Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mindig fáradt vagyok, és alig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindig fáradt vagyok, és alig van erőm, energiám, a barátnőm viszont igényelné ezt, így mi lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Először is azzal kezdem, hogy rengeteget dolgozom és napi szinten ingázom a munkahelyem miatt, ráadásul előfordul, hogy napközben is sokat stresszelek, úgyhogy sokáig nem tűnt fel, hogy baj lenne, bár a barátnőm már legalább 2 éve mondogatja, hogy ez így nem jó. Most az utóbbi fél-1 évben én is elkezdtem észre venni magamon, hogy estére mindig fáradt és kimerült vagyok, nincs erőm vagy energiám már semmihez. Lényegében este hazaesek, valamit eszem, elvonszolom magam a fürdőig, 3 perc alatt letusolok és azután szinte beájulok az ágyba. Egy filmet sem bírok ébren végignézni a barátnőmmel, nem hogy szeretkezni vagy beszélgetni vagy bármi... Hétvégén persze be szoktuk pótolni, ha úgy van, de az elmúlt fél-1 évben egyre szembetűnőbb lett, hogy már a hétvégéken is ugyanolyan kimerült vagyok. Nyilván a barátnőm ezt rendszeresen szóvá tette, sőt, mai napig szóvá teszi, mondogatja, hogy ez őt zavarja, neki kevés ez az együtt töltött idő, meg a szex és meg is értem, igaza van, de tényleg nincs semmi energiám. Emiatt nemrég a barátnőm rábeszélésére végül orvosnál is voltam, mert már én is éreztem, hogy ez így nem normális. A dokinál kiderült, hogy gond van a vércukor szintemmel, és ha ez így marad, akkor akár még cukorbeteg is lehetek. Állítólag tipikus tünet a fáradékonyság, levertség, állandó kimerültség is... Most tartom a diétát és szedek gyógyszert is, de javulást eddig nem nagyon tapasztaltam.

A barátnőm támogat, és megérti, hogy az állandó fáradságom összefügg a rossz vércukor értékeimmel, de közben kezd belefáradni, hogy sosincs energiám semmihez, mert ő nagyon is igényelné, hogy többet mozduljunk ki itthonról, legyen több a szex és foglalkozzak, törődjek vele többet hét közben is. Én próbálok, de nagyon nehéz, estére hulla vagyok...


Szerintetek mi lenne erre a megoldás?

6 éve vagyunk együtt.



2017. máj. 4. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Emögött állhat valami alap anyagcsere betegség, ha a cukorral probléma van, érdemes komolyabban szakorvoshoz fordulni, mert férfiaknál másképp van, mint nőknél.

Férfiaknál komoly gond.

2017. máj. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy őszintén szerintem a megoldás a normális munkahely keresése lenne. Mert olyan megoldás nincs, hogy beveszel vmi turbót, és végig dolgozod a napot + hazautazol és még van energiád, mert sajnos az emberi erőnek is vannak korlátai. Nálunk is ez volt a probléma a barátommal, hogy dolgozik, egyetemre jár, OKJ-t csinál + 3 óra utazás minden nap a város. Persze érthető, hogy így fáradt, de nálunk az a megoldás, hogy beköltözünk a városba, így megspórolunk 3 órát minden nap, nem kell annyira korán kellni, most végez is az egyetemmel, melója sem stresszes
2017. máj. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ahogy elkezdtem az elejét olvasni, akkor már gondoltam, h itt a táplálkozásoddal lesz a probléma. Igen, valóban! Ha nem figyelsz oda magadra és a vércukor szinted megfelelő szinten tartására, akkor bizony nem meglepő, h ennyire fáradékony vagy. Mivel még csak most vágtál bele az új életmódba, ezért a szervezetednek meg kell szoknia az anyagcseréd változását és emiatt még érezheted a fáradtságot. Továbbra is tartsd a diétát és ügyelj arra, h mindig kapjon a szervezeted egy kis tápanyagot! Ha továbbra sem látsz változást, akkor újra keresd fel az orvosodat!
2017. máj. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos sokáig össze-vissza ettem, mikor épp hogy volt rá időm. Azóta próbálok odafigyelni, hogy a napi étkezések meglegyenek, de nem egyszerű.

Különben nem is a munkát, hanem leginkább az ingázást bírom nehezen. Napi másfél órát vezetek reggel, aztán ugyanennyit este - és akkor ugye nap közben még le kell dolgozni azt a 8 órát is, ugyebár. Számomra talán az a legkimerítőbb, hogy az autóban folyamatosan résen kell lenni, koncentrálni vezetés közben, figyelni a forgalmat, stb.

Járok most kivizsgálásra egy magánorvoshoz, hogy kiderüljön, pontosan mi is a helyzet. Tényleg nem gondoltam volna, hogy ez lesz belőle, pedig a barátnőm jóval azelőtt jelezte már, hogy szerinte valami nincs rendben, mint ahogy én észrevettem volna. Picit el is keseredtem, bár még csak annyi biztos, hogy a vércukor értékeim magasabbak a kelleténél. A pontos diagnózist a kivizsgálás után fogjuk csak megtudni.

2017. máj. 4. 13:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Tudom nem egyszerű dolog munkahelyet találni, de jó lenne elgondolkozni mi a fontosabb. Stabil jó párkapcsolat, kiegyensúlyozott mindennapokkal, avagy egy munka ami minden energiádat leszívja, tönkreteszi a kapcsolatod, az életed, némi pénzért cserébe?


Egészségügyi oldalról pedig, nézz utána neten milyen étrendet ajánlanak ilyen esetben, több oldalon kutakodj. Szigorúan betartod azt az étrendet, gyógyszerre nem lesz szükséged! Nem egy ilyen ismerősöm van aki hasonló dologgal küzd. Van aki leszarja és zabál majd szúrja az inzulint.... De olyan is van aki teljesen étrendet, életmódot váltott és bomba formában van!

2017. máj. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Jelenleg én is azon vagyok, hogy életmódot váltsak, próbálom minél pontosabban követni a diétát, vitaminokat is szedek és odafigyelek a megfelelő folyadékbevitelre. A barátnőm szerint nagyon fontos lenne, hogy eljárjak mozogni valamit, mert a sport is segíthet, de ahogy írtam is, semmi energiám... Most barátnőm azt találta ki, hogy járjunk el együtt valahová mozogni, társastáncra vagy valami ilyesmire és akkor együtt is lehetnénk, meg legalább a kellő mozgás is meglenne. Aranyos amúgy, mert igyekszik mindenben támogatni, de néha így is morcoskodik, hogy jó lenne, ha kicsit erőt vennék magamon és mondjuk nem csak havi 1-2 alkalommal tudnánk például szeretkezni, hanem gyakrabban, úgy mint régen. Korábban heti 1-2 alkalom volt az átlag, ami mindkettőnknek megfelelt, de most ezalatt a 2 év alatt sajnos ez lecsökkent havi 1-2 alkalomra.


A munkahely váltás talán működhetne, de lehet, hogy már az is elég lenne, ha egy kicsit közelebb tudnánk költözni és nem kellene naponta 3 órát ingáznom. Ez viszont nem is lenne rossz ötlet, köszönöm a tanácsot. :)

2017. máj. 4. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!