Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi baja lehet a páromnak, és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi baja lehet a páromnak, és mit tehetnék meg még?

Figyelt kérdés
Nem bántalmazó, nem veszekedős, nem ilyen a problémánk, hanem konkrétan az, hogy rettenetesen alacsony az érzelmi intelligenciája és semmi sem érdekli. 5 éve vagyunk együtt, az első évben még nem volt ennyire látványos, de talán inkább csak nem láttam a rózsaszín ködtől. Akkoriban még volt egy pár barátja, válaszolgatott nekik, néha összefutottak, mára leépített mindenkit. Meg se mondja az embereknek egyenesen, egyszerűen csak nem válaszol, nem ír vissza, még a saját anyjának sem. Átadta nekem a facebook-ját, válaszoljak én helyette! A sorozatain, az online játékain és az állatainkon kívül semmi de semmi nem érdekli őt, nem motivál engem se, nem érdekli, hogy az alkalmi munkán kívül nincs munkája sem, ő el akar vonulni és kész. 1-2 barát jön még hozzánk, de ők is az én barátaim, akik szerint ott kellene hagynom. Nem lehet vele értelmesen beszélni sem, nem érti meg, miért rossz, amit csinál, nem fogja fel, hogy fáj a környezetének, elmondása szerint más ember érzelmeit soha nem látta át, nem értette meg, még az alapvetőeket sem, akárhogy magyarázták is neki. Nem történt semmi trauma az elmúlt 5 évben, nem hinném, hogy depis lenne. Akkor van sokszor baja, ha akarata ellenére utcára kell menni, néha azonban elviseli. Itthon amint a játékai vagy a sorozatai közelébe kerül, rögtön jobban lesz, olyankor viszont teljesen megszűnik számára a külvilág. Jár szakemberhez, de az sz*rt se ér, 5-10 percet ül bent nála 3 havonta, az egész csak formális kezelés. Hiába mondom neki, hogy ez így nincs jól, csak néz ki a fejéből és nem érti, mi ezzel a gond. Szeret azért a maga módján, ragaszkodik hozzám, de az az érzésem, inkább a megszokásból van ez is, na meg gondolom tisztában van vele, hogy más nem is tolerálná el. (Kapcsolata is alig volt előttem, nem tudta megtartani őket.) El kellene hagynom őt? Sajnos, valahol szeretem, de egyre nehezebben tudom őt a páromként elismerni, ezt is mondtam neki, de csak sóhajtott és elfogadta, ez se izgatja nagyon. Egyik ismerősömmel azt beszéltük, lehet, hogy aspergeres. Az értelmi képességei kiválóak, szinte átlagon felüliek, főleg reál területen, illetve saját magától tanul nyelveket igen magas szinten. Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

2017. máj. 25. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Áruld már el, hogy alkalmi munkából hogy tartja el magát?
2017. máj. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A régi munkahelyéről elküldték, részlegesen le van százalékolva.
2017. máj. 25. 16:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Ismerõs, bár nálunk nem volt ilyen durva a helyzet. Szerintem hagyd el, nem fogja megrázni a dolog neked viszont szükséged lehet még egy támogató szeretettel teli kapcsolatra. Egy ilyen emberrel nem lehet családot alapítani... Te döntöd el, hogy valaki mellett akarsz élni, vagy valakivel. Mivel nagyon nem mindegy.

20L

2017. máj. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Milyen szakemberhez jár 5-10 percig? Egy szakember nem dolgozik senkivel 5-10 percet, főleg, ha saját bevallása szerint is problémás. Nem értem.

Más:

Én egy ilyen pasival alapítottam családot, amikor rájöttem, hogy 10 éve hatalmas energiákat ölök abba, hogy behozzak barátokat és életet a családba és mellette mondjuk volt pár egyéb problémánk is persze akkor elhagytam. Hatalmas energiavámpírok és nekem pl. nem érte meg tovább ebben lenni, egy életem van nekem is...

2017. máj. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egy pszichiáterhez jár már jó pár éve, aki csak receptet ír fel neki, de nem is szedi a gyógyszereit, és ezt az orvos is tudja. A nyugdíja miatt jár csak kontrollra, semmi több, az orvost se érdekli különösen a dolog. Sajnos én is egyre jobban hajlok rá, hogy itt nem marad más lehetőség, csak az, ha elhagyom. :/
2017. máj. 25. 17:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezen nincs mit vacilálni tovább, nem fog megváltozni. Csak a te időd megy.
2017. máj. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!