Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan mondjam meg a barátomna...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam meg a barátomnak, hogy szüntessük be azt, hogy a különböző alkalmakra ajándékot vásárolunk egymásnak?

Figyelt kérdés

Még csak másfél éve vagyunk együtt, és előkerültek a gagyi, és haszontalan ajándékok. Sőt, nemrég volt a névnapom és azt mondta, hogy ő nem tud mit kitalálni nekem, úgyhogy válasszak valamit a ruhaboltban. A születésnapom is mostanság volt, arra parfümöt vett holott, a szeme láttára kaptam apukámtól parfümöt nőnapra is. Nem vagyok nagy parfümös, ezt jól tudja szerintem ő is, ez a kettő szerintem életem végéig kitart majd. Arra gondoltam, inkább valahogy megbeszélném vele, hogy ne ajándékozzunk, vagy keressünk valami más alternatívát. Nekem is sok gondolkodással jár az, hogy kitaláljam mi is lenne jó neki az ünnepekre, és lehet ő is úgy gondolja teljesen értelmetlenek az én ajándékaim is.

20/L


2017. aug. 9. 10:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
En is ugyanigy voltam csak forditott helyzetben. Nekem a baratom nem szerette az ajandekozast. Probald vele megbeszelni. Nem muszaj ajandekokat venni, szerintem tobbet ernek a kozos programok. Menjetek el ebedelni, sutizni, moziba vagy akarhova. :)
2017. aug. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nelegyen gond, mi is hasonlóan voltunk, megbeszéltük. Nem mondom, hogy sosincs ajándékozás, de inkább megkérdezzük vagy elmondjuk, hogy mire vágyunk, aztán vag spontán, alkalom nélkül megvesszük a másiknak, vagy elmegyünk érte közösen.

Mi is inkább az élményekre hajtunk, a közös programokra, együtt töltött időre.

Beszéljétek meg, hogy nektek hogy lenne a legjobb.

2017. aug. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az én barátom sem ajándékozik, és nem kér semmilyen ajándékot, épp emiatt, amit te is írsz. Először zavart, mert én szeretek ajándékozni, szeretem meglepni a másikat, de aztán megértettem, hogy ajándékozni alkalmak nélkül is lehet, ami sokkal őszintébb, és nem annyira erőltetett. Ha meglátok valamit spontán, aminek tudom, örülne, megveszem. A családban ajándékozunk, és pl. itt a nyár, amikor több családtagomnak is van születés és névnapja, és bizony rengeteget kínlódok, mert olyat szeretnék adni, aminek valóban örül az illető, de évek múlásával ez egyre nehezebb. Hisz amire szüksége van, megveszi magának, egy hobbihoz kapcsolódó ajándékot meg nem lehet ellőni minden alkalommal.


Szóval mondd el neki ezt így, én is megértettem, elfogadtam, és most már külön örülök is neki. Most lesz nemsokára a születésnapja, és bizony megkönnyebbülés, hogy nem kell törnöm a fejem valami ajándékon. Természetesen felköszöntöm, és készítek neki tortát is, de ennyi.

2017. aug. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Így, ahogy leírtad. Alternatívaként ajánld fel, hogy inkább ilyenkor valami programot csináljatok, pl. étterem, cukrászda, kirándulás.
2017. aug. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Remelem hogy nagyon sok no gondolkodik igy
2017. aug. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Közös programból van bőven, szinte minden hétvégén ( mert csak akkor van időnk) elmegyünk valamerre akár itt a városon belül, de szeretünk átruccanni a környékbeli településekre is. Így nekem nincs szükségem az ajándékaira, mert hát sajnos e téren nem túl kreatív :D Van tőle millió plüss, és dísztárgy amit én szintén haszontalan giccsnek tartok. Nem szeretném megbántani semmiképp mert nagyon szeretem, de a szobám kezd tele lenni az ő ilyen kis "cuccaival".
2017. aug. 9. 10:52
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi 4 éve vagyunk együtt, tavaly karácsonykor mondtuk azt, hogy nem ajándékozunk többet. Nincs értelme. Már nem tudok olyat adni, aminek örülne. És így legalább nem kell stresszelni azon, hogy mit vegyek, ami tavaly pl nagyon rossz volt.
2017. aug. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem azt is meg lehetne próbálni - legalábbis mi ezt csináljuk a párommal-, hogy az alkalom előtt kb. elmondjuk egymásnak, mire vágyunk és így biztosan olyasmit kapunk, aminek örülünk.

Vagy pl én szoktam év közben random ha találok olyat, ami nekem tetszik küldeni linkeket a páromnak, ő meg lementi, így lesz ötlete későbbre is.

2017. aug. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én ezt az elején szoktam tisztázni, hogy nekem nem kell ajándék, inkább kérdezzen, hogy mire van szükségem, mert egyrészt én is ezt teszem majd, másrészt meg hasznos dolgokat kapunk egymástól, ha éppen kapunk. Lehet, hogy így oda a meglepetés, de legalább nem telik fel a lakás kacatokkal.

31/f

2017. aug. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A párommal egy éve vagyunk együtt. Én az elején tisztáztam vele, hogy semmilyen ünnepnapot nem tartok, személyes meggyőződésből: nincs szülinap, nincs karácsony, nincs mikulás, húsvét, nőnap, anyák napja, stb... semmi, mert színtiszta baromságnak tartom. Ezekhez a dolgokhoz nekem semmi közöm, mert vagy vallási alapú, vagy hülyeség. (pl nőnap: nem a nők érdeme, hogy annak születtek)

Még az anyák napjára azt mondanám, hogy oké, mert köszönjük meg a sok gondoskodást, de hát ugye a párom nem az anyám.

Szóval megbeszéltük, hogy én ezektől elhatárolódom, élből megvetem ezeket a dolgokat és nem fogom megtartani soha.

Ez természetesen a saját születés és névnapomra hatványozottan igaz. Tiszteletben tartja. Azt is tudja, hogy nem szeretem a haszontalan dolgokat, én sem szeretek olyat adni, így igyekszem valami hasznosat választani, amikor arra kerül a sor. Az évfordulónkat megtartjuk. Előszor volt féléves, majd az egy éves. Vettünk egymásnak ajándékot, örültünk neki, jók is voltak a dolgok, szóval jól van. :)

Lehet az ilyesmit ésszel is kezelni, nem muszáj birkaként menni a szokások után. Csak a kereskedőket gazdagítjátok vele...


Ajándékot meg lehet venni spontán is, nem kell azért venni bármit, mert az van a naptárban...

2017. aug. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!