Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elhidegültem a páromtól, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhidegültem a páromtól, de nem tudom elhagyni?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy 4 éve vagyunk együtt 2 éve nála lakom, de egyre többet veszekszünk, igazából csak apróságokon, de nem is nagyon tudunk már másról beszélgetni csak a vita a közös témánk.. Sokszor eszembe jut milyen volt a kapcsolatunk eleje. Nagyon vágyom arra, hogy megint minden olyan legyen mint régen. De tudom ez lehetetlen.. vágyom arra a pasira aki akkor volt,és arra a csajra aki én voltam. Igazából egyrészt ezért nem tudom elhagyni mert még kötnek hozzá az emlékek. Kötődöm hozzá, de úgy érzem már nem szeretem úgy mint egykor. Teljesen elveszi a kedvemet ez állandó vitázás, én még vágynék rá,hogy megint bánjon velem úgy, de sajnos hiába próbáltam ezt vele többször is megbeszélni nem nyitott erre csak elvicceli a helyzetet. Csak élünk egymás mellett, annyiból áll az életünk, hogy elmegyünk dolgozni hazajövünk, ő leül a gép elé én meg hiába próbálok felőle érdeklődni , hiába szeretném h figyeljen rám nem érdekelem őt, a másik h elmegyünk boltba, de ehen kivül semmi közös programunk nincs mert ő nem szeret eljárni sehova. Szerinte csak akkor javulna meg a kapcsolatunk ha csinálnánk gyereket. Én azonban nem állok készen erre. Néha úgy érzem depresszióba estem, már nincs kedvem az élethez, üresnek érzem magam. Annyira vágyom arra, hogy szeressen. De már az sem biztos, hogy rá vágyom csak azt szerrtném ha valaki megértene és szeretne. Mégsem szeretném őt elhagyni, egyrészt mert szeretem másrészt ha vissza költöznék a szüleimhez teljesen új életet kéne kezdenem a munkahelyeket is ott kéne hagyjan mert nem tudnék bejárni. Meg a szüleimnek se akarok gondot mert már át rendezték az akkori szobámat. Egyedül pedig nem tudnék boldogulni,nem tudnám eltartani magam a fizetésemből. Nem tudom mit tegyek, szomorú vagyok, eddig azt hittem örökre vele szeretném leélni az életem de már nem tudom. Még most is ezt szeretném. Csak nem így.
2018. jan. 26. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Magadról miért nem írsz? Ő gépezik, ő gyereket akar, ő nem lép. Te mit csinálsz délután? Nézed, ahogy gépezik és nyafogsz, hogy vigyen el valahova? Vidd el te! Süss egy adaggal a kedvenc sütijéből, vegyél két színház/koncert/mozijegyet és vidd el szórakozni! Tegyél a kapcsolatért, ne csak várj, hogy elkényeztessen a párod.
2018. jan. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

>Sokszor eszembe jut milyen volt a kapcsolatunk eleje. Nagyon vágyom arra, hogy megint minden olyan legyen mint régen. De tudom ez lehetetlen.. vágyom arra a pasira aki akkor volt,és arra a csajra aki én voltam


Ez van akkor, ha nem megismeritek egymást, hanem belezúgtok az egymásba vetített idealizált partner-képeitekbe, aztán a rózsaszín köd elmúltával rájöttök, hogy két idegen vagytok, akiknek fogalmuk nincs, mit keresnek egymás mellett.


>én még vágynék rá,hogy megint bánjon velem úgy, de sajnos hiába próbáltam ezt vele többször is megbeszélni nem nyitott erre csak elvicceli a helyzetet.


Ez tipikusan akkor van, amikor nem oldjátok meg a problémákat, mert nem is értitek őket. Hagyjátok, hogy elmérgesedjenek és túlcsorduláskor veszekedésben csapódjanak le. Nem arról kéne beszélgetnetek a pároddal, hogy hogy bánik veled, hanem hogy mi az a rengeteg megoldatlan dolog, ami ide vezetett, és ezekkel mit lehet kezdeni.


>Szerinte csak akkor javulna meg a kapcsolatunk ha csinálnánk gyereket.


Úristen, csak ezt ne. A gyereket pont, hogy abból az érzelmi háttérből kéne "táplálni", amit ti ketten közösen felépítetek a kapcsolatotokban! És a párod annyira ostoba, hogy azt hiszi, majd a gyerek ezt fel tudja valahogy építeni, hogy majd a gyerekből ezt ki tudjátok sajtolni? Végtelenül aljas, sötét hozzáállás.


>Annyira vágyom arra, hogy szeressen.


Oké, de a párkapcsolat nem szeretetből áll, hanem annak csak egy kellemes, hasznos "mellékterméke". A párkapcsolat leginkább megismerésből, folyamatos kommunikációból, alkalmazkodásból, problémamegoldásból áll. Ha ezek működnek, akkor megvan a megértés és a szeretet jön magától. Nem a szeretetet kell hajszolni, hanem a szeretet feltételeinek megteremtésén dolgozni.

2018. jan. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
30%
Tipikus esete, hogyan építsünk le egy kapcsolatot. Gyereket most semmiképpen ne vállaljatok... szerintem te/ ti nem vagytok elég érettek, vszínűleg sokat kell még tanulnotok a párkapcsolati dolgokról. Adj egy kis időt magadnak, aztán dönts.
2018. jan. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Barátnőm ugyan ezt csinállja, én próbálom valamivel stresszmentesen elütni a szabadidőmet, ha már másra nincs lehetőségem, gépezek, sorozatot nézek, tanulok, olvasok... ő meg mindig kimegy a konyhába, de nem mert ott van dolga, csak, hogy este a fejemhez vághassa, hogy nem foglalkozok vele soha... de a pénzt azt tudja ám úgy költeni, hogy 2 napnál előbbre ne tervezhessünk semmit.
2018. jan. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!