Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Milyen dolog ez, hogy mikor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen dolog ez, hogy mikor én bevallom, hogy megszerettem, akkor ő teljesen átvált irányítóba? 20F

Figyelt kérdés
18L a már exem végülis.. Szakítottunk, mert bevallottam neki, hogy megszerettem, szerelmes vagyok 2,5 hónap után. Ő már az első hónap után bevallotta. Addig itta minden szavam, nem akart velem veszekedni, én irányítottam, nem kifogásolt soha semmit, jött nálam rendszeresen. Mikor bevallottam, hogy én is szerelmes lettem, akkor volt, hogy 2 hétig nem is láttam, neki megfelelt a facebook beszélgetés. Csomószor belém kötött, hogy ez-az nem tetszik neki, veszekedést generált, úgy viselkedett, hogy én nyalizzak neki, mintha ki kellene őt érdemelni. Sajnos bele is mentem sokszor.. A vége szakítás lett. Miután bevallottam, szinte egy darab szivecskét sem kaptam, a beszélgetéseink végig lenézőek voltak az ő részéről, alább rendelt szerepet kaptam. Szakítottam ezért és mégis írtam neki, de azóta nem keresem úgy a társaságát és mondtam, hogy nem akarok barátságot, csak akkor írjon, ha ő is így gondolja. Szóval most ő kezdeményezget, keresi a társaságomat, egyszer, mikor mondtam, hogy talizzunk, akkor azt mondta, hogy ki ne merjek akadni, hogy nem jó neki X nap, mert örüljek, hogy találkozik velem... Erre mondtam, hogy oké, akkor nem kell találkozni, nem leszek a kutyája. Aztán rögtön írt, hogy másik nap jó lesz akkor? Tehát most úgy csinálok, mint ő tett. Nem mutatok érzelmeket és nem hagyom, hogy lenézzen. Miért van ez, hogy, ha én beismerem, hogy megszeretek valakit, akkor rögtön feljebb valónak tekintik magukat a kapcsolatban? Nem egyszer volt már ez.
2017. ápr. 3. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nő vagyok, az exem ugyanezt csinálta velem. Amíg nem vettem őt komolyan, tepert és igyekezett mindenben a kedvemben járni. Aztán elkezdtem beleszeretni, megláttam benne a jót, hogy érző ember, kedves és szeretetteljes. Legalábbis ekkor még azt az arcát mutatta. Amint ráérzett, hogy érzelmeket táplálok iránta, lekezelő, aljas, irányító szerepbe ment át. Undorítóan beszélt velem és úgy csinált, mintha nyűg lennék a nyakán, pedig hetente csak egyszer találkoztunk és a neten sem lógtam rajta, minimális kontakt volt köztünk. Minél jobban kötődtem hozzá, ő annál inkább elutasító volt. Aztán úgy döntöttem, véget vetek a kapcsolatnak, mert semmi értelme. Ahogy kimondtam, hogy vége, azonnal teperni kezdett minden lehetséges módon. Annyira igyekezett, hogy úgy éreztem, végre rájött, hasonlóan érzünk egymás iránt. De rohadt nagyot tévedtem, ahogy megbocsátottam neki, még undorítóbban kezdett viselkedni.


Ezeket az embereket az ego irányítja, nem a szívük. Csak az számít, hogy mindig ők legyenek fölényben és amint megérzik, hogy valaki kihasználható, rácsapnak. Érzelmi vámpírok. Gyakran ezt egyszerre több embertől szívják el.

2017. ápr. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Míg nekem nem voltak érzelmek iránta, ezeket ugye így nem is tudtam kimutatni. De én nem kezeltem őt úgy, mint ő engem azóta. Nem flegmáztam, nem voltam lekezelő, csak hagyta, hogy irányítsak és mutatott rengeteg érzelmet, ami jól esett. Miután én kimutattam, hogy megszerettem, ő beállt a genyo' szerepbe és úgy viselkedett velem ,ahogy írtam és ahogy te írtad, hogy veled hogy viselkedtek. A vicc, hogy ez már a 3. kapcsolatom, ahol ez van.
2017. ápr. 3. 11:19
 3/8 kendrazoltan ***** válasza:
100%
Az ember ilyen, ahogy valaminek a meglétéről meg tud bizonyosodni, arra egyből ki akarja terjeszteni a hatalmát, az irányítása alatt tartani...a vallomásoddal elkönyvelte, hogy az övé vagy, ezáltal biztosítottad arról, hogy az érzelmi kötődésed által vezérelhető vagy...
2017. ápr. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezek az ilyen fajta személyek minden kapcsolatban így viselkednek? Nem lenne egyszerűbb egyenrangúként kezelni egymást és boldogan együtt lenni? Miért kell a másik felett az érzelmi kötődés által a hatalmat gyakorolni? Ez nagyon egy mocskos dolog.
2017. ápr. 3. 18:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Igazad van, de azért csinálják, mert valójában nagyon gyengék és azt hiszik, ettől lesznek erősebbek, ha hatalmat gyakorolnak mások felett. Enyhén nárcisztikus.
2017. ápr. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Hát nálam alapból furcsa egy felállás ez, hogy te irányítottál az elején, ő meg tepert. Nőként ezt nagyon lealacsonyítónak érezném. Teperjen csak a férfi. Utána meg ha megszeretjűk egymást, akkor minden okés. Ez az egyik.

De azt abszolút nem értem mi volt ez az exedtől, furcsa viselkedés. Szerintem hagyjátok az egészet egymással. Látszik, hogy még mindkettőtöknek bőven kell érnie, meg persze leadni az egótokból.

21l

2017. ápr. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerintem el vagy tévedve. Gondold szépen végig férfi szempontból is. Milyen nőnek kell egy olyan férfi, aki megalázkodik és teper utána? Hidd el, senkinek, saját tapasztalatból tudom. A férfinak kell irányítni és kész, ez nem megaálázás, totál nem ugyan az, amit velem csinált azok után, miután én érzelmileg elkezdtem hozzá kötődni, ő pedig erre rájött és kihasznált. Én soha nem használtam ki, amikor én irányítottam, akkor neki semmi problémája nem volt és nekem sem. A kettő nagyon nem ugyan az.
2017. ápr. 5. 15:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem fura az egész..

Pláne fura, ha már zsinórban a 3. kapcsolatodban tapasztalod ugyanezt. Nem sok konkrétumot írtál.


Nem azt mondom, hogy te vagy a hibás, de az itt elkapott fél-fél mondatokból amit írtál, senki nem fogja neked megállapítani, hogy mi a valódi ok.

Én kíváncsi lennék a másikak verziójára is, mert alap esetben az ember nem változik ekkorát, ha a másik (akit teszem azt szeret), beismeri, hogy ő is szereti...


Az is probléma egyébként, hogy szerepet játszassz. És most vagy az első esetnél (gondolom ez a szerepjátszásod), vagy a 2.nál, amikor már kimutatod az érzéseidet. Ez csak azért is baj, mert egyrészt írtad, hogy innentől hogy "megváltozol", a másik(ak) is megváltoznak veled szemben.


De itt te is hibás vagy, mert valamelyik arcod nem az igazi (gondolom amit addig mutattál nekik), szóval magadnak (is) köszönheted ezeket a nagy váltásokat a másik hozzáállásában indirekt módon.


Pluszban még, (de ez már tényleg csak sejtés), talán túl is tolod ezt az irányítás dolgot szerintem, csak lehet, hogy te nem veszed észre.


Mondok egy példát:" ki ne merjek akadni, hogy nem jó neki X nap, mert örüljek, hogy találkozik velem"- ennek pl simán lehet az oka, hogy te vagy túlzottan hisztis és mindennek a te kedved szerint kell haladnia, a másik fél pedig ezért reagál rögtön ilyen vehemensen, mert az előzményekből (amit irányításnak nevezel) már könyveli előre, hogy ha nem lesz jó, akkor besértődsz.


Ezt neked kell tudnod van e valóságalapja ennek a feltevésnek, (mondom ez csak egy példa erre az szituációra, nem vagyok jós), de a kommunikáció és önismeret megoldhatja a problémádat.

26N

2017. ápr. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!