Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom el akar küldeni pszichológushoz, jogos, hogy sértőnek találom és kiakadtam?

Figyelt kérdés

Szerinte igenis segítségre lenne szükségem. Nem megyek már el a barátnőimmel ide-oda, állandóan rossz a hangulatom, idegesen válaszolok neki sokszor, általában miután hazaérek a munkából, magamra csukom az ajtót és ki se jövök a szobámból. És mivel az anyukája depressziós volt, tudja milyen az, és fél, nehogy én is az legyek. Viszont én nem gondolom, hogy segítség kéne, annak ellenére, hogy tényleg nem vagyok túl jól mostanában, viszont nagyon sok a stressz rajtam a munka miatt, és elvesztettem egy nagyon jó barátnőt pár hónapja, de úgy gondolom csak idő kell, és minden meg fog oldódni magától.

Rosszul esett, mikor ezt mondta, és nagyon összevesztem vele, azóta nem is beszéltünk. Rosszul reagáltam le szerintetek?


2017. júl. 30. 22:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Inkább értékeld, hogy törődik veled és segíteni akar.
2017. júl. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
44%
Így kezdődik 1válás...
2017. júl. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%
Az, hogy pszichológushoz mész, nem jelenti azt, hogy totálisan hülye vagy, meg beteg. Az emberek 90%ra ráférne néha, hogy felkeressen egyet. Szerintem nem lehetsz jogosan dühös, értékeld, hogy segíteni akar.
2017. júl. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha sértőnek találtad és kiakadtál... akkor nem jogos. És igen, rosszul reagáltad le: pontosan alátámasztottad azt, hogy veled "gond van".


Az ilyenen nem felakadni kell, meg támadásnak venni (pláne nem "visszatámadni"!), hanem elgondolkodni.

2017. júl. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

1. Inkább sírj a pszichológusnál, mint röhögj a pszichiáternél. Remélem tudod, mi a különbség a kettő között.

2. A viselkedésed valóban nem arra vall, hogy boldog lennél, és mivel állandósult ez a helyzet, nem is tűnik úgy, mintha nem tudnál belőle kimászni. Örülj, hogy a párod nem rúg még egyet beléd, vagy nem hagy el egy vidám, csicsergős leányzóért, hanem igen is, törődik veled, és próbál segíteni a problémádon.


Igen, szerintem nagyon rosszul reagáltad le. Ő jóindulatúan hozta fel a témát, erre te úgy reagáltál, mint egy hárpia. Na, ebből már nem csoda, ha a környezetednek is feltűnik, hogy baj van.


Mindezt úgy mondom, hogy velem sincs minden rendben, és ősszel én is fel fogok keresni már egy pszichológust. Régóta is tervezem...


21/L

2017. júl. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Igen, de a reagálásod is egyfajta megerősítés, hogy nehezen kezeled a dolgokat.


Az a baj, hogy nehéz eldönteni, hogy mikor vagy még a természetes melankólia állapotában és mikor billensz át azon a ponton, amikor a lelkilejtő van. Nagyon elmosódott a határmezsgye.


Ha a párod, egy általános orvosi vizsgálatra küldene, hogy nincs semmi bajod biztos, az egészségi állapotoddal, akkor is így kiakadnál?

2017. júl. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben örülnék,hogy törődik velem.
2017. júl. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
97%

hát ha olyan vagy akinek van önakarata és nem szereted ha megmondják mit csinálj, akkor nyilván rosszul esik, de csak jót akar.


mondjuk egy pszichologustol semmi bajod nem lesz. régen voltam én is.

2017. júl. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem jogos. Ha lenne egy kis eszed, tudhatnád, hogy egyrészt csak segíteni akar rajtad (de persze ezen is kiakadtál, mint minden máson, szóval csak megerősítetted ebben a hitében), másrészt pedig nem ciki pszichológushoz menni, hogy ezt sértésnek vedd. Látszik, hogy mennyire tájékozatlan vagy a témában. Javaslom, műveld magad, és nyugodtan hallgass a párodra.


(Főleg, hogy neki van is ebben tapasztalata.)

2017. júl. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Bence_ ***** válasza:
100%

Abból, hogy le csattant nálad a roló lehet tudni, hogy gond van.

Fogorvoshoz elmennél, hogy ellenőrizze a fogaid?

Pszichológus pont ilyen, meg nézitek a lelked. Ennyi.

2017. júl. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!