Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem érzem közösnek a pénzünk?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem érzem közösnek a pénzünk?

Figyelt kérdés

5 éve lesz nyáron, hogy együtt vagyunk, 4 éve együtt élünk, fél éve házasok.

Eleinte én kerestem többet, automatikus volt, hogy az a pénz közös. Utána egy évig kis különbséggel a párom többet, majd idéntől kapott egy jó ajánlatot, így most már az én fizetésem sokszorosát.

Ettől kezdve nem érzem közösnek az anyagiakat. Amikor csak kicsivel keresett többet, elfogadtam, hogy kisegít (pl fizette a telefonszámlám, amikor nagyobb kiadásaim voltak a nyelviskola miatt), de most már nem érzem magam egyenlőnek, és nem merek venni egy ruhát vagy egy cipőt sem magamnak, mert nem érzem jogosnak, azáltal, hogy nem arányosan járulok hozzá a költségekhez.


N


2018. febr. 17. 18:56
 1/9 A kérdező kommentje:
Hetek óta készülök venni pár könyvet használtan (600-1000Ft-os darab áron), de nem merem rászánni magam, mert olyan, mintha nem az én pénzem lenne.
2018. febr. 17. 18:59
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Pont ez a lényege a közös kasszának...nincs enyém meg tied, miénk van
2018. febr. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A házasság értelme nálatok sincs meg...
2018. febr. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, a férjemnek nincs problémája azzal, hogy kevesebbet keresek, meg is mondta, jó érzés számára, hogy akár engem is el tudna tartani, ha azt szeretném, jobban érzi magát most, mint amikor az én fizumból éltünk szinte. De engem belül nyugtalanít, olyan, mintha kevesebbet tennék hozzá az életünkhöz.
2018. febr. 17. 19:11
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
ez elég gáz azért. azt hittem a férjed mondott valamit amitől így érzed, de nem. önértékelési gondok esetleg? amúgy meg közös pénz, nyilván nem kell szórni ész nélkül, de ha van rá keret akkor vegyél amit szeretnél nyugodtan.
2018. febr. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Olyan szerintem a létező legritkább esetekben fordul elő, hogy egy pár mindkét tagja folyamatosan éveken, évtizedeken keresztül pöccre ugyan annyit keressen. Az legyen a lényeg, hogy mindketten megteszitek a legtöbbet ami tőletek telik a közös célok érdekében. Ennyi tulajdonképpen.

Ha képtelen vagy ezen a problémán egyedül túllépni, mert ne is haragudj, de az hogy nem mersz megvenni egy könyvet, az már a beteges kategória, akkor keress fel egy pszichológust, hogy kicsit egyenesbe jöjj saját magaddal.

2018. febr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

El kéne menned pszichológushoz, hogy MIÉRT érzed azt, hogy neheztelne rád ezért a párod.


Én is lényegesen kevesebbet keresek, de nem bxom el a pénzt hülyesgekre, ha kell ruha v cipő, akkor megveszem.

2018. febr. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért egy 1000 forintos könyvet, ne tessen már szégyelni. Túl lelkized szerintem ezt a dolgot. Társadnak tekintsd a férjed és ne egy különálló embernek akihez és a dolgaihoz semmi közöd. :)
2018. febr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hanyagoljátok a közös kasszát és meg van oldva a problémád.
2018. febr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!