Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan segítsek magamon?

Figyelt kérdés
Előre leszeretném szögezni, hogy tudom butaság az egész, de valahogy ezt a "szivemmel" nem tudom elhitetni, pedig az agyam tudja. Párommal még 1 éve sem vagyunk együtt. A kapcsolatunk elején vitatkozások voltak és a szívem mélyén szerettem volna egy babát gondolván ezzel magamhoz kötöm. Védekeztünk kiszállással, illetve naptári móddal. Soha nem hazudtam neki. Bár szerettem volna a szívem mélyén babát, de mindig mondtam neki,hogy most ne bújjunk össze mert ovum van. Tehát ha nagyon akarom akkor átverhettem volna és puff, de eszem ágába nem jutott,inkább csak magamban álmodoztam tovább. Mégis teherbe estem. Nem voltam boldog! Tudtam,hogy ő a veszekedések meg az anyagi háttér miatt a műtét felé hajlik. Nem mondtam el neki, hogy vágytam rá. Mondta nekem , hogy se magát sem a kapcsolatunkat nem érzi készen erre. Sírtam,zokogtam de igazat adtam. Ezzel el is kezdődött egy jó kis szakítás féleség egészen a műtétig. Képzelhetitek darabokra törtem. Abortusz ellenes voltam világ életembe, de a családja és ő is ezt szerette volna, mivel valljuk be ez volt az ésszerű. Hibáztam, akartam a babát, nem gondolkodtam. A műtétnek több mint 3 hónapja de mai napig fáj. A kapcsolatunk olyan szinten helyre jött, hogy az hihetetlen. Nincs vita, azaz egészséges szinten van, de nincsenek szünetek mint azelőtt. Együtt élünk, együtt tervezünk, minden szép és jó, viszont ujra csapdába zártam magam. Állandóan itt kalapál a fejemben a gondolat,hogy anyuka szeretnék lenni. De most nem amiatt, hogy magamhoz kössem. Ezt nem tudom megmagyarázni. A bökkenő az hogy, még mindig fiatal a párkapcsolatom, sajnos vissza költöztem az édesanyukámhoz, nincs meg az anyagi háttér (ugyab megtudnánk teremteni, mert mind a ketten dolgozunk szorgalmasan), illetve fiatal vagyok én is relatív. Mondjuk Anyukámnak ennyi idősen egy 2 éves gyermeke volt már ,de az más világ volt. És tulajdonképpen 14 éves koromtól felnőttekkel dolgozom, nem iszom, nem vagyok az a tipikus fiatal. Iskolát is szépen befejeztem. De tudom hogy butaságon jár a fejem. Kérdésem, hogy hogyan tudnám elengedni a fejemből az abortuszom , és hogyan tudnék inkább arra fókuszálni,hogy a kapcsolatom még erősebb legyen. Hogyan tudnék arra komcentrálni, hogy a jövőm megépítsem, ha folyamatosan itt motoszkál a fejemben a baba téma? Ráadásul a párom teljesen a jelennek él. Beszéltem vele erről. Illetve csak annyit monstam neki, hogy nem birom elfelejteni az abortuszt. A beszélgetés folyamán említette, hogy szeretne majd babát későb stb. Nem is feszegetem neki a témát. Tudom hogy velem tervez. Neekem meg nem kellene rögtön az elején elkapkodni, tudom. De nem megy. Mindig ezen jár az agy. Segítsetek kérlek. El kell engednem ezeket a gondolatokat, mert lassan hatalmába kerít.

2017. júl. 26. 12:39
 1/6 A kérdező kommentje:
Hú de hosszú. Köszönöm, ha elolvastad.
2017. júl. 26. 12:40
 2/6 anonim ***** válasza:
Amikor abortuszom volt,magamban soha nem tudtam elfelejteni,negatívan néztem a másikra,életem végéig nem tudtam volna vele maradni,pedig nálunk én se akartam.
2017. júl. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, most nem éltek együtt, mert nincs meg ahhoz sem az anyagi háttér. Gondolj bele, egy babával még nehezebb lenne. Gondoljátok át, hogy mik a lehetőségeitek, mit szeretnétek (!), tervezzetek előre pár évre, és dolgozzatok együtt azon, hogy megteremtsétek az alapokat a családalapításhoz (ha mind a ketten ezt szeretnétek). Ez nem megy egyik napról a másikra! Ráadásul ez a kapcsolat még tényleg nagyon fiatal és nem is indult valami jól, ehhez is idő kell, hogy kiforrja magát. Ha kitűzitek a közös célokat, talán te is megnyugszol, ha tudod, hogy mindennap azért dolgoztok, arrafelé haladtok. De addig is védekezzetek normálisan, a megszakítás és a naptármódszer nem megfelelő!!
2017. júl. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az a baj azt hiszed a baba olyan kis mézes mázos cukiságot hoz majd az életedbe. Elhiheted nem így lesz... Persze sok jót is hoz :)

Rengeteg lemondás, rengeteg energia, rengeteg idő, mind mind amit magadra vagy a párodra, kapcsolatotokra fordítanátok azt majd a babára kell. Egy ilyen ingatag kapcsolatban eszedbe se jusson gyereket vállalni!

Képzeld el stabil jó párkapcsolatok mennek tönkre a baba megérkezése után.

Miért? Mert felelőtlenül túl korán vállalnak gyereket. Nem ismerik önmagukat, a párjukat...

Nem tudják mivel jár a gyerek.

Nők esnek depresszióba szülés után, merthogy a gyerek az első és ők az utolsók. Férfiak lépnek félre mert szintén elhanyagolva érzik magukat....

Szerinted a ti kapcsolatotok kibírná a babát?

Leírásod alapján nem hinném....

2017. júl. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért nem kommunikálsz őszintén a barátoddal? Nagyon sok kellemetlenségtől megóvod magad, ha egyszerűen elmondod a társadnak, hogy mire vágysz, mit szeretnél.
2017. júl. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezekkel mind tisztában vagyok. Együtt élünk a párommal. És minden rendben van. Az agyam nem szeretne gyereket és tudom hogy nem csak mézes mázos cukiság az egész. Egyszerűen olyan mintha az abortusz miatti fájdalmat csak ez akarná elmúlasztani. Mégegyszer elmondom, tisztában vagyok ezekkel. Tudom hogy fiatal a kapcsolat. Ezért lett ilyen hosszú a kérdésem,mert ezeket mind leírtam. Itt a kérdés az hogy hogyan tudnám a fejemből kiverni az abortuszt, illetve a szivemnek is "elmagyarázni" a dolgot. Az anyagi helyzetem egyáltalán nem rossz. Elég jó a keresetem. Szóval nem az a tipikis "anyuval élő gyerek" vagyok, akinek hirtelen kipattant a fejéből, hogy babázna. Anyukámhoz is csak most költöztem vissza pár hónapja. Igen, anyukámnál élünk a párommal, mert még ahhoz sem erős annyira a kapcsolat , hogy össze költözzünk, nem hogy a gyerekre ,TUDOM! Ezeket nem is kell elmondani. Hogyan tudnám elfelejteni a műtétet és a szívemmel is elhitetni, hogy nem kell nekem még baba?
2017. júl. 26. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!