Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek? Nem bírom elviseln...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Nem bírom elviselni, hogyha rövid kapcsolatom van.

Figyelt kérdés

Eddig csak 3 barátom volt, mind (viszonylag) sokáig tartottak, de nem azért, mert olyan jó volt... Ha szakítottam volna velük akkor, amikor elásták magukat nálam (átvertek, megaláztak, elhanyagoltak stb.) akkor a leghosszabb is csak fél évig tartott volna... De sajnos én rosszul vagyok a gondolatától annak, hogy csak kevés ideig vagyok valakivel, aztán rengeteg időre szingli... Kicsit benne van az is, hogy anyukám úgy állítja be, hogy csak akkor lehet boldog valaki, ha van mellette egy társ, és ha van barátom, akkor furcsállja, hogy nem vagyok egész nap vele, ha meg nincs, akkor faggat, hogy ki tetszik nekem, biztos tetszik valaki, mikor lesz végre barátom... Én meg addig húzom a kapcsolatokat, ameddig tudom, hiába vagyok 80%-ban boldogtalan, de megszakítani nem tudom a kapcsolatot. Inkább elérem (erre utólag jöttem rá), hogy a srác mondja ki és ne akarjon visszatáncolni. Én meg értéktelennek érzem magam egyedül, bár a kapcsolatban is, de akkor kevésbé. Egyszer volt csak olyan, hogy 1 évnél rövidebb volt a párkapcsolat, és hatalmas hiányérzetem volt, ugyanannyi ideig gyászoltam, mint amennyit jártunk, egyszerűen úgy éreztem, annyi minden várt volna ránk, legalább akkor befejezhettünk volna mindent amit terveztünk... Minél hosszabb volt a kapcsolat, annál könnyebben lépek túl.


Ez ellen mit lehet tenni? Voltam pszichológusnál, de ahhoz képest, hogy alig mond valamit, ku...rva drága!


21/L


2017. ápr. 21. 23:30
 1/2 anonim ***** válasza:

keress egy olyan srácot aki nem csak félévig tesz boldoggá...

milyen igényeid vannak, hogy ilyen srácokat találtál eddig?

és mivel vertek át és aláztak meg? (ha nem akarod kiírni mindenkinek, akkor privátban leírhatnád, érdekel)


24F

2017. ápr. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Akkor most mi is a probléma, mit szeretnél?

Azt, hogy meg tudj szakítani egy kapcsolatot, amikor az már minden próbálkozás ellenére kilátástalanná válik?


Társfüggőséggél van problémád, és amiatt vagy boldogtalan?


Csak önbizalmilag szeretnél helyrejönni?



Mondjuk a társfüggőség komoly probléma. Nézz utána, legfőképp az okainak! Anyudtól biztosan megkaptad, ha ő azt tartja normálisnak, pedig nem.épp egészséges.


Az önbizalom-boldogság meg csupán gondolkodás kérdése. Utóbbi azt kívánja meg, hogy tisztában legyél az érzéseiddel-szükségleteiddel, és tudd kezelni őket, cselekedni értük (és ne ellenük).

Előbbi pedig a boldogságon alapszik... jól érzed amgad a bőrödben, elfogadod magad, akkor jön majd az önbizalom is. Nincs köze hozzá külső hatásnak, csak és kizárólag rajtad múlik, hogyan gondolkodsz! Mindenképp keress önfejlesztés-önismereti témában könyveket, akár enkóron.


...és ha tudod hogy mi van hasznodra, mire van szükséged, és egy kapcsolat már csak ezen szükségleteid kielégítése ellen van, akkor talán logikusabban jutsz el a szakítás megtételéig.

Nameg ha boldog ember vagy magadban, akkor lehet már nem egy hozzád hasonló selejtet vonzasz be, hanem egy olyat, aki érett a kapcsolatra (feltételezés szerint egy ilyen tudatos személyiségfejlesztés után már te is az vagy)


(Pszichológushoz meg menj ingyenesbe kórházba. Mondjuk így csak 2hetente jutott rám ideje, de legalább voltak történések, meg volt időm tanulni a dolgokról, amivel problémám volt, és a találkozók csak kis helyreigazítást-útmutatást jelentettek. Pont jó volt. Tehát a problémáidat magadnak kell megoldanod, a pszichológus max segít tisztán látni, és ennyi.)

2017. ápr. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!