Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Gond lesz a kapcsolatunkban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gond lesz a kapcsolatunkban ha anyagi gondjaim lettek és a rég lyukas cipő helyett a barátnőm mindenáron akar nekem venni egy újat? Elfogadjam?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt, nagyon kedves, okos, szép nő! Viszont pont emiatt fáj a fejem hogy egy ilyen gyönyörű nő ilyen helyzetbe került miattam.

Nem keresek rosszul, 230 nettót. Ő nagyon okos, így mostanra elérte a 400 ezres fizetést. Nagyon büszke vagyok rá.

Együtt élünk, egy közös számlára utalunk mindketten 100-100 ezer forintot a költségekre, kajára, stb. Ha van maradék, az meg közös spórolás.

Sajnos megörököltem a testvéremmel egy tartozást, mellé még neki is segítek anyagilag (egyedül neveli a gyerekeit, elvesztette az állását)

Így szégyenemre "csak" (más ennyiből él ugye) 80 ezer forintom marad amit át is teszek a közösbe, nálam nem marad gyakorlatilag semmi. Azt nem mondhatom a barátnőmnek hogy a gondjaim miatt költözzünk olcsóbb albérletbe. Luxusra amúgy sem költünk semmit.

Most összejött minden ... már a cipőm is lyukas lett. Sokáig takargattam, próbáltam megvarrni, de a párom észrevette. Rögtön mondta, hogy menjünk venni egyet. Nagyon zavarban vagyok miatta, nem érzem magam férfinak! Itt egy gyönyörű nő aki bárkivel lehetne, ehelyett egy megcsúszott pasinak kell szégyenszemre cipőt vennie.

Egyelőre időt kértem tőle, azt mondtam hogy átgondolom meg keresgélek kicsit.


El kéne fogadnom? Ezzel lehet hogy soha nem fog már férfiként nézni rám! Ha a tesóm talál állást és tud majd még belefizetni a közösen örökölt tartozásba, akkor helyrejövök nagyjából, nem lesz gond.


2017. márc. 10. 10:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Hülyeség mire megy a közös pénz abból vegyetek
2017. márc. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy fogadd el.

Elméletileg egyenlőségen alakuló kapcsolatban éltek, amibe beletartozik hogy kölcsönösen segítitek egymást.

2017. márc. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

"Mire megy a közös pénz"


Budapesten az albérlet 110+rezsi+közös. A többi kajára, tisztitószerekre, stb. Nem luxus sajnos 110-es albérlet, nézz körül a piacon. A középvezetö barátnömet nem fogom rákényszeríteni a gondjaim miatt a leglepukantabb nyolckeri putriba hogy spóroljunk a lakáson.

2017. márc. 10. 10:32
 4/18 anonim ***** válasza:
46%
Ez valami kamukerdes? En amiatt nem neznek ferfikent a baratomra, ha ilyesmiken picsogna magaban, hogy cipot akarok neki venni.
2017. márc. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Évek óta együtt vagytok, te pedig nem tehetsz erről a helyzetről. Szerintem ne érezd magad rosszul emiatt. Szükséged van rá, a párod pedig segíteni szeretne.

Inkább a hímsoviniszta hozzáállásodon kéne változtatni.

2017. márc. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%

Nekem több dolog is elég fura ebben a sztoriban, ne haragudj érte...

-Havi kétszáz közösből már azért kéne futnia egy cipőre, még ha albérletben éltek is...

-Ha a mostaniból nem is, írod, eddig tudtatok félretenni, abból a megtakarításból például nem lehetne cipőt venni?

-Szép dolog, hogy támogatod a testvéred, de nem tarthatod el örökké a saját rovásodra, felnőtt ember, neki is tudnia kell gondoskodnia magáról. Inkább abban támogasd, hogy a saját lábára tudjon állni!

-Egy kapcsolat arról szól, hogy "jóban-rosszban". Ha a párom átmenetileg nehéz helyzetre kerül, számomra természetes, hogy nagyobb anyagi terhet vállalok magamra. Hangsúlyozom: átmenetileg! Ha azonban úgy érzem, hogy nem tesz semmit azért, hogy a helyzet változzon, akkor idővel elfogy a türelmem.

2017. márc. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Hát ilyen vagyok. Nem vagyok soviniszta, csak önbizalomhiányos gyerekkorom óta. Próbálok mindent eröltetni hogy úgy legyen ahogy a társadalom elvárja.
2017. márc. 10. 10:39
 8/18 anonim ***** válasza:
7: soviniszta hozzáállás, hogy azért nem érzed magad férfinak, mert egy gyönyörű nő venni akar neked valamit. Alantasabbnak érzed magad amiatt, hogy most nem te vagy a kiskakas a szemétdombon
2017. márc. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 400 + 80 -ból nyugodtan ruházzatok be egy cipőre. Nem kell szégyenkezni. Ugyanez lesz a többi ruhával is, hisz semmi sem tart örökre.


Egyébként hogy lehet tartozást örökölni? Minden örökséget vissza lehet utasítani. Amennyiben több a tartozás mint a javak abban az esetben célszerű is. Nekem inkább ez a fura, hogy ketten együtt kerestek 600 -at és ezeknek a dolgoknak nem tudtok a végére járni. Így végül is kereshetnétek bármennyit sose lenne elég, ha ilyen könnyen elúszik.


A testvéredet szép dolog, hogy segítesz, de igazából abba lenne érdemes invesztálni, hogy tudjon munkát találni és a saját lábára állni, mert ez így azért hosszú távon elég megterhelő lesz.


Ezt az együtt élünk, de külön pénzeket rakosgatunk dolgot én sose próbáltam. A feleségem amikor még barátnőként hozzám költözött egyszerűen felvettem társtulajdonosnak a bankszámlámra, persze ez én vagyok meg ő, neked most elég kellemetlen lehetne ezt kezdeményezni, ha te keresel kevesebbet és még abból sem marad semmi.


Vagy... vágjatok vissza a kiadásokat. Nyilván a párod nem érdekelt annyira mint te, de biztosan lehetne abból a havi 200 -as megélhetési költségből megtakarítani, de végül is együtt sírunk, együtt nevetünk. Vagy plusz bevétel. Valamit valamiért.

2017. márc. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Saját lakásra gyüjtünk. Barátnöm így is külön félretesz rá a saját fizetéséböl havi 100 ezret amit tölem nem vár el. A közös számlán az utóbbi évben lett 200 ezer megtakarítás összesen ami nem cipöre van. Hülye dolog hogy a párom betesz évi 1.2 milliót én meg a 200-ból is kiveszek cipöre.

Nem akarom örökre támogatni a tesóm, csak ha most nem teszem az utcára kerül a gyerekeivel, a lakást meg viszi a bank. Keresünk neki állást, de nem olyan könnyü. A két gyerek miatt a saját szakmájában kell elhelyezkednie. Ha elmegy egy gyárba minimálra nem tudja megoldani a gyerekeket plusz pénzben sem jönnének ki, ugyanúgy nekem kéne adni. Interjúkra jár minden nap amikor hívják, mindenhova jelentkezik.

2017. márc. 10. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!