Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom elég csúnyán viselke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom elég csúnyán viselkedik velem, mióta egyetemre járok. Hogy bírjam jobb belátásra?

Figyelt kérdés

Ő mindig nagyon okos volt jó matekos, kiváló műszaki érzékkel. Simán fel is vették egyetemre (gépészmérnök szakra), de nem kezdte el, inkább elment dolgozni. Nagyon jól keres, ezzel nincs gondja. Szerintem azért kicsit megbánta, hogy nem tanult tovább, és mintha rajtam vezetné le a frusztrációját.

Leszól és lenéz, mert bölcsészkarra járok. Szerinte hülyeséget tanulok, nem hasznos és inkább menjek el dolgozni, mert ő nem fog diplomás munkanélkülit eltartani. Vagy tanuljak egy normális szakmát, amivel el lehet helyezkedni. Azon is problémázik, hogy tavaly már elkezdtem egy másik szakot és nem tetszett, emiatt váltottam, szóval még mindig minimum 3 év visszavan.

Egyébként tolmács-fordító szeretnék majd lenni, talán ez annyira nem szánalmas. Jól esne, ha kicsit támogatna ítélkezés helyett.

20/L 25/F


2017. nov. 9. 14:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
99%

Ha már kiírtál egy ilyen kérdést, akkor az azt jelenti, hogy nem vagy ura a helyzetnek.


Sehogy. Ha egy [rosszindulatú] pasi megteheti azt, hogy gúnyolódik a barátnőjén, akkor NEM FOG VÁLTOZNI.


Ki kellene dobnod, de persze úgysem fogod megtenni "mert ahhh.. de szereted".


Semmit nem tudsz tenni. Én sosem gúnyolódtam a barátnőimen, de a te pasid egy tahó.

2017. nov. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%
Irigy es komplexusos.
2017. nov. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
6%
És milyen nyelvű tolmács lennél?
2017. nov. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
98%

Itt szerintem nem azzal van a legnagyobb probléma, hogy ki hol tanul, hanem a pasid természetével.


Ha nem a bölcsészkar miatt, de valamiért úgyis beléd kötött volna idővel a csávód.


22/N

2017. nov. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
16%
Nézz utána, hogy mennyire piacképes, amit tanulsz. Mennyire keresett szakma, kb.milyen fizetést lehet vele összeszedni. A barátodat nem valószínű, hogy meghatja, de Te tudjad, "mennyit érsz" majd a munkaerőpiacon. Vedd egy kicsit komolyan a barátod aggàlyait. Beszéljétek meg, miért gondolja hülyeségnek, amit tanulsz. Milyen adatokra alapozza, hogy diplomás munkanélküli leszel? A barátod miért nem kezdte el az egyetemet? Miért volt olyan sietős pènzt keresnie? Lehet, hogy szeretne veled mihamarabb összeköltözni, és ennek útjában áll, hogy az iskolában "mereszted a hátsódat"? Próbáljatok higgadtan, érvekkel alátámasztva beszèlni. Ha érzitek, hogy megy fel a pumpa, hagyjátok abba. Sètáljatok, igyatok egy teàt, gondolkodjatok a másik érvein. Én nem hiszem, hogy bunkóságból "nem támogat" a barátod. Csak nem érti a céljaidat.
2017. nov. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%

van tolmács ismerősöm. Nincs gondja az elhelyezkedéssel.


Sztem am sanszos h a kérdés kamu, vagy ha nem, akk a pasi egy poeccs

2017. nov. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
98%

Mintha csak az exem szavait hallanám. A korkülönbség is ennyi köztünk.


Én 18 évesen kezdtem egy "rossz" szakot, ő akkor már 2 diplomás volt menő állással.


Szóról szóra ugyanezek mondta.


Sajnos évekbe telt, mire rájöttem, hogy egész életeben lenézett és alacsonyabbrendűként kezelt..


Gyorsan dobott is ezután a szöveg után..


Ő reálos és humános szakon voltam.


Szerintem nem az egyetem miatt piszkál, hanem a szak miatt, többre tartja magát nálad.

2017. nov. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
3%
Abszolút igaza van a barátodnak. Egy kapcsolat arról is szól, hogy megpróbálom a másikat segíteni a sikerhez vezető úton. Hogy tanácsot adok neki, hogy elmondom, ha szerintem valamit rosszul csinál. Nem csak arról szól, hogy mindenre bólogati kell amit csinál csak mert ő a párom. Ahogy a jövőre is gondolni kell. 25 évesen én sem örülnék annak, ha mondjuk az összeköltözést nekem kéne fizetni teljesen. Ahogy az is meggondolandó, hogy azért 30 évesen már igen csak családot szeretne a legtöbb ember. Viszont nyilván nem fogsz gyereket szülni frissen kikerülve az egyetemről, 0 munkatapasztalattal, hiszen akkor te is 30 leszel mire egyáltalán el tudsz kezdeni dolgozni.
2017. nov. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%

A pasid egy gyökér.

Az én párom is műszaki beállítottságú, dolgozik, nem keres rosszul, én meg bölcsészkarra járok - maximálisan támogat engem, együtt örül velem ha jól sikerül egy vizsga, együtt tanul velem, együtt kerestünk a szakomhoz illő munkát nekem, stb, és mindig mondja hogy büszke rám, érdekes dolgokat tanulok, tök jó hogy megtaláltam, stb.

Az agyhalálon nem tudsz segíteni...

2017. nov. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%
Általában az ilyen kaliberű csávók csak szarabbak lesznek később. Főleg ha látják, hogy mivel te tanultál sokkal jobb a társadalmi poziciód. Úgyhogy bár én nem vagyok szakításpárti ebben az esetben szakítanék. Ez a fickó csak rosszabb lesz később, ráadásul annak függvényében, hogy te mennyire leszel jó, azaz vissza fog mindig húzni az idióta. Menekülj! Keress normális társat. Az ilyen típusú faszi a gyereked is mindig szedálni fogja.
2017. nov. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!