Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Titeket mennyire zavarna az,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket mennyire zavarna az, ha a párotokat otthon kiszolgálják, de különben egy önálló ember?

Figyelt kérdés

Van munkahelyem, tudok főzni, takarítani, egyedül élek, és megbízható vagyok.

A családunk viszont kissé konzervatív a nemi szerepeket illetően (apa intézi pénzügyeket és az üzleti ügyeket, anya pedig a háztartást vezeti), illetve bármennyire is szeretem őket, azt elismerem, hogy mindketten olyanok, hogy mindig igazuk van, és nagy veszekedés lehet abból, ha az egyik gyerek valamiben túlszárnyalja a szülőjét.

Az apám olyan, hogy hiába van pénzügyis végzettségem, a jelenlétében úgy teszek, mint aki kettőt meg kettőt nem tud összeadni. Nehéz dolgok cipelésénél a jelenlétében mindig erőlködöm, ő gond nélkül kiveszi a kezemből és cipeli, én pedig dicsérem, hogy milyen erős. Nyaralás- vagy időpontfoglalásnál sosem foglalunk online, inkább kivárjuk, hogy ő foglaljon nekünk telefonon vagy utazási irodán keresztül. A húgom magyartanár, neki pl. mosolyogva kell hallgatnia, hogy "képzeljük el, ahogy Petőfi a Nemzeti Múzeum előtt szavalta el a Nemzeti Dal-t", és rá kell vágnia, hogy apa milyen ügyes és okos, hogy ilyenekre emlékszik. A családban "természetesen rajta kivül senki sem tud kereket cserélni.

Anya: A főztjét mindig dicsérni kell, ha vendégségbe megyünk, mindig viszek kimosatlan szenneyst, amit hagyom, hogy ő mosson ki. Vendégségben mindenkit kiszolgál, mindenkinek mer, mindenkinek tölt, nem lehet neki segíteni, mosogatni, mert rajta kivül senki sem tud szépen mosogatni a családban vagy senki sem olyan pedáns takarítás terén, mint ő. Néha hülye kérdéseket is szoktam neki feltenni, pl. hogy hogyan kell pörkölt alapot készíteni vagy mi a különbség a rántás és a habarás között. Néha még a kenyér megkenése is gondot okoz, és mindig elénk rakja a szendvicseket/sütit/innivalót.


2018. jan. 16. 15:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát, furcsállnám, hogy nonstop nyal a szülőknek, meg hülyének/bénának tetteti magát... vicces.
2018. jan. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Apám is ilyen volt, csak később derült ki, hogy sokszor anyum tartotta el, mert nem ment a vállalkozás. De azért szidta a nőket rendesen (kompenzált), öcsém és én elhidegültünk tőle.

Mindig mindenkinél okosabb volt.

Anyum is hasonló a tiédhez, őt nagyon szeretem, csak hát sikerült bátyámat életképtelennek nevelni, hasonló hozzád, csak nem hajlandó dolgozni sem.


Őszinte leszek, látva a tesómat, hogy lassan harminc évesen képtelen megfőzni egy kávét, és duzzog, ha nem kap megfelelő vacsorát, hát nem, nem tudnék ilyen emberrel együtt lenni.

Tesóm is elviselhetetlenül gyermeteg. Sajnálom is az ilyen embert, mert nehéz ebből kitörni és ez kihat más dolgokra is az életben.


Amúgy ez valahogy sántít: Tudsz főzni, de utána írod, hogy nem tudsz megkenni egy kenyeret. Neked nem építették le az önbizalmad a szüleid? Főleg az apád.

2018. jan. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem, úgy értettem, hogy a szüleimnél úgy teszek, mintha egy kenyeret nem tudnék megkenni.
2018. jan. 16. 15:33
 4/14 anonim ***** válasza:
De azt hozzá kell tennem, hogy mind a hárman így el voltunk kényeztetve, csak mi ketten léptünk, függetlenedtünk korán, bátyám maradt a langyos vízben.
2018. jan. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Sokáig le volt építve az önbizalmam, pont a szüleim hozzáállása miatt, egyetem alatt "nőttem fel". Van sikerélményem, önálló vagyok, és már úgy gondolkodom, hogy jobb a békesség, és két- háromhetente kibírom, hogy úgy viselkedjek, mint egy ötéves.
2018. jan. 16. 15:37
 6/14 anonim ***** válasza:
43%

Ja összeállt, elnézést. Így már más.

Hát ha valaki ennyire udvarias a szüleivel, azért az jó pont szerintem, viszont másik oldalról meg félő, hogy eléggé bele fognak szólni a kapcsolatodba.

2018. jan. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem is tudom, ha nekem nyalni kéne apámnak, eléggé magamba néznék, milyn hülye balek vagyok.


FELNŐTT férfi vagy, szerinted a barátnőd mit szól ehhez? Plusz majd jól "beidomítod", hogy tetesse magát síkhülyének?

2018. jan. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem jönnék össze ilyennel. Vagy soha nem akarnék találkozni a családjával, ami furcsa lenne.


Én a saját családom ellen megyek, mikor bántani vagy elnyomni akarnak, idegenekkel szemben is kiállok magamért.

2018. jan. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Zavaró volt exemnél. Nem bírom az ilyet...
2018. jan. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ezt hosszú távon tudnám tolerálni.
2018. jan. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!