Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetek a párommal, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek a párommal, ha elég valószínűleg alkohol problémái vannak?

Figyelt kérdés

Sajnos december óta távkapcsolatban élünk, munka és egyetem miatt. Párom külföldön van. Ezidáig mondhatni minden tökéletesen működött, a találkozásokat is megoldottuk, de mostanában kezdek elbizonytalanodni. Nem más van a dologban, hanem kezd az idegeimre menni, hogy párom a hét kb 3-5 napján állandóan iszik. Pl most a héten, szerda délután kb 4-től egy barátjával volt focit nézni, aztán a focimeccs egészen hajnali kettőig tartott.. ja persze.. nyilván kocsmában nézik a focit, így feltehetően nem egy pohár sör lecsúszott. Csütörtökön találkozott szintúgy az egyik barátjával, ugyanúgy 2-ig. Pénteken pedig elmentek focimeccsre, na hát éjfélkor még nagyban ment az iszogatás.

Én megértem, hogy az ember nyilván el fog járni barátokkal, távkapcsolatban meg pláne, hogy nem sírhatunk a párnánk felett, hogy jaj a szerelmem messze van... én is elmegyek heti 1x összeülni a barátokkal, megiszunk 1-2 sört. De az normális, hogy kb minden alkalommal inni kell? Meg ha még beülne ilyen gyakorisággal 1-2 sörre dumálni a haverokkal... de hajnalokig ?

Iszonyatosan kezd zavarni ez az egész, hogy ennyit iszik. Nem lenne semmi bajom, ha mást csinálna azokban az időkben, de miért kell mindig az alkohol? Ráadásul a sztori legszebb pontja, hogy amikor én kint vagyok nála, akkor is volt, hogy 7 napból 5-öt mindig talált valami programot, ahol naná hogy előkerült az alkohol, és mikpr mondtam, hogy nekem már se kedvem, sem energiám nincs ehhez, akkor otthon hagyott, és elment a barátokkal... úgy hogy 1 hónapig nem látjuk egymást, és 1 hetet töltök nála.

Viszont állítása szerint imád, ha elkezdek veszekedni, vagy felhozom neki, hogy nem vagyok így boldog, akkor kb elkezd sírni, meg sajnáltatja magát...

Nem tudom már, hogy mit csináljak.. szeretem, a családját is imádom, eddig nagyon jól meg is voltunk.

Mit gondoltok a helyzetről? Mit kéne csinálnom?

21 L , 23 F



2017. febr. 25. 07:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem igazán tudom eldönteni, hogy mennyire rendszeresen iszik a párod.


Az alkoholizmus ugyanis nem mennyiség, hanem rendszeresség függő. Ha heti 1-2 alkalommal egy meccsnézésnél vagy hasonlónál iszik az még nem feltétlen alkohol probléma, bár hosszú távon oda vezethet. A 7 napból 5 piálós ha rendszeres (tehát ilyen hetek ismétlődnek) az már alkohol probléma.


Ha napi rendszerességű az ivás (akár csak 1sör/nap), ott kezdődik a függőség



Az emberek többsége (sajnos itt a GYK-n is) mindig bizonygatja, hogy valaki nem alkoholista, hiszen 1-2 sör nem számít és sosem részeg az illető. Az orvosi vélemény viszont azt mondja még 1-2 részegség sem feltétlen függőség, de a rendszeresség igen.



Sajnos mint a legtöbb függőséggel ezzel is nagyon nehéz mit tenni, ha az érintett tagadja, nem akar szembenézni vele, sőt akár még büszke is rá. Mert erőszakkal senkin nem lehet segíteni.

2017. febr. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos merem állítani, hogy majd hogy minden nap talál okot az ivásra..
2017. febr. 25. 08:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Amit fent írtál, kérdező, az már messze kimeríti az alkoholfüggőség fogalmát. Jó, ah tudod, hogy ez egy betegség. Olyan betegség, ami az egész környezetet, családot, partnert, társat, barátot is tönkreteszi.

Ha a fiú 23 éves korában itt tart, nem sok jövőt jósolok a kapcsolatotoknak. Minél előbb belátod ezt, annál jobban jársz.

Olvasd el James Graham; Az alkoholizmus titkos története c. könyvet. Remek képet fogsz kapni a személyiségtorzulás fokairól.

2017. febr. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!