, túl sok lesz a konfliktus.
2017. febr. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Én ugyanezért szakítottam az előző barátommal. És pontosan ezek az igények tértek el, mint amit te is írtál. :) Nem bántam meg a szakítást. Nálunk az is probléma votl, hogy a volt barátom mindig nehezményezte, hogy én egészséges ételeket veszek, azaz rá akart venni a saját gazdaságos, de egészségtelen kajáira (cukros löttyök, párizsi, virsli, mirelit pizza). Én meg rá akartam venni az egészségesebb ételekre, amikre ő nem bukott. Egyszerűen nem illetünk össze.
2017. febr. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ettől félek én is, hogy esetleg szakítás lesz a vége, amit azért nem akarok, ha nem muszáj. Eddig külön kasszán voltunk, és működött, de csak azért, mert én fizettem sok olyan dolgot, amit ő nem akart, de azért élvezte a hasznát. (pl. új jófajta edények, minek az, nem kell, jó a régi, de azért ő is ahhoz nyúl, ha főzni akar valamit, vagy elmentünk kirándulni, valamilyen családi program, uszoda, stb. és a gyerek ruháit is én vettem mindig. Nekem ebből elegem lett, és és most úgy gondolom, hogy éppen itt az ideje, hogy közösen fizessük a közös kiadásainkat.
2017. febr. 2. 15:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Gyerek közösek?
2017. febr. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen
2017. febr. 2. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!