Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A jegyesem tolvaj és nem akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A jegyesem tolvaj és nem akar leállni. Van ebből visszaút?

Figyelt kérdés

1 éve vagyunk együtt a párommal, tündéri lánynak ismertem meg, számomra ő az az egyetlen ember, akit őszintén szeretek és soha nem hittem, hogy megtalálok valaha. Mióta összeköltöztünk viszont kiderült róla egy dolog. Először a lakásból tűntek el kisebb értékek, pénz nem, de pl. anyukám étkészletének egyes darabjai, személyes holmik, még régi fényképek is. Ha barátaink jártak nálunk, egyik másikuk szintén arra panaszkodott, hogy valamije eltűnt, persze biztosan elhagyta, de az esetek száma egyre nőtt és nagyobb értékek is tűntek el, kezdett nagyon kellemetlenné válni a dolog. Pénz ekkor sem tűnt el, de tárcából igazolvány, családi képek stb. igen. Fogalmam nem volt, hogy mi történik, de már ők is kezdtek furán nézni rám.


Aztán az egyik pénteken, miután pár sráccal kissé kirúgtunk a hámból, későn értem haza, ő már aludt, én meg kapcsoltam a tv-t és jó nagy sunggal levágtam magam fotelbe. Reccsenést hallottam magam alól, mondom megnézem mi ez, biztos ügyesen eltörtem a drága bútort. Nyitom ki az alját, erre ott van beszórva minden ellopott cucc, itthoni dolgok, az összetört porcelán, a barátaim dolgai, meg ráadásul olyan tárgyak, amelyeket általam ismert személyhez nem is tudtam kötni. Belém állt az ütő, komolyan azt hittem, hogy ez valami éber álom. Azonnal felkeltettem, hogy magyarázza ezt meg; és ami a legjobban megijesztett az az, hogy kisimult arccal letagadta az egészet, fel sem húzta magát, és a barátaimat vádolta, hogy biztos ők rejtették oda, hogy lejárassák őt... még soha nem láttam őt ilyennek azelőtt.


2 hónap múlva esküvő, még azelőtt kértem meg a kezét, hogy mindez kiderült volna. Én elmentem pszichotarapeutához, aki azt mondta, hogy valószínűleg kleptomániás (nahát), de legalább egyszer hadd beszéljen vele, ő azonban hallani sem akar a dologról, ha szóba hozom, mered maga elé és hallgat. És ismét mondom, nem az idegesít, hogy ezt csinálja, mert ha tudja ezt magáról, meg lehet oldani - hanem hogy a képembe hazudik még akkor is, mikor már a napnál világosabb, hogy kész, vége, lebukott.


Van-e ebből kiút, volt-e már valaki esetleg hasonló helyzetben? 31/f


2017. febr. 14. 15:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

Bankszámla pinkódodat ne add meg neki!


Amúgy meg ja, kleptomániás szegény. Ha pénzt nem lop, talán ki lehet bírni, de a számodra legbecsesebb tárgyakat alaposan rejtsd el! Sajnos, ha nem akar magán segíteni, nem erőltedheted. Ha te nem tudod így elfogadni, szakíts!

2017. febr. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Szemétség,de ha nem akar elmenni pszichoterápiára,hagyd ott ! Egyszer bajt hozz rád,és ha nem kezelik egyre nagyobb értékeket lop,az lesz majd rossz amikor már áruházakból fog lopni,mert egy idő után ezek a kis dolgok nem lesznek neki elegek.
2017. febr. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2-es vagyok,amúgy nem szándékosan hazudik,az ilyen pszichés problémáknál minden beteg tagad,nem akarja beismerni hogy segítség kell neki.
2017. febr. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A barátnőd avagy a jegyesed attól tartok kleptomániás.
2017. febr. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

#3-asnak igaza van. A kleptomania az egy psziches betegseg es nyilvan nincs tisztaban ezzel a csaj. Egy mentalisan serultnek is hiaba probalod elmagyarazni, h o bolond, nyilvan nem fogja megerteni es csak mered rad...Nem tudom, Te dontod el, h akarsz-e egy ekkora terhet a nyakadba. M ez elegge elfajulhat, ha nem kezelik es meg bortonbe...azaz, ha megallapitjak, h beteg, akkor ugyebar elmegyogyintezetbe is bezarhatjak, ha vki feljelenti es eljaras indul ellene. M ugye siman ra lehet bizonyitani.

a masik patthelyzet, h magatol nem fog elmenni kezeltetni magat, hiszen o nem erzi magat betegnek...szoval ez rajtad mulik, h bevallalod-e...

2017. febr. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom, te hogy vagy vele, de nekem ez olyan jeges zuhany lenne a nyakamba, hogy pakolnék és költöznék. És örülnék, hogy esküvő előtt derült ez ki... Egyébként jó tanács, hogy egy év után ne vegyél el senkit, az még nem elég idő, hogy megismerd. Mint te is tapasztalod...
2017. febr. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha valaki értéktelen tárgyakat ellop, és azokat eldugja, az nem tolvaj a szó köznapi értelemben, ez egy kóros lelkiállapot, kleptománia. Ez egy kényszer, nem tud vele leállni segítség nélkül.

Én a helyében ultimátumot adnék neki, vagy elmegy terápiába, és kezelteti magát, vagy szakítasz vele. Később rettentő kínos helyzetekbe kerülhetsz miatta, vagy akár a leendő gyerekeitek is, szóval ne hagyd ennyiben.

2017. febr. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Persze, nem haszonszerzés céljából "gyűjtöget". Amúgy is mindent megadok neki. Csak nem értem miért nem lehet ezt beismerni. Így nem tudok megbízni benne úgy, mint azelőtt.
2017. febr. 14. 16:29
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Értsd meg, hogy ez egy betegség. Az is az egyik tünete, hogy nem ismeri be, tagadja a végtelenségig. Nem fogod soha megérteni, mert egy egészséges ember nem tud egy beteg ember fejével gondolkozni. Még én sem, pedig 40 évig dolgoztam pszichiátriai osztályon, több ezer pszichés beteggel voltam kapcsolatban. Elfogadni lehet, megérteni nem.

Keress neki egy jó szakembert, és vedd rá a terápiára!

2017. febr. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kerdezo! Az a baj, h ha Te sem fogod fel h a csaj beteg, akkor Neked is hiaba beszelunk! Ertsd meg, h soha nem fogja beismerni, m nem ugy kell hozzaallni, mint egy normalis emberhez. Ha ezt nem erted meg, akkor tok felesleges a kerdesed is...
2017. febr. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!