Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Minél nőiesebb egy nő, annál...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minél nőiesebb egy nő, annál inkább a férfi férfiasságát teszteli?

Figyelt kérdés

A kérdés kicsit furán hangzik, de igazából ez azoknak szól, akik olvasták a "Way of the Superior Man" című könyvet.

Az elején még élveztem, de most olyan 60 százaléknál vagyok, és egyre inkább kb. kezdi elvenni a kedvem a párkapcsolatoktól.


Egy nőies nő tényleg azt várja el a férfitól, hogy:

Folyamatosan erős, stabil, rendíthetetlen legyen? Fontosabbak legyenek neki az életcéljai, mint a jelenlegi párja?

Mindig kitartson a gondolatai mellett, max utólag elismeri, hogy tévedett?


És igazából ez még nincs is problémám, ezek mind jó tulajdonságokat, és szerintem az lenne a jó, ha mindkét fél ilyen lenne. DE:

A nő folyamatosan megpróbáltatásokat állít a férfi elé? Folyamatosan teszteli, hogy ki tudja-e zökkenteni, megrendítheti-e a céltudatosságát, elbizonytalaníthatja-e, stb?


Ez nekem eléggé szemétségnek tűnik. Ki akar egy olyan emberrel együtt lenni, akkor ahelyett, hogy boldogan élne a másikkal, folyamatosan csak kihívások elé állítja, az amúgy is kihívásokkal teli életben.


És mindezt burkolva úgy, hogy a férfinek elég tapasztaltnak kelljen lennie ahhoz, hogy egyáltalán felfogja, hogy mire céloz ezzel.


Szóval nem tudom, eddig azt éreztem, hogy ez a könyv tényleg a valóságot adja vissza, és sok tapasztalatot meríthetek belőle, de most...


Még csak 1 komoly párkapcsolatom volt, épp ezért akarok felkészülni a következőre. Az előzőből tanulva:

Ott megfogadtuk egymásnak, hogy nem köntörfalazunk, mindennel egyenesek leszünk. Én ebben a tudatban éltem, és úgy tűnt, hogy ez működik is.

Aztán mint kiderült, a párom hónapokig szomorkodott, hogy nem kísértem el olyan helyekre, ami neki fontos lett volna. Mindenhol máshol közölte az érzéseit, de ezt az önbizalomhiánya miatt elfojtotta. És nekem ebből semmi fel sem tűnt, mert ahhoz voltam hozzászokva, hogy úgyis közli, ha valami fontos neki, nem pedig csak egyszer kér meg, aztán beletörődik. Szóval ha valami fontos volt, akkor azt többször elmondta, kiemelte stb. Itt pedig hónapokra rá közli velem, hogy neki ez pedig fontos volt.


Igen, figyelmetlen voltam, hozzá voltam szokva ahhoz, hogy "mi mindent közlünk egymással". Így nem is gondoltam, hogy kéne ilyen célzásokra figyelni, gondoltam: megütöttem a főnyereményt. Most már tudom, hogy ilyen nincs. Vagy lehet, hogy van, csak olyannal ne legyen együtt az ember, akinek 2 év után is ennyire nincs önbizalma, még ha a másik folyamatosan bókol neki, dicséri, stb?


Szerintem meg ez a másik véglet: amikor folyamatosan próbára tesz és burkolt dolgokkal célozgat, tesztelget. Vagy ez tényleg gyakori a nőknél?


Nektek, akiknek már van tapasztalataitok: mennyire reális az, amit a könyv leír?


Tapasztalatlan vagyok a női gondolkodással, ezért is kérem ki a segítségeteket. Eddig azt hittem, hogy a nők nem is olyanok, mint aminek gyakran beállítják őket (kiindulva a barátnőmből). De ez volt az egyik ok, ami miatt elhidegültünk, mert azt hittem, hogy csak kevés nő ilyen "tudnia kéne, hogy mire gondolok" típus. Aztán a szakítás után azt gondoltam, hogy csak rosszat fogtam ki. A könyv az elején erről meg is nyugtatott, hogy ja, nem passzoltunk egymáshoz. De most meg már azt érzem, hogy kb. nekem nem a nőies nők kellenek, mert ha tényleg azt csinálják, amit a könyv leír, akkor köszi, de nem akarom megnehezíteni az életemet.


Szóval most kicsit össze vagyok zavarodva. Mit gondoltok?


2017. okt. 24. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Jó hosszú leírást adtál de a lényeg számomra nem derült ki. Milyen egy nőies nő szerinted? Mert ha a magas sarkús rövid szoknyás kikent cicák na velük lesz bajod.

Emellett minden nő más. Vannak akik tesztelgetik a párjaikat vannak akik féltékenyek és ellenőrizgetnek vannak akiknek elég ha nem egy paraszt és odafigyel rájuk. Változó de szerintem nemtől függetlenül mindenkinek vannak olyan dolgok amiket ugyan nem mondd ki de jó néven vesz a párjától ha az észreveszi vagy külön kérés nélkül megteszi.

2017. okt. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Folyamatosan erős, stabil, rendíthetetlen legyen? Fontosabbak legyenek neki az életcéljai, mint a jelenlegi párja?

Mindig kitartson a gondolatai mellett, max utólag elismeri, hogy tévedett?"


Igen, én ezt várom el, de minden erőmmel azon vagyok, hogy én is mindig ilyen maradjak.


A "tudnia kéne, hogy mire gondolok" inkább a figyelemről és az empátiáról szól. Ha például azt mondom neked, "figyi szívem, hazafele hozz már nekem egy szál tulipánt, marha jól esne" az egy tiszta üzenet, te is érted, de összehasonlíthatatlanul más, mint mikor hazaállítasz egy szál virággal, hogy gondoltál rám. Nem pedig figyelmeztettelek, hogy gondolj rám.


Ez olyan dolog, hogy nem akarom kikényszeríteni az önfeláldozást, de jól esne, ha magától megtenné. Nem akarom kötelezni.


Pl. sima baráti kapcsolatban is csináltam olyat, hogy elmentem valahova a barátnőmmel, pedig semmi kedvem nem volt, de miatta mentem. Hogy ne kelljen egyedül ott lennie. És nem kellett mondania, hogy menjek, mert rögtön mondtam neki, mert szeretem.


Ez olyan, hogy bárcsak szabad akaratból döntenél úgy, hogy ne kelljen kikönyörögni, mert akkor már az egész rossz. Hogy szabad akaratodból törődj velem. Ne azért, mert én kiköveteltem.

2017. okt. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Folyamatosan erős, stabil, rendíthetetlen legyen? Fontosabbak legyenek neki az életcéljai, mint a jelenlegi párja?

Mindig kitartson a gondolatai mellett, max utólag elismeri, hogy tévedett?


Nem, ilyet nem várok. Nincs olyan ember, aki mindig erős, stabil, rendíthetetlen és pontosan tudja mit csinál. Mindenki bizonytalan, kételkedik, gyenge néha. És ez nem baj. Ezerszer jobban szeretem ha egy férfi képes beismerni a gyengeségeit, megmutatni a bizonytalanságát, mint ha folyton előadja a nagy magabiztost. Az egyensúly a lényeg, hogy mindkettő meglegyen.


A nő folyamatosan megpróbáltatásokat állít a férfi elé? Folyamatosan teszteli, hogy ki tudja-e zökkenteni, megrendítheti-e a céltudatosságát, elbizonytalaníthatja-e, stb?


Nem, ilyet sem csinálok. A párkapcsolatomban én a "ketten a világ ellen" megközelítést szeretem használni. Az ő céljai az enyémek és viszont, és hiába akarnak ennek a körülmények, idő, más emberek keresztbetenni, közénk nem állhat senki és semmi. A tesztelgetéssel csak ezt az egységet bontom meg.


Gondolatolvasást sem várok, persze, jól esik ha tudja mire vágyom, de ha nem esik le neki, akkor megmondom, nem fogok a saját levembn főni hónapokig, amikor egyszerűen meg lehet beszélni.

2017. okt. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A második válaszoló szerintem megfogta a lényeget. Az nem kapcsolat ahol mindent valakinek a szájába kell rágni. Persze az ember nem gondolatolvasó. Nálunk úgy működik hogy megemlítek valamit a páromnak. Ha a füle botját sem mozdítja vagy újra elmondom mit akarok ezúttal konkrétabban vagy kivárom a végét és utólag (de nem hónapokkal vagy évekkel később) közlöm vele hogy egy paraszt volt erre figyeljen oda. Legközelebb meg remélhetőleg eszébe jut.

Apróság de pl a párom gyakran felajánlja nekem hogy kijön elém kocsival a busz végállomásra mikor haza megyek. Nem esne le a karikagyűrű a kezemről ha haza kéne buszoznom és tudom hogy neki is ez idő meg macera de felajánlja és ettől esik igazán jól. Én külön nem kérném de hosszútávon elhanyagolva érezném magam ha esőben hóban este szóval mindig elvárná hogy jussak el hozzá ahogy akarok mert ha akarok valamit majd úgyis közlöm és neki ez amúgy is macera.

Ugyan ilyen apróság mikor pl tv-zünk és azt nézzük amiről tudja hogy szeretem bár külön nem kértem. Biztos ezer ilyet fel lehetne sorolni. Szerintem a legtöbb működő kapcsolatot az apró figyelmességek tartják működőképes állapotban. Ha mindig mindent ki kell mondani az olyan mintha nem figyelnél a másikra ha meg túráztatod meg tesztelgeted a másikat azzal csak szétzilálod.

A leírásod alapján a korábbi kapcsolatodban gond volt a kommunikációval és még nem tudtad hol a csapda. Legközelebb majd már tapasztaltabb leszel. Az ilyen hogyan csajozzunk könyvekben soha nem hittem. Nincs egy séma ami alapján a nők vagy a férfiak működnek. Ha lenne nem kéne ennyit bajlódni egymás ki és megismerésével. Nem lennének szakítások és válások.

A jó kapcsolat alapja a bizalom és az odafigyelés. Ha ez megvan és persze egyeznek a jövőbeli tervek nagy gáz nem lehet. Legalábbis én így látom.

2017. okt. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!