Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit gondoltok arról a jelenség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok arról a jelenségről, hogy gyakran az emberek a párkapcsolataikon belül tárgyként kezelik a másikat és úgy szeretik mint pl. a sültcsirkét, nem pedig úgy mint egy szabad és érző emeri lényt?

Figyelt kérdés

Tapasztaltatok ilyet a környezetetekben vagy átéltetek már hasonlót? Videó a témával kapcsolatban: https://www.youtube.com/watch?time_continue=19&v=-hid7JYQ_K8

Nagyon érdekelne a véleményetek.



2017. nov. 25. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát, ehhez is két ember kell.
2017. nov. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pontosan ezt élem át a férjemtől. Csak nem is tudtam ilyen jól megfogalmazni.
2017. nov. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
Nem találkoztam még ezzel a jelenséggel normális kapcsolatban.
2017. nov. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon igaza van a srácnak a videóban. Mindennel totál egyet kellett vele értenem.
2017. nov. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért ettől a vontatott szakadozó én se tudom mit akarok mondani beszédstílustól a hajam az égnek áll.

De a tv vásárlós példa nagyon fekszik viszont az jön le belőle legalábbis nekem hogy ha nem egyeznek dolgok amik nekem az igényeim mégis meg kéne próbálni együtt holott egyértelműen nem lenne értelme.

Persze nem a szemszínre vagy a zenei ízlésre gondolok de ha nekem fontos a házasság a pasi meg házasságellenes vagy én gyereket akarok ő meg irtózik az apaságtól én vidéken kertes házban akarok élni ő meg a fővárosban panelban stb akkor az életünkről alkotott kép összeegyeztethetetlen ami egyértelművé teszi hogy nincs egymással dolgunk. Ugyan így igaz ez a nagyon eltérő szexuális vágyakra életritmusra (az egyik bulizós pörgős a másik otthonülős) és még ezer tényezőre. Én azt vettem ki a srác szavaiból bár becsületesen megvallom bele bele pörgettem hogy ezekkel az összeegyeztethetetlenségekkel együtt is benne kéne maradni a párkapcsolatban hisz emberek vagyunk nem lehet minden tökéletes meg a másiknak nem az a dolga hogy nekünk megfeleljen.

Szerintem el kell fogadni hogy mind külső mind belső terén (kinek melyik dominál az egyénileg eltér) vannak kitételek amik megléte nélkül nincs értelme beleugrani mert csak raboljuk egymás idejét. Ettől függetlenül én annak a híve vagyok hogy kölcsönösen kell tudni kompromisszumot kötni de azt is tudni kell mikor jön el az a pont ahonnan nincs értelme erőlködni.

Hogy a második kérdésre is feleljek átéltem hasonlót hisz én is prioritások alapján kerestem párt és szerencsére a párom is így kisebb kompromisszumokkal összecsiszolódtunk és jól működik a kapcsolatunk.

2017. nov. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyébként igaza van az utolsónak. Van, amit meg lehetne oldani de nem kell. Szomorú, hogy még mindig az tömik az emberek fejébe, hogy egy kapcsolatot minden áron meg kell menteni. Nem kell! Ha folyamatos ellentét van, vagy nehezen megoldható probléma, sok veszekedés, eltérő tervek, vagy nincs már szerelem akkor nyugodt szívvel ki kell belőle lépni. Pont emiatt a "meg kell mindent oldani" mentalitás miatt tengődnek olyan sokan borzalmas párkapcsolatokban. Mert egy jó párkapcsolat igen is olyan, mint egy film. Ha megtalálod a megfelelő embert számodra, akkor semmi nem lesz nehéz. És nem lesz olyan hatalmas probléma, amit nehéz lesz megoldani, nem lesz olyan ellentét. Ez a srác nagyon okosnak akar tűnni, de sajnos egy önálló, eredeti gondolata sincsen, ahogy tapasztalata sem jó párkapcsolat terén.
2017. nov. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!