Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A volt férjem miért nem...

A volt férjem miért nem akarja engedni, hogy külföldre költözzek a két közös gyerekünkkel, ha amúgy nem érdekli, hogy mi van velük?

Figyelt kérdés
6 éve váltunk el. Most szerettem volna vele aláiratni a beleegyezést, hogy külföldre költözhessünk, de ő ezt megtagadta. Mikor kérdeztem, hogy miért nem, semmi indokot nem tudott felhozni, csak annyit mondott, hogy ebbe soha nem fog belemenni. Mégis mi motiválhatja?
2013. máj. 8. 08:17
 1/10 anonim ***** válasza:
42%

Nem kell beleegyeznie. Gyamhivatali engedély kell hozza, az a szulo ellenében is dönthet. Az ilyen embert a "nehogymar jó legyen neki" elv vezérli.

Hova mennetek? Unión belül simán mehetsz az engedélye nelkul is, a lényeg az, hogy évente egyszer haza jöjjetek es a gyereket az iskolából ne irasd ki, csak szüneteltesd a tanulói jogviszonyát. Ehhez meg gyamhivatal se kell.

2013. máj. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

"#1 Az ilyen embert a "nehogymar jó legyen neki" elv vezérli." - biztos? Honnan tudod? saját élményeidből?

csakhogy minden helyzet más és más.

Nem lehet, hogy a gyerekeit nem akarja elveszíteni? Kérdező?

2013. máj. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Azt irta, nem érdekli, hogy mi van velük. Ha amúgy nem érdekli, hogy mi van a gyerekeivel, mi mas vezerelné?
2013. máj. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Az a baj ilyenkor, hogy a másik fél nem tud megszólalni. Elképzelhetőnek tartom, hogy fáj neki, hogy a gyerekei távolra kerülnek. A férj és felesé szakít egy válásnál - a többi meg elég változó.
2013. máj. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, a gyámügynél már megtettük a megfelelő lépéseket.

Azt nem hiszem, hogy a gyerekek hiányoznának neki. Ha hiányolná őket, akkor legalább néha kérdezne felőlük vagy meglátogatná őket. 24 hetes terhes voltam a másodikkal amikor összepakolt és lelépett a barátnőjével, azóta a gyerekeket nem is látta, a megítélt láthatásokkal nem él, gyerektartást nem fizet. Én soha nem csináltam ebből ügyet, a gyerektartásért sem jártam a nyakára. Pont ezért nem értem, hogy miért akar most még keresztbe is tenni nekünk.

2013. máj. 8. 09:09
 6/10 Salx Narval ***** válasza:
68%
Ezt kívülállóként nehéz megítélni, a leírtak alapján szemétkedik a volt férj, amúgy meg ki tudja? Ami azt illeti én sem egyeznék bele, de nálam más a helyzet, én törődök a gyerekemmel, napi kapcsolatom van vele. Szerintem próbálkozz egy kicsit kedvesebben beszélni vele, biztosan ki lehet csikarni valahogy a választ. Amúgy te beleegyeznél, hogy a férjed kivigye a gyereket, feltételezve, hogy jó apa?
2013. máj. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Salx Narval ***** válasza:
Bocs későn olvastam az utolsó infót, így már bizonyosságot nyert, hogy nem felelős szülő. Sok sikert a tervetekhez.
2013. máj. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Így az #5 ismeretében valószínű nem lesz akadálya - és kívánom, megtaláljátok ott a helyeteket.
2013. máj. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor remélhetőleg a gyámhatóság engedélyezi. Nem szeretem a bosszút, de ha nem engedélyezné és emiatt nem mehettek, akkor azonnal jelentsd fel ha a gyerektartás egy napot is késik, minden jövedelméből azonnal tiltass.
2013. máj. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Keresztbe akar tenni neked, egyszerűen vannak ilyen kisstílű emberek. Ha nem sikerül kijutni a gyámhatóság segítségével, akkor meglebegtetném neki, hogy beperelem gyerektartásért, ha nem enged el minket. Hidd el, ha ennyire nem érdekli a gyerekek sorsa és leül kiszámolni a két gyerek után járó pénzt, akkor alá fogja írni.
2013. máj. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!