Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom nem akar velem eljönni sehova. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
4 éve vagyunk együtt, de már 8 éve ismerjük egymást, kisebb nagyobb összejövésekkel, de végül mégis egymás mellett kötöttünk ki. Másik városban lakunk, összeköltözés előtt állunk, ő már felmondott a munkahelyén és az én városomba keres nemsoká munkát. A problémám a következő.. SEHOVA nem akar velem eljönni. Egész múlt évben az összekuporgatott nyaralásra szánt pénzemből a barátaimmal meg anyámékkal járkáltam túrákra, nyaralni, sátrazni, bicózni, és még sorolhatnám.. Egyszerűen csak ÉLNI és élvezni szeretném azt, hogy egyetlen életünk van és nyilvánvalóan én ezt VELE képzelem el, bár már az utóbbi időszakban ebben egyáltalán nem vagyok biztos.. Ez már alapjába véve is vicc, mert néha olyan életszituációkba kerültem, amit nem a családommal vagy a haverjaimmal akarok átélni, hanem romantikázva a PÁROMMAL. Ő erre csak azt mondogatja hogy ez nem az ő világa, menjek a többiekkel nyugodtan és ne idegesítsem őt vele.. Amikor már nyomatékosan is megkértem a jóég tudja hanyadjára, vita lett belőle hogy ne hanyagoljon el ennyire, kb rámförmedve közölte hogy nyugodjak le, megkapom az évi egy nyaralásomat de minden mással hagyjam békén... Lényegében én úgy érzem, hogy rá kell kényszerítenem ezt az egészet, amit nem akarok, mert ha ő nem ilyen, én aztán nem fogom ráeröltetni... Azt hozzátenném, hogy a csillagokat lehozná értem az égről is, ilyen szempontból nem panaszkodom mert tudom hogy nagyon szeret viszont hozzátenném, hogy sose kérek tőle semmit, csak hogy legyenek közös boldog emlékeink de őt ez az egész nem érdekli... Nagyon sokszor irigykedve nézegetem a párokat, hogy mennyire összhangban vannak, milyen frankó dolgokat csinálnak együtt, milyen jó helyeken járnak (egyáltalán nem keserű szájízzel, sőt, örülök nekik nagyon is!), úgy érzem én ettől az egésztől meg vagyok fosztva és szívem lelkem belepusztul...Velem van a baj? Mi a fenét csináljak?

2018. jan. 4. 18:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

van aki otthonülősebb típus, ő nem élvezi annyira ezeket a kirándulásokat meg nyaralásokat, mint te

ha amúgy minden rendben köztetek, próbálj meg te is alkalmazkodni hozzá

járj el ilyenekre másokkal és vele meg csináljatok kisebb közös programokat

nyilván neki is kell alkalmazkodnia, de ha ő az ilyet nem szereti, nem várhatod el, hogy mindig menjen veled

esetleg beszélgessetek róla, hogy mi az, ami még neki is élvezetes

nem kell messzire menni ahhoz, hogy jó élményeitek legyenek

párszor meg biztos bele fog menni ő is egy ilyesmi utazós programra, amire te vágysz

2018. jan. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Írásodb néhol ellentmondásos.Pl nem erőltetné rá semmit,de mégis...Lehozná a csillagokat érted,de mégse.
2018. jan. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 manó1235 ***** válasza:
100%

Szerintem egy párkapcsolatban kell áldozatokat hozni a másokért, vagy hívjuk aminek akarjuk. Pl: velem sem szeret annyira sétálni a párom, mégis eljön alkalomadtán mert tudja hogy én szeretek.

Na most te nyaraltál kirándultál mindenfelé a családoddal a barátaiddal, de nem hiszem hogy 1-2 alkalmat nem bírt volna ki a párod. Meg az sem lehet kifogása hogy mert a családoddal vagy barátaiddal kell mennetek, gondolom ketten is megoldható lenne simán, ha menne. Meg aztán a közös kikapcsolódás a kapcsolat fenntartása miatt sem elhanyagolandó. Mert új arcát ismerjük meg a másiknak, élvezzük amit csinálunk, kizökkenünk a hétköznapokból. Szerintem azért nagy ritkán legalább de jó lenne ha csatlakozna. 24/L

2018. jan. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
szerintem nincs olyan ember aki semmit sem szeret, én is otthon ülős vagyok, mégis szeretek kerékpározni vagy fürdőbe menni. Kétlem, hogy semmi olyan elfoglaltságot nem tudtok találni ami nem otthoni, és mindkettőtöknek tetszik, olyan sok lehetőség van a mai világban.
2018. jan. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Volt ilyen kapcsolatom,ráadásul kettő is.Veszett ügy.Nem érdemes erőlködni.Visszagondolva jobb is hogy nem maradtunk együtt.Én is irigykedtem /irigykedek másokra ahol megvan az összhang.Ugyanis keresem azt a valakit,akivel könnyedén megy minden,és nem erőltetés az egész.
2018. jan. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Nos Nyuszi,amit erőltetni kell,az már régen rossz.Én keresnék olyan párt,akivel összeillünk.
2018. jan. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
nyilvánvalóan én is olyan programokat dobok fel a közösbe, amit kettesben szeretnék vele csinálni, mert ennél sokkal durvább dolgokat is csinálok a haverokkal amikre egyértelműen nem hívom el.. ráadásul nem minden hétre szervezek én se ilyesmit, mert én is dolgozok, néha jól esik hétvégén dögleni, de minden hétvégén azért kicsit már sok.... a 3. kommentelő érti nagyon miről beszélek! mozizás egy évben kétszer ha összejön, ezen kívül nem nagyon történik más... fürdő? balaton? bicózás? felejtős... én úgy látom, pont a közös élmények gyűjtése lenne a cél, de ha rá kell ezt eröltetni és egész nap néznem kéne hogy milyen szar neki az mennyivel jobb? S:
2018. jan. 4. 20:25
 8/20 anonim ***** válasza:
És erre 8év alatt most jöttél rá???
2018. jan. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Gimisként és egyetemistaként nem voltak valami nagy lehetőségeink se anyagilag se sehogy.. de így, hogy már egy ideje mindkettőnk dolgozik és tényleg csak töredékét szeretném kikapcsolódásra költeni, így kérdésre a válasz igen, csak most jöttem rá...
2018. jan. 4. 21:17
 10/20 anonim ***** válasza:

Hát, nem igazán kellett volna így felmondatni a munkahelyén és magadhoz költöztetni.


Barátnőm kapcsolata pont ilyen. Gyakorlatilag két évente szakítással fenyegeti, hogyha nem jön el vele nyaralni. EZÉRT megy el a srác, semmi másért, nyűg neki az egész. Így persze a barátnőm se tudja élvezni, tehát az utóbbi években le is szoktak arról, hogy bárhova mennek együtt. Nem illetek össze.

2018. jan. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!