Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szerintetek most mit csináljak? Annyira igazságtalannak érzem ezt az egeszet.. Nem tudom hogyan reagáljam ezt le, mert megsérteni se szeretném igazán őket (mert ugye az éremnek 2-oldala van... Biztos abban is van igazság amit ők mondanak) megis szeretnék azert kiállni magamért. Leírom röviden a szituációt: én és a vőlegényem 2-éve élünk együtt. Minden nagyon szép, szeretjük egymást, viszont olyan rosszul dolgozik a párom, hogy alig vagyunk együtt. (24-óra, van hogy 72- órat van a munkahelyén) persze faradt is, általában mikor itthon van a fél napot át aludja. Ezzel nincs baj, nem szeretném ha nem tudna kipihenni magát. Az a baj hogy eleg keveset vagyunk együtt, hiszen én is dolgozok, szinte sose tudunk elmenni együtt sehova. Most lesz az esküvőnk, ugye majdnem hogy az egészet egyedül szerveztem meg, de most kivett egy kis szabadságot hogy nehany dologban segithessen, és hogy pihenhessen. Találkozott az egyik barátjával és nagyon megsértődött, hogy az esküvői meghívót nem elvitte az ő otthonába, hanem a személyes találkozó keretén belul adta át... Es hogy alig találkozik a párom vele, nem megy el hozzájuk, és emiatt csak is ÉN vagyok a hibás, mert hogy miért kell velem annyit lennie, ha úgyis egyutt élünk. Meg hogy a párom ne dolgozzon ennyit, inkább én dolgozzak többet és akkor legalabb többet lehetnének együtt. Na most mi 1-heten kb 1-szer tudunk normálisan egyutt lenni és azert ennel nyilván többet igenylek.. Foleg hogy rettentő nehez egy nagy esküvőt egyedül megszerveznem, nem is azt várom a paromtol hogy szervezkedjen velem, hanem hogy eleg feszült vagyok... Csak neha hadd legyek vele többet. Törődésre vágyom. És lehet hogy kevesebbet dolgozom, de nagyon felelősségteljes a munkám és nehez...A barát azt is mondta hogy ezert nem is jon el az esküvőre, es stb stb és akkor a párom nagy bocsanatokat kért tőle, aztan pedig velem veszekedett hogy az en hülye kis feszultsegem meg feltunosegi viszketegsegem nem ok arra hogy a barátját elhanyagolja. Én nem is erre kértem, eleg sokszor készültünk menni a baratjahoz csak van a barátjának egy kislánya, és beteg volt a párom nem akarta a betegséget raragasztani a kislányra... Akkor persze lemondtunk a találkozót. Na mostanra a parom tolem bocsánatot kert, es megbánta hogy így beszélt velem... Amikor a srac azt mondta hogy miattam van, a párom megvédett természetesen, hogy ez nem igaz. Mégis szeretnem elmondani a véleményem erről, hiszen a hátam mögött beszélt rólam és nem sertegettem őt. Szerintetek mit tegyek? Köszönöm a válaszokat! 22/L



2017. febr. 20. 00:11
 1/9 A kérdező kommentje:
Szeretnék azért kettesben is lenni a párommal, tudom hogy dolgozik, nem tehet arrol hogy ilyen a munkája, hiszen így szerettem belé ezt vállaltam... Viszont ha van egy kis szabadideje szeretném ha nagy részét velem töltené, de ha megteszi máris megy a veszekedés mindenhonnan, nem eltiltani szeretném tőle, nem is lennek erre kepes... Csak nekem is nagyon nehez, nagy kívánság ha szeretnék a párommal kettesben lenni ilyen feszültségek nelkul? :(
2017. febr. 20. 00:17
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hat pedig előbb utóbb az lessz hogy amit te mondasz nem pedig amit az a baràt !A baràt nem fog gyereket szülni neki te fogsz veled fogja az életét leélni nem a baràttal! Az jó jel hogy ki àll melleted a pàrod a baràtjàval szemben de eltiltani nem tudhatod tőle !Az meg mi màr hogy te melozz többet hogy ők talizni tudjanak ez vicces!
2017. febr. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, babát is akarunk, de a barát még azt is sokallta hogy 2-év utan összeházasodunk, mert hogy korai. De hiszen szeretjük egymást, ismerjük egymást, tudja a párom hogy nem vagyok egy erőszakos nőszemély, nem fogom eltiltani őket nem is akarom, nem is tudnám megtenni hiszen a párom is eleg határozott ember. De a barátja elvárja hogy en dolgozzak inkabb 12-órákat, 14-órákat mert akkor a párom tud aludni egyet meg találkozni vele abban az idoben mig en nem vagyok itthon. Őszintén szólva az én testvérem se szól bele mennyit megyek pl haza, anyukám meg mindig azt mondja ugy jöjjek ahogy az ido engedi, ő nem fog haragudni erte. A barátaim se tudnak soha szamonkerni engem, nyilvan a párom a legfontosabb, vele szeretnék lenni. Azert szeretném megtartani a jo barátságokat is, de akkor se tehetek rola hogy ilyen keveset tudunk együtt lenni, egyáltalán nem megértő a párom barátja... :S
2017. febr. 20. 00:42
 4/9 A kérdező kommentje:
De szerintetek írjak neki?
2017. febr. 20. 00:51
 5/9 anonim ***** válasza:
A ti helyzeteteket egyedül csak ti értitek meg, ti fogjátok fel mert ti vagytok akik ezt megélik. Lehet bármilyen közel álló barát és tudhat baromi sokat rólatok mindent akkor sem fog tudni, főleg ha nem élt át hasonlót. Épp ezért szoktam azt mondani, hogy felettem ítélkezhet akárki még csak vitába sem bonyolódom gondoljon csak amit akar a teljes igazságot úgyis csak én fogom tudni. A párod barátja nem éli át a helyzeteteket éppen ezért olyan könnyű neki háborogni. A párod nagyfiú már el tudja dönteni, hogy mit akar csinálni(gondolok itt a házasságra) és hogy kivel szeretné tölteni a szabadidejét. Én teljes mértékig megértem, hogy ebben a helyzetben minél többet szeretnél a pároddal lenni az nekem sem lenne elég, hogy este befekszik mellém az ágyba és slussz. Egy idő után az embernek a párkapcsolat nagyobb szerepet játszik az életében és a család/családalapítás lesz fontosabb ez az élet rendje. Persze ideális esetben ez nem zárja ki a barátokat de egyes esetekben mint a párodnál is van, hogy áldozatokat kell hozni vagy egyik vagy másik irányba hisz a munka az fix így a többi időben vagy veled van és a barátját hanyagolja ami neki nem tetszik, vagy vele van téged hanyagol az még neked nem tetszik. Ebben neki kell döntést hoznia. Bár azt nem tudom a párod barátjának milyen szinten van igénye a párodra, de talán megbékél, ha havi 1-2 alkalmat kitűztök hogy az barátos nap aztán kap ő is akkor belőle a maradék időben meg veled lesz.
2017. febr. 20. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a barát egy önző egoista barom. Mit szól bele a magánéletekbe? Nem látja hogy mi van?
2017. febr. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a barát - annak ellenére, hogy van egy kislánya - egy nagy gyerek. Nem tudja megérteni, hogy igenis ez az élet rendje, hogy a barátokkal a szürke hétköznapok mellett már csak ritkán találkozol, pláne ha gyerek is van.

Szerintem ez az ember tipikusan olyan felfogású lehet, hogy "a barátok a legfontosabbak, nő pedig lecserélhető", tehát a leírtak alapján ő tuti úgy gondolja, hogy ő neki fontosabbnak kellene lennie, mint neked. Ez nem normális egyáltalán, és a párodnak kell helyretennie, hogy vagy elfogadja, hogy neki Te vagy az első, vagy nem, de akkor ennyi volt a barátság, mert ez nem az.

2017. febr. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát a páromnak nagyon fontos ez az ember, és nem igazan szereti a vitákat. De azért nem csak ő hiányolja a páromat, mas barátai is. Amit persze megértek mert hiszen Jóbarátok, csak azt nem tudom feldolgozni mikor meg nem voltunk együtt ugyanilyen keveset találkoztak! Mert a párom nem igényli egyébként azt hogy állandóan baráti körben legyen, es mar akkor is igy dolgozott. Szoval semmi sem változott, miota egyutt vagyunk... Ugyanúgy mint előtte havonta találkoztak, vagy 2-havonta... Most csak az van hogy betegség miatt maradt ki az a találkozó, ez az ürügy, szerintem itt nem talalkozokkal van a baja hanem velem. :) Ami nem baj, mert ha nem vagyok szimpatikus valakinek azt en elfogadom... De azert Mert ő talan féltékeny vagy nem szeret, nem a páromat kellene tamadnia es engem az en hátam mögött... Hirtelen baj, ha nem találkoznak, hirtelen baj volt az össze költözés hirtelen baj a házasság, baj lesz az is ha állapotos leszek?! Nem tudom felfogni hogy lehet hogy nem vagyok rossz hatással a paromra, nem vagyok rossz hatással semmire és boldog velem... Akkor miert akar úgymond "elüldözni" mellőle.

2017. febr. 20. 13:42
 9/9 anonim ***** válasza:

Neked ez még a jobbik eset. :)


Nekem olyan párom van, akinek a barátai az ÖSSZES barátnőjét utálták. Tényleg, az összes lányt utálták, vagy valaki mindig utálta. Persze, ez velem sincs másképp. Ez van, féltékenyek, hogy most már nem az van, hogy a füttyentenek akkor megy a párom és hajnalig buli, hanem ha én haza szeretnék menni, akkor megyek, és jön velem a párom, mert jönni akar velem. Nekik ez ismeretlen fogalom, hogy a haver az asszonnyal akar lenni ezért nem megy olyan gyakran/nem ér rá amikor csak gondolnak egyet/hazamegy az asszonnyak. Nem tudom mi értelme van ennek.


De amíg a párod kiáll melletted, addig nincsen semmi baj! Bár én a párod helyében még egyszer helyretenném azt a bizonyos barátot, és megmondanám neki, hogy ha nem képes a döntéseimben támogatni, akkor hagyjon is békén.


Szerintem a barátaid dolga nem csak az, hogy jókat bulizzatok, hanem a saját véleményüktől függetlenül támogassanak mindenben, amit csak kitalálok, és legyenek mellettem a bajban. Ebbe nem fér az bele szerintem, hogy minden döntésemet lefikázza, pláne ha a szerelmemről van szó.

2017. febr. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!