Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek pszichológushoz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek pszichológushoz kéne mennem, mert felizgat, hogy a barátom uralkodik felettem és sérteget? Nem kamu

Figyelt kérdés

Itt nem csak a szexről van, sem a BDSM-ről, hanem arról, hogy sejtem, hogy a barátom megcsal, piszkál a súlyom miatt (nincs rajtam felesleg), és hallottam pletykákat, hogy a haverjainak olyanokat mond, hogy "megunt és kbasz a pcsába", valamint társaságban kiröhög és belém fojtja a szót, mégis vele vagyok. Nem szeretem őt és nem tervezek vele komolyan és szerintem ő sem szeret engem. Inkább "feszültséglevezetésre" használjuk egymást. Mindketten nehéz szakon tanulunk az egyetemen (én egy fokkal nehezebben, de ő még egyetem mellett dolgozik is, szóval rajta is kb akkora a nyomás) és rajtam vezeti le a feszültséget, baráti társaságban bunkózik velem, volt hogy nem jött el a megbeszélt randira, mert "nem volt kedve", szexben erőszakos, és nem törődik azzal, hogy nekem jó-e (paradox módon, én erre indulok be)

A mindennapokban feminista vagyok, TDK-ra készülök, jól megy a szakon, "jó hírem van az egyetemen", de a párkapcsolatomban szeretem ha megaláznak, ugráltatnak.

Lehet, hogy ez egy átmeneti időszak és megtalálta a zsák a foltját - ő talált valakit, akin kiélheti a komplexusait én pedig valakit, aki parancsolgat nekem és aki mellett nem kell "okosnak" lennem, de attól félek, hogy egy nap elszakad a cérna, és a) komoly párkapcsolatom is "bántalmazó lesz" vagy b) fizikai agresszió is lesz nem csak verbális vagy c) a tanulmányaimba is belefolyik és tönkreteszi.


A családi hátterembe az tartozik bele, hogy apám ivott még mielőtt én megszülettem, kijelentette anyámnak, ha nem azt teszi, amit ő mond, mehet az utcára, volt hogy üldözte a lakásban, néha felkeltette az éjszaka közepén és megdgta (ezeket onnan tudom, hogy idősebb koromban már hallottam ilyen "foszlányokat" egy-egy komolyabb veszekedésük során). Előtte viszont azt tapasztaltam, hogy társaságban letorkolja és lehülyézi, sértegeti a külseje miatt (túlsúlyos és nem ad az öltözködésére), beosztja a fizetését, miközben anyám alapvetően kiszolgálja őt, leszámítva amikor besokall és veszekedni kezd vele.


A kérdésem az, hogy ezért érdemes lenne pszichológushoz mennem, nehogy olyan ember mellett kössek ki, aki nem tisztel, vagy pedig fogadjam el, hogy egyelőre az kell nekem, hogy valaki "kordában tart".


2018. jan. 15. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem ártana kikérned egy szakember véleményét, mert ez tényleg nem egészséges.
2018. jan. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy anyagilag jobban állunk mint a pasim, amit szeretek az orra alá dörgölni (dicsekszem vele, hogy merre jártam külföldön, hogy nekem nem kell dolgoznom, mert megvesznek a szüleim mindent). Ilyet még soha, senkivel nem csináltam. Szóval néha megjátszom előtte az arrogáns, elkényesztetett hercegnőt, de sosem emelem fel a hangomat vagy káromkodom, inkább passzív-agresszív vagyok.
2018. jan. 15. 21:52
 3/7 A kérdező kommentje:
Azon röhögtem valamelyik nap, hogy ha összeházasodnánk, pár év múlva olyanok lennénk mint George és Martha a Nem félünk a farkastól-ból, és életünk végéig csak sértegetnénk egymást és veszekedéseket provokálnánk és hatalmi harcokba keverednénk.
2018. jan. 15. 22:10
 4/7 anonim ***** válasza:

A gyerekkorod miatt tudat alatt arra vágysz hogy büntessenek testileg és lelkileg.

Nem tudom hogy ez honnan ered, valószínűleg hibásnak tartod magad azért mert a faerod ilyen volat az anyáddal.

Ez csak egy feltételezés, ezek tudat alatti dolgok, a korai szocializációhoz köthetők.


Igen, hosszú távon ebből a kapcsolatból baj lesz.

Nem azt mondom hogy szakítsd meg de a pszichológus több mint ajánlott.

Csinál egy mély személyiségelemzést, ha hipnotizálható vagy akkor elő tudja hozni ezeket a bajokat.

Mindenképp megér pénzt paripát fegyvert.

2018. jan. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyilván vannak mentális problémáid. Egy pszichoterápiát megérne. Te tudod, akarsz-e segíteni magadon, bagy jónak érzed ezt így.
2018. jan. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amiket gyerekként látunk, azok lesznek számunkra a normák, a normálisnak minősülő dolgok későbbi életünkben.

Amit te láttál, azt most már elismered hogy nem volt normális. Beszélgess el egy szakemberrel, mert nem lenne szerencsés, ha egy hozzád illő határozott férfi helyett egy arrogáns bunkó mellett kötnél ki (ahogy most is), aki aztán megkeseríti a te és a gyermekeitek életét is.

2018. jan. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tényleg én meg azon gondolkodtam ha gyerekeitek lesznek mekkora "buli " lenne nekik ezt hallgatniuk:D bocsáss meg. De nem??? Szerintem ártani nem árthat tényleg mondjuk egy párterápia, gondolj bele ott hogy felizgulnál:DD viccen kívül: jót tenne nektek!!!! Mi elkéstünk sajnos vele:(

Sok sikert!

2018. jan. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!