Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Költözzek-e külföldre a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lena_bp kérdése:

Költözzek-e külföldre a párom miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon nehéz döntés előtt állok.

Magunkról: 29 (ffi), 31 (nő). 4,5 éves párkapcsolat, ebből 2 év távkapcsolat (nagyon nehéz volt, de mindent túléltünk együtt). Szeretjük egymást.

Párom egy amerikai cégnél dolgozik vezető pozicióban, én egy magyar állami vállalatnál szintén jó pozícióban. Megvan mindenünk. Terveztünk házat venni, családot alapítani. Jövő év elejétől jött volna a baba projekt. DE!

A helyzet az, hogy őt előre akarják léptetni cégen belül - ezért felajánlottak neki 2 külföldi pozíciót is. Az első cseho. ezt visszautasította. A másik valószínüleg dánia.

Helyzet: választhajuk a kiköltözést, vagy azt hogy marad itthon, de akkor nem valószínű hogy egyéb más lehetőséget is adnának neki a jövőben a cégnél. Ez egyenlő azzal, ha nem fogad el két ilyen lehetőséget, akkor nincs is helye a cégnél. És nem azért dolgozot 5-6 évig éjjel 11-ig minden nap, hogy elszalasszon ilyen lehetőségeket.

Tehát maradna az, hogy költözünk..DE!

Tudok angolul, de nem olyan szinten, hogy hasonló pozícióban tudjak dolgozi mint amiben itthon vagyok. Nem szeretnék már ennyi idősen húst sütni, sem eltartott lenni. Igazából ha kimennék az én szempontból mindent feladnék miatta! Nyomhatnám a nyelvet 3 hónapig és megpróbálhatnék elhelyezkedni valami egyszerűbb munkában igen, ez oké is lenne ha 27 éves lennék és nem éppen baromira gyereket akarnék(nánk) már. Ha kimennék mire ott megvetném a lábamat mondjuk 1 év, már 33 éves lennék. Eü-i helyzetemről: pajzsmirigy beteg vagyok, ezért a babavállalás biztos h nem lesz egyszerű. Ezért ez itthon optimálisabb lenne (jóval).

Kérdésem felétek, amiben tanácsot kérnék: Menjek vagy maradjak? Izgazából nekem mindkét opció negatív, mert vagy az egész életem vesztem el, ami én vagyok, vagy őt ha nem megyek vele...

Persze mondhatjátok azt, hogy hülye vagyok menjek ki majd minden tuti lesz, és az sem baj ha 33 évesen kezdünk a gyereknek neki. Persze ez is igaz. Plusz infó, hogy ezek a vezetői pozíciók általában 2-3 éves szerződésre szólnak, tehát 2-3 év után megint országot kell váltani majd. Nem tudom, hogy ilyen életet akarok-e. Persze megint mondhatjátok, hogy hiszen 4,5 éve együtt vagytok tudhattam volna, hogy ő ilyen és nemzetközi karrierje van. Igen, tudtam és vállaltam is, de a családalapítást itthonra terveztük..Kérlek írjátok le a véleményeteket! Köszönöm előre is!



2017. jún. 1. 11:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%
Az nem opció, hogy munkahelyet vált a férjed? Kereshetne olyan céget, ahol nem passzolgatják 2-3 évente. Még kettesben csakcsak rendben van, hogy vándoroltok, de a gyereket is rángatni akarjátok? Itt a férjnek is el kène döntenie, hogy mi a fontosabb. A munkahelye vagy a családalapítás. Szerintem kevés nő van, aki ilyen vándor életmóddal gyereket vállalna.
2017. jún. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ne félj váltani, menj vele, minden sikerülni fog hidd el! eddig is nagyon ügyesek voltatok, most is azok lesztek, és külföldön szerintem még jobb gyógyszerek és eljárások vannak a baba-ügyben! Jó lesz, világot láttok, bővítitek a komfort zónátokat! Bízz benne! sok sikert!!
2017. jún. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
Az nem rángatás, hogy 2-3 évente költözni kell, hanem kaland! a gyerek is világot lát majd! nyugi! később meg lehet akár munkahely váltáson is gondolkodni! képzettek vagytok, ezért sikerülni fog!
2017. jún. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
22%
"Szeretjük egymást." Kar mert nem illetek ossze.
2017. jún. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
74%
Hát hogy őszinte legyek. Nem könnyű a kérdés,de én inkább mennék,főleg ebből az országból. Olyan pozíciót nem fogsz már találni kint mint itt? Azt csak hiszed! Simán tudsz egy karriert építeni,sőt ez számodra egy nagyon nagy lehetőség!!! Csak nem jól méred fel.
2017. jún. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon nem tetszene, hogy 2-3 évente újra kezdjek mindent. Nekem fontos, hogy legyen egy állandó otthonom. Más meg azt nem bírná elviselni, hogy egy helyben maradjon. Kérdező, ezt neked kell tudni, hogy neked hogy jó! Az valószínű, hogy valamelyik ragaszkodásodat el kell engedned. Párod, gyerek, pozíciód, jelenlegi életformád. Egyszerre az összes nem megy. Azt mi nem tudhatjuk, hogy a te fontossági sorrended hogy néz ki. Ahogy a párod fontossági sorrendjét sem ismerjük. Elhagyna téged, ha nem mennél vele? Ő hajlandó lenne érted feladni a vándor életmódját? És te hajlandó lennél máshol újraépíteni a karriered? Megbízol benne annyira, hogy egy ideig függj tőle anyagilag? Mekkora az esélye, hogy egyáltalán teherbe tudsz esni? Ezekre csak ti tudhatjátok a választ. 1es voltam.
2017. jún. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
28%
A férjed másik munkahelyen is el tud helyezkedni, neked viszon kettétörne a karriered, az életed. Nekem fura, hogy ezt ő nem veszi észre és feltétlenül neked kéne áldozatot vállalni (súlyosabbat, mint amilyet neki kéne). Ő ezt természetesnek veszi, hogy te alkalmazkodj?
2017. jún. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
54%
3.: huszonévesen lehet, hogy kaland (bár már akkor sem mindenkinek), de harminc fölött, családalapítási tervekkel k.vára nem nagy kaland...
2017. jún. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Előre megmondom, hogy ha ki mész utánna...nem lesz minden tuti frankó...ugyan ez van velünk is...csak én ott hagytam a jól fizető állásomat..és semmi angollal 3 órákat dolgozhatok kevés pénzekért...ha nem lenne a párom akkor nem lenne hol laknom...éppen a kaját tudom állni ebből a pénzből. Szeretnék haza menni...de ő nem akar ezért muszáj vagyok maradni mert szakítani nem akarok. Adok neked egy tanácsot! Engedd őt elköltözni! Te viszont egy darabig ne menny utánna amég nem vagy biztos a döntésedben! Ettől még nem kell szakítanotok..csak egy kis ideig távkapcsban lesztek! Ki fogjátok birni, főleg ha néha ki mész hozzá egy időre. Így őt sem veszíted el, nem hagysz ott semmit, és van időd gondolkodni egy kicsit. Hidd el jobb ha nem hirtelen döntesz...nekem hirtelen kelett mert csak benyögte...de most ha csak a munkát nézem akkor az jobb volt othon. Ha az egészet nézem akkor...honvágy az van, valamenyi megbánás is! De közben itt van a párom. És tudok skypolni a családommal és 3 havonta haza mehetek.
2017. jún. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem azzal van a baj, hogy ki "kell" menni kulfoldre uj eletet kezdeni, hanem hogy ezt 2-3 evente meg kell majd ismetelni, tehat neked mint penzkereso, karrierepito felnek onnantol veged lesz, hiszen eleg nagy bravur lenne Csehorszagtol kezdve Amerikan at 2-3 evente sikeres karriereket felepiteni (plane gyereknevelessel egyutt). Ugyhogy itt inkabb az a kerdes, hogy hajlando vagy-e feladni a te karrieredet, es beallni a ferjed moge mint teljes allasu haziasszony. Mert mas szerep nagyon nem maradna neked.
2017. jún. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!