Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hirtelen nem akar annyit velem lenni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

22 évesek vagyunk, 2 éves kapcsolat.

A párom kollégista, így csak hétvégente jár haza, akkor találkozunk.(Péntek délutántól vasárnap estig). A többi nap telefonon tartjuk a kapcsolatot.

A lényeg, hogy a héten alig keresett engem. Kérdeztem, hogy van-e valami baj, de azt mondta nincs semmi.

Úgy alakult, hogy csütörtökön jött haza. Egész nap nem hívott, még csak annyit se, hogy mikor találkozunk. Végül találkoztunk, és már most tervezi, hogy mit csinál külön tőlem a hétvégén. Például elmegy a családjával ide-oda, elmegy egyedül edzeni, stb.

Nekem ez azért rossz, mert nem sok időt tudunk együtt tölteni, ráadásul hétfőtől 1 hónapra ki kell mennie külföldre gyakorlatra. Jogosan esik ez rosszul?


2017. szept. 29. 12:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Igen. Elég erősen mellőz téged. :\ Ha távkapcsolatban vagytok amúgy is, akkor az lenne a minimum, hogy mikor lehet személyesen is találkozni, akkor veled is töltsön egy kis időt. Főleg, ha utána megint elmegy egy hónapra..
2017. szept. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
20%

Sajnálom, hogy ennyire egymásra voltatok akaszkodva. (Igen, még így is hogy csak hétvégén találkoztatok.)


Mi a barátnőmmel egy városban élünk, én ráadásul albérletben, mégis kb heti 3-4 napon találkozunk és akkor is csak néhány órákra. Lehet heti egy nap, amikor nem is beszélünk egymással. Nem hívott?! Telefonon ha heti egyszer-kétszer beszélünk.


Utálom, amikor a nők nem fogják fel, hogy egy férfinak van családja, vannak barátai és még egyedül is szeret sokkal több időt tölteni egy átlagos férfi, mint egy átlagos nő.

Sok nő ehhez képest meg párkapcsolatban élve teljesen leépíti a baráti kapcsolatait és még ugye egyedül, saját magával töltött időt sem nagyon tud elképzelni.

A családjával lenne, vagy egyedül lenne magában. Hihetetlen...


Azért fura ez most neked, mert a párod most vált át a normális irányba. Majd ha már a feleséged lenne és gyerekeitek lennének (vagy terveznétek), egy háztartásban élnétek, akkor zavarhatnának ezek a dolgok, valóban.


U.i: A távkapcsolat szopás. Én alapból sosem adok ilyennek esélyt sem.

2017. szept. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%
2 es kifejted milyen egy normàl kapcsolat szerinted mármint hogy lehet megőrizni az egyensúlyt a kapcsolat és magánélet között?
2017. szept. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%

A kapcsolat ugyanúgy magánélet, mint a család vagy a barátok.


1. Ne várd el ugyanazokat egy kapcsolatban, amiket jogosan elvárhatsz majd eljegyzés, házasság, közös gyerekek esetén.


2. Ha jól mennek a dolgok, pár év után is, akkor a párodnak van egy régi családja, ahonnan származik és van az új családja, ami te vagy és amiből ti ketten fogtok új egész családot alapítani gyerekekkel.


3. Sok ember magányra is vágyik és nem tud/akar állandóan, minden szabadidejében a másikkal lenni. Egyszerűen kell neki a csönd, az egyedüllét.


4. Attól hogy neked nincsenek igazi régi jó barátaid, nincs életed a párodon kívül, attól a másiknak még lehet és akarhat is velük rendszeresen találkozni (nélküled) és kapcsolatot fenntartani. A párod hibája, hogy neked nincsenek saját barátaid vagy nem akarsz velük olyan "gyakran" találkozni?


5. Ahogy olvastam, a kérdező párja eddig meg is adott mindent amire a kérdező vágyott, de ezzel lehet pont a párja vállalta túl magát, mert ő meg kevesebbre vágyott volna. Most lehetne kicsit cserélni, hogy a kérdező adja meg a párjának, amit az akar.


6. A kérdezőék még 22 évesek ÉS tanuló, szóval anyagilag nem független, felnőtt ember, aki saját fizetésből él teljesen.


Ez nem minden, de hirtelen így ezek jutottak eszembe.

2017. szept. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

Annyiban, de tényleg csak abban tudok igazat adni kettesnek, hogy ha itthon van, ne várd, hogy mindig az összes idejét veled töltse. Mert az valóban nincs rendjén. Gondolj bele az ő szemszögéből, ott a családja, esetleg régi barátok stb... nyilván ők is igényt tartanak a társaságára, és szegény nem tud húszfelé szakadni egyszerre. Amúgy én is voltam kolis, kb ugyanebben a cipőben jártunk párommal (megjegyzem 3 évig), és én általában úgy osztottam a hétvégét, hogy feleztem, 1 nap a családdal, 1 nap vele, +1 nap pedig változó volt, hogy kivel/mivel töltöm (haver, egyéni elfoglaltság, akármi). Illetve emellett mikor úgy volt idő, volt hogy hazaugrottam hozzá 1-1 délutánra. Nem volt könnyű időszak így se, de működött. Szóval üljetek le, beszéljétek meg, hogy számotokra milyen menetrend lenne ideális, szem előtt tartva mindkettőtök igényeit.


Az előző válaszolóra visszatérve az se egészséges párkapcsolatra vall szerintem, ha azonos városban heti 3-4szeri pár órácskával megelégednek, 'nekem más dolgom is van' címszóval. Persze, az embernek van élete, elfoglaltságai, de szerintem aki igazán szereti a párját, azért az csak arra vágyik, hogy minél több időt legyenek együtt. És annyit azért megsúgnék, hogy ha már most, a kapcsolat elején, az elvileg 'lila ködös' időszakban sincs erre igényetek, akkor később, amikor az elméleted alapján már rendben lenne egész napokat együtt tölteni, még annyi kedved se lesz a másikhoz. Egy jól működő párkapcsolat szerintem ettől több energiabefektetést igényel, nem szabad hagyni hogy egy huszadrangú dologgá alacsonyodjon.

2017. szept. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2-es, maximálisan igazad van (az utolsó mondatot leszámítva).
2017. szept. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
"nem tud/akar állandóan, minden szabadidejében a másikkal lenni." Az már régen rossz ha valaki NEM AKAR a párjával lenni amikor csak tud.
2017. szept. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#2


Ha most tök oké, hogy csak heti pár órára vagy kíváncsi a párod fejére, akkor közös háztartás után miért nem? Hol ebben a logika? Vagy onnantól azt hiszed, csak azért mert együtt éltek, már többet akarod majd látni? Vicc ez a levezetés, neked fogalmad nincs egy JÓ kapcsolatról.

2017. szept. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
En is csak nezek, hogy mirol gyozkodi a nepet ez a kis fiatalka ketteske.
2017. szept. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
köszi 2 es
2017. szept. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!