Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ki lehet gyógyulni a társfüggő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki lehet gyógyulni a társfüggőségből?

Figyelt kérdés
Tisztába vagyok vele,hogy az vagyok.Sok gyerekkori traumám volt.Mindig rossz párkapcsolatokba voltam benne,sose tudtam szakítani.Most tudatosan változtatni , szakítani akarok jelenlegi barátommal és pszichoterápiára járni.Tudatosabb lenni ,hogy a jövőben lehessen egy normális párkapcsolatom. Szerintetek ez lehetséges? Illetve mivel lehetne még változtatni, a pszichoterápián kívül?

2017. máj. 20. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Az nagyon jó ha ez az elhatározás megszületett,bizonyára ez az első lépés. A pszichológus biztos tud megfontolandó tanácsokkal ellátni ami a kezdeti szakaszban sokat segíthet.
2017. máj. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azzal lehetne, hogy kicsi jobban beleásnád te is magad a témába, tehát neten keresgélsz, rákeresgélsz mindenre ami csak az eszedbe jut a témával kapcsolatban. Egy idő után találsz okosabb dolgokat is, meg rájössz hogy hogyan szűrd ki a sablonosabb/reklámosabb baromságokat. Vannak könyvek is stb, videók is(ez utóbbiak ingyenesn is a neten), minden ami kell.


Társfüggőségből kilábalni szerintem úgy lehet, ha érdekessé teszed magadnak a saját életedet. Mert akkor azért leszel nagyon oda, a többiek meg csak kiegészítik, és nem pedig függsz rajtuk. Szeresd meg magad, bár ez már egy sablonná kezdi kinőni magát, a lényeg hogy foglalkozz saját magaddal komolyabban, és szerintem is jó irányba indultál.:)

2017. máj. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!:)


Nagyon félek a magánytól és félek hogy nem fogom tudni végig csinálni.Pedig tudom ,hogy erre van most szűkségem és most egyedül kell lennem ,magammal kell foglalkozni lelkileg-fizikailag.

Csak néha elönt az üresség,hogy senki se vagyok ,ha nincs valaki mellettem ,ha nincs ezer barátom és ha nem megyek el naponta,két naponta szórakozni...

2017. máj. 20. 17:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Féled a magányt.. Mindenki féli. Vond el a figyelmed. Járj el sportolni, táncolni, közösségekbe, szóval keress hobbikat és élj neki. Fejleszd magad. Itt a lehetőség egy-egy nyelvtanulás vagy akármi újba való belevágásba.

Úgy nehéz kibírni egyedül ha amúgy a hátad közepére kívánod a szingliséget ha otthon gubbasztasz tétlenül és van időd gondolkodni, sajnálni magad.

De még egyszer leírom. Mindenki utál egyedül lenni. Csak van aki feltalálja magát, vagyis képes egyedül építkezni.

2017. máj. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!