Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jó ötlet így összeköltözni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jó ötlet így összeköltözni, ha a feltételek nekem nem tetszenek, vagy jobban teszem ha itthon maradok?

Figyelt kérdés

Elég komoly döntés előtt állok. Párommal szeptembertől összeköltözni tervezünk. Mindketten 21 évesek vagyunk, nem kicsik már. Az összeköltözés apropója az egyetemi tanulmányaink kezdete lenne.

Sopronban lakunk. Párom Budapestre orvosi egyetemre készül, én pedig óvónőnek. Páromnak muszáj Pestre költözni ugye, nekem viszont lenne lehetőségem itt, a közelben tanulni is, ám mégis úgy gondoltam, hogy megyek vele, és én is ott fogok tanulni. 5-6 év amit elég távol kellene tölteni egymástól, szerintem megviselné a kapcsolatunkat, meg azért nem 26-27 évesen akarnám elkezdeni a közös életet.

Eleinte az volt a terv, hogy Budapesten egy szoba konyhás pici albérlet kettőnknek tökéletes. Azonban párom ismerőse felajánlotta neki, hogy van egy nagyobb lakása Pesten, amit kiadna nekünk. Ezzel nem lenne baj, de mivel több szobás a lakás, mindenképpen lakótársakat kellene keresni, akik jelen állás szerint a párom 2-3 haverjai lennének.

Na már most, én csak azért választottam egy budapesti egyetemet az itthoni egyetem helyett, hogy elkezdhessük ketten a kis közös életünket részben, aztán általában hétvégente hazajárni. Én vele akarok lenni, nem osztozkodni más srácokkal is. Szeretek itthon lakni, jó a viszonyom a szüleimmel, húgommal is, nem érzem, hogy menekülnöm kell innen. Úgy érzem, magammal csesznék ki, ha oda felköltöznék, ilyen feltételekkel.

Páromnak mondtam már ezt, szerinte nem lenne rosszabb a helyzet ha lakótársaink lennének, de én ezt másképp gondolom. Ráadásul párom agyament anyja is a nagy lakást preferálja és amellett kampányol (nyilván, mert az ő ismerősének a lakása lenne) Az is baj lenne, hogy mivel hozzájuk tartozik a lakás, minden úgy lenne ahogy ők akarják, nekem kb semmibe nem lenne beleszólásom, csak fizetnék.. Még van lehetőségem jelentkezési sorrendet módosítani az egyetemre és tudok maradni, az itthoni egyetemen is.

Ti mit csinálnátok a helyemben? Nem akarok rossz, meggondolatlan döntést hozni. Tapasztalatok is érdekelnek hasonló helyzetekről! Köszönöm:)


2018. ápr. 15. 13:47
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
95%
Én módosítanám, és nem költöznék így. Ha szakítanál a pároddal, mi lenne veled Pesten? Ne szolgáltasd ki magad másoknak, ez nem jó helyzet így, ő nem gondolja olyan komolyan kettőtök összeköltözését ha a haverokat is oda költöztetné. Menj közelebbi suliba, lesz belőle távkapcsolat, meglátjátok, meddig tart.
2018. ápr. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
86%

Én sem mennék így..ez nagyon nagy lépés. Ha esetleg szakítanátok van olyan ember, akihez tudnál menni?

Az a baj ezzel, hogy kb egy nyugodt perced sem lenne, mint egyedüli nő takaríthatnál a pasik után meg ugye a kanbulik..

Távkapcsolat meg tényleg elég necces..nekem is volt, de nem éltük túl és szakítás lett a vége.

2018. ápr. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
0%
#1-2: Ez csak egy albérlet, b**szátok meg! Egyszer ebben a városban lakik az ember, aztán meg amabban. Ne legyetek már ennyire csicskák!
2018. ápr. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
95%
En nem koltoznek igy fel. Minek? Ez nem felnott, kozos elet lenne, hanem egy vegtelen xbox parti idiota haverokkal.
2018. ápr. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
92%

Felsoroltad az írásodban, hogy miért NEM szeretnél menni. Teljesen logikus és jogos szerintem is. Módosítsad a sorrendet, ha még időben vagy.

Az pedig szerintem gáz, hogy a barátod nem érti, mi bajod a helyzettel. Ha magyaráznod kell, hogy mi a különbség a két dolog között (kettesben egy szoba-konyhás albérletben, vagy még 2-3 sráccal egy nagyobb lakásban), szóval ha ő nem érez különbséget, az rég rossz.

2018. ápr. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

Hát ha esetleg szakítás lenne, lenne lehetőségem átjelentkezni az itthoni egyetemre és tudnám folytatni a tanulmányaimat, és haza tudnék költözni.

De akkor is félek ettől, mert a páromra szívesen főzök mosol takarítok, de másik 2 “majomra” biztos nem fogok. Lehet hogy önző vagyok, nem tudom, de én nem akarok hozzájuk alkalmazkodni egy percig sem, mert nem ez volt megbeszélve. Az is gond, hogy a drágalátos anyuka a nagy lakást akarja. Ő támogatná a páromat, és ha neki valami nem tetszik akkor nem fogja ő segíteni. Márpedig úgyérzem, hogyha nem az a lakás lesz amit ő kitervelt nem fogja segíteni.

2018. ápr. 15. 14:05
 7/39 anonim ***** válasza:
92%
3-as, te nagyon hülye: Csak nem mindegy, milyen körülmények között.
2018. ápr. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
93%

"páromra szívesen főzök mosol takarítok, de másik 2 “majomra” biztos nem fogok."


Még alkalmazkodásról annyit, hogy semmi garancia arra, hogy nem hoznak fel lányokat, akár alkalmi jelleggel, még akkor kerülgethetnéd azokat is a fürdőszobában pl.


Az anyja meg olyan, amilyen, arra ne legyél pipa. Nem az édesanyuci dönt, hanem a fia. Ha a fia karakán, akkor az anyja akármire bíztathatja, akkor sem hagy beleszólást az anyjának.

2018. ápr. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
30%
#8: ok, hogy a fia dönt, de írta a kérdező, hogyha nem azt választja ami neki tetszik, nem támogatja. És gondolom így egyetem, meg albérlet mellett azért igényt tartana a szülői támogatásra.
2018. ápr. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
91%

9-es, értem, amit írsz.

Csak ezért ne a kérdező szívjon egy olyan felállásban, amit a háta közepére sem kíván.

2018. ápr. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!