Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha a barátnőd 70 ezres táskát...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a barátnőd 70 ezres táskát venne a nyaralásra félretett pénz egy részéből, úgy hogy nem beszélte meg, megharagudnál rá?

Figyelt kérdés
Arról van szó hogy mert tavasz van új táskát vett, de nem szólt. Csak mikor megvette utána hogy "megvettem ezt a táskát, a nyaralásra félretett pénzből vettem ki, csak nem szóltam mert dolgoztál". Közös a pénz, de nem erre van félretéve...ha én költöttem volna el ebből 70 ezret valami ruhára balhézott volna...
2017. márc. 17. 08:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2017. márc. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, megharagudnék-e, de elbeszélgetnék vele, elsősorban pont arról, hogy fordított esetben ő hogy reagálna. A kettős mércét nem szabad elfogadni.
2017. márc. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%
Azért szólhatott volna előtte, megbeszélni vagy valami. 70 ezer nem kis összeg, pláne egy táskáért. Mit tud 70 ropiért egy tatyó?
2017. márc. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%

Igen, meg! Mondom ezt nőként.

Akkor nem, ha egy 70 ezres kiadás nem vág földhöz, általában ennyit kiadunk kiegészítőkre, és 2-3 milla van eltéve a nyaralásra.

De ha ez a félretett pénz jelentős része, akkor igen. Akkor is, ha semmi se indokolja, hogy ennyit kiadjon egy táskára (nem olyan a munkaköre, ahol ez elvárt), stb, akkor is.


Részemről eleve nem érthető, mi kerül ennyibe egy táskán, nem ájulok el a márkajelzésektől. Ennyit akkor adnék ki, ha kiváló minőségű bőrtáska, örök élet meg egy nap nem megy tönkre, és mindennapos használatra kell. Minden más esetben pénzkidobás.

2017. márc. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
5%

Meg.

Mondjuk én eleve nem közösködnék egy nővel anyagilag semmilyen szinten sem, még annyira se, hogy egy malacperselybe közösen gyűjtögetjük a nyaralásra a pénzt.

Pont azért, hogy az ilyeneket elkerüljem.

Ezt is úgy oldanám meg, hogy megbeszélném vele, hogy mittomén, 300 rugó a nyaralás, abba ő beletesz 150et, én is 150et, és külön-külön, magunknak gyűjtögetjük.

Ha olyan kretén volt, hogy a saját részéből táskát vett, akkor megmondanám neki, hogy rendben, kisszivem, akkor te mész nyaralni a nagymamádhoz, és meg egyedül megyek Horvátba'.

2017. márc. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
96%

Ha meg nem is haragudnék, azét elgondolkoznék, hogy kivel kerültem össze. Egyrészt közös pénz, alap, hogy közösen döntünk a sorsáról. Másrészt célzottan van félretéve, nem csak úgy gyűjtögetjük, be van tervezve a helye.

Nem a táska zavar, mert ha szól, hogy ezt és ezt nézte ki, még lehet meg is venném neki ajándékba, ha ettől nyugodt a kis lelke, de szó nélkül saját célre kivenni a közösből...

2017. márc. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
51%
Ha 70 ezerért egy táskát vesz, elgondolkoznék, hogy honnan is ismerem... Akkor is ha bejelentette volna. Vagy beépített tv van benne, és lakássá alakul? Akkor még elfogadható ennyiért.
2017. márc. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez gáz. Nagyon, még akkor is ha jól kerestek.

Mi mindketten elég jól keresünk magyar viszonylatban, bár még többé-kevésbé külön kasszán vagyunk.

Most sajnos bankkártya nélkül vagyok és a párom ideadta az övét.

Még azt is jeleztem neki hogy ma szeretnék mosóport stb. venni, és ha nem gond egy 5e ft-os költés lenne a kártyáján, mert rosszul éreztem volna magam ha visszaélek akár csak ennyi pénzzel is, még akkor is ha közös használatba megy...


28/N

2017. márc. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
97%

Én valószínűleg szakítanék is vele. Mármint én lány vagyok, de mindennél jobban taszít a pénzügyi tudatlanság és felelőtlenség. Volt ilyen párom, soha többet, soha nem tanul semmiből, soha nem képes kezelni a pénzt, és semmire nem tudsz vele építeni, mert te spórolnál szorgalmasan, ő meg elkölti fa.szsagokra.


Mi nyaralás előtt megnéztük kb fél évvel mennyi lesz a szállás és a várható költőpénz mértéke, és félreraktunk mindketten annyit, hogy ez meglegyen. Eszünkbe se jutott másra költeni.

25L

2017. márc. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

meg hát.

te is vegyél ki 70-et és tedd el magadnak. ja és a közös kasszát megszüntetném.

2017. márc. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!