Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket is zavarna ez a szülinapi ajándék?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel 2 éve vagyunk együtt. Annyit kértem tőle, hogy ha majd eljön a szülinapom akkor olyat kapjak, ami nem csak annyiból áll, hogy leveszem a polcról és kész. Pl én írtam neki verset, rajzoltam, festettem neki, én jobban szeretem a saját kezű dolgokat, vagy amiket nem pénzem vesz az ember vagy amin látszik hogy torte a fejét. Azt mondta hogy figyelni fog rá, de nem jött össze. Tisztálkodási szereket kaptam egy kis édességgel. Ami a poén az egészben hogy a pár ajándék nagyrésze ugyan az amit tavaly is kaptam a szülinapomra meg a márka is egyezik. Persze mosolyogtam de eléggé csalódott voltam. Annak idején mondta hogy ő nem tud se rajzolni és festeni de semmi ilyet csinálni pedig egyszer megpróbálta karácsonyra és egy gyönyörű sajatkezu ajándékot kaptam. Nem is ez zavar igazan hanem az, hogy jóformán ugyan azt kaptam, mint tavaly. Vélemények ?


Amúgy e téren talán különbözőek vagyunk. Mert azt vettem észre, hogy ő jobban örül a tescobol vett 800 ft-os tusfurdonek, mint egy esetleges névre szóló saját kezű dolognak aminek a megcsinalasaban egy fél napom benne volt...



2017. aug. 15. 20:33
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mellesleg pár hete mondtam neki hogy már annyi parfümöm,sprem, dezodorom, kolnim, és tusfurdom van, hogy évekig bőven elég lesz. Vagy ez most így erős, hogy kiirtam a kérdést ?
2017. aug. 15. 20:36
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Ha így érzed akkor nincs mese,ez bánt téged. Mindenkit más érint mélyen. Viszont nem ártana ezt komolyan,nem támadó módon,tisztán és értelmesen átbeszélni. Megértem,hogy ez téged zavar. Az én szeretet nyelvem is az ajándékozás,erre a párom mindig figyel. Noha kézzel készített ajándékot még nem kaptam (mert rettentően szégyenli a kézügyessége hiányát) de mindig figyel,hogy olyat kapjak aminek örülök. Nemsokát közös pólónk lesz (king+queen) és ez is az ő ötlete volt. Szóval csak át kell beszélni,majd megértetni,hogy ha nem is kézműves,de olyan ajándékod legyen aminek örülsz. Sok sikert!
2017. aug. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Én is jobban örülök valami praktikus ajándéknak amire szükségem van, és ajándékozni is inkább ilyet szoktam. Ne haragudj, de hacsak nem érnék rá baromira, akkor én sem szöszmötölnék valami saját kezű dologgal úgy, hogy nincs is benne tehetségem. (Ha lenne és mondjuk lenne ilyen hobbim, az nyilván más.)

Mondjuk én eleve nem hitegettem volna a páromat, hogy jó persze, kap saját kezűleg készített ajándékot, hanem megmondtam volna, hogy bocs, de nem.

2017. aug. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

nem is az ajándék...

nagyon más a világotok.

éltem ilyenben - nem boldog lett a vége

2017. aug. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
Nem vagy neki fontos. Esetleg,nagyon - nagyon érzelmi és kreativitás hiánya van.
2017. aug. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Hát én nem vagyok romantikus, valószínüleg a röhögéstől fakadnék sírva, ha a párom verset írna vagy rajzolna nekem. Ilyet a gyerekeim szoktak, ami cuki, de a férjemtől én a praktikus ajándékokat szeretem, amivel tudok is valamit kezdeni, és nem csak kiteszem a polcra. Lehet a te barátnőd is így van ezzel, és nem azért vett ilyen ajándékot, mert nem szeret, nem vagy fontos neki, hanem mert magából indult ki, hogy ő ennek jobban örülne. és hát lehet, hogy ő a te ajándékodtól volt csalódott.
2017. aug. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Az ajándékozásnak alapvetően az örömszerzés a célja. Ha valaki sablonosan vesz valamit, bármit, amiből érződik, hogy az első dolog volt amit meglátott és levett a polcról, annak valóban nincs sok értelme, főleg ha tudja az illető hogy a másik egészen mást szeretne. Ez nemtörődömség. Vagy már nem vagy olyan fontos neki, vagy nem volt ideje, de akkor is vehetett volna valami eredetibbet. Vagy megmondhatná egyenesen hogy nem akar készíteni és inkább válasszátok együtt ki aminek örül a másik. Az még mindig jobb, mint a sablondezodor.
2017. aug. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Kössetek valami egyezséget ebben az ügyben, mert úgy látszik, hogy most mindketten lazán figyelmen kívül hagyjátok a másik elképzeléseit és a sajátotokat erőltetitek rá.

A barátnőd ha tudja, hogy mit nem szeretnél, nem kéne talán pont azt adnia neked. De ha nem szeret saját kezű dolgokkal molyolni, akkor ne erőltesd te sem.

Adj neki ötleteket, mert ezen a téren elveszett, tanácstalan. Magától nem fog neki menni az ajándékozás, ezt be kell látnotok. Mondd el vagy akár írj egy kisebb listát, hogy milyen dolgoknak örülnél. De olyat mondj, ami megvehető.

Neki mindenképp könnyebb lesz, legalábbis az elején, amíg bele nem jön, rá nem érez arra, hogy magától kezdjen odafigyelni az elejtett szavaidra ("de jó lenne egy ilyen nekem is!"), jó ez a kis segítség.

Neked is jobb lesz, na igen, az elején nem lesz 100%-os a meglepetés, de mégse felesleges vackokat meg fantáziátlan tusfürdőket kapsz.

Nálatok azt kell megjegyeznetek, hogy figyeljetek oda egymásra. Vannak az igények és vannak a lehetőségek. A barátnőd szedje össze magát, ha neked akar ajándékot adni. Tusfürdőt meg vegyen annak, aki azt szereti, mert olyan is van. Te meg ne várd el, hogy nekiálljon mókolni valamivel, van, aki szeret saját kezűleg készíteni ajándékot, majd attól kapsz.

2017. aug. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
Én is pl a tusfürdő vagy bármilyen hasonló csomagnak jobban örülnék, mint egy versnek vagy rajznak. Nem azért mert arra pénzt kellett költeni, egyszerűen nem nagyon tudom értékelni ezeket a túl érzelmes/nyálas dolgokat. Egy gyerektől nagyon édes, de a páromtól ilyet inkább ne :D
2017. aug. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

többféle ember van, ebben is.

ki a praktikust preferálja, ki az egyedit.

a keveredés, ami a macerás

2017. aug. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!