Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy dolgozzuk fel, hogy valószínűleg sose lesz saját lakásunk/házunk, és lehet, hogy még albérletünk se?

Figyelt kérdés

A párommal néhány éven belül szeretnénk esküvőt, utána pedig majd babázni.

Viszont a lakhatás-kérdés teljesen kilátástalan számunkra. Egyikünk se keresi túl magát - jól boldogulunk, de egy ingatlanhoz édeskevés, amit megkeresünk. A környéken 15-20millió között kezdődnek a 40 nm-nél kisebb, lepukkant és/vagy félkész házak. Albérlet a faluban nincs. (Szeretnénk ebben a faluban maradni, mert a közelben más helyek vagy még drágábbak, vagy nem túl biztonságosak...) Hitelbe nem igazán merünk belevágni, mert a páromnak volt egy betegsége régen, ami az orvosok szerint visszatérhet bármikor, és akkor hosszabb időre teljesen kieshet a munkából.

Sajnos emiatt egyre többször van rossz kedvünk, ami nem tesz túl jót a kapcsolatunknak.

Jelenleg a párom szüleinél lakunk, egy kétgenerációs ház felső szintjén... elvagyunk egyelőre, de nem szeretnénk, ha ez végleges lenne.

Egyre többször jön szóba a téma, és csak rossz kedvünk lesz és ingerültek leszünk.

Mit tehetnénk? Hogy törődjünk bele a kilátástalanságba? Mit csináljunk, hogy ez ne csináljon feszültséget? Hogy győzhető le ez a reménytelenség-érzet?


2018. ápr. 23. 16:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
63%
Képezzétek magatokat!
2018. ápr. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
73%

Akivel nem mersz hitelt se felvenni, azzal nagyon ne vállalj gyereket.

Ehhez a pasihoz az a fél ház jár az anyóséknál. Ha máshol akarsz lakni, az egész csomagot le kell cserélni.

2018. ápr. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Vagy éltek a kétgenerációs házban vagy elmentek külföldre dolgozni. Személy szerint engem nem zavarna, ha kapnék a seggem alá egy kétgenerációs házat, még akkor sem, ha csak félig.
2018. ápr. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

#1

Én épp csak most fejeztem be a sulit, örülök, hogy végre tudok rendesen dolgozni és pénzt keresni. A páromat a munkahelye szokta küldeni továbbképzésre, plusz ott esélyes hogy ő örökli majd a vállalkozást, ha a főnök visszavonul - addig viszont még egy olyan 10-20 év van legalább.


#2

Az ki van zárva. A gyerekhez amúgy nem ragaszkodunk foggal-körömmel, szerintem meglennénk nélküle is. Házasságot és saját életet viszont nagyon szeretnénk.


#3

Na igen, alapból nem rossz a kétgenerációs ház, csak itt az a baj, hogy hajópadló van a fürdőszobánkon kívül mindenhol - lehetetlen úgy megmozdulni, hogy ne zengjen az egész ház. Ez elég zavaró. Emellett a párom édesanyjának "nálunk" van a dolgozószobája. Oké, hogy másik helységbe SOHA nem mászkál be, és nem zavar konkrétan, de mégsincs egy saját lakásunk, ami csak a miénk. :(

2018. ápr. 23. 16:53
 5/26 anonim ***** válasza:
89%

Ha ketten nem tudtok munka mellett lakást venni, ott nagy gond van! Sokszor a lakástörlesztők alacsonyabbak, mjnt a bérleti díjak. Hogy terveztek így családot? Milyen céljaitok vannak? És mire költötök el 2 teljes fizetést egyáltalán? Ha 2 minimálbéretek van csak, abból az egyiket simán rá lehet szànni törlesztőre + rezsire, és akkor legalább van egy otthonotok, ahol otthon vagytok, és ami csak a tiétek.

Kilátástalan csak azért a helyzet, mert ti magatokbígy álltok hozzá a dolgokhoz.

2018. ápr. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
73%
Milyen falu az, ahol 15-20 millió egy kicsi, lepukkant ház? Mi a nyugati országrészben laktunk, megyeszékhelyen, és ennyiért már normális lakást lehet venni, a nővérem 20 millióért vett szépen felújított kertes házat 2 éve. Az öcsémék 22 millióért foglatak újépítésű lakást, mi a külterületi kertes házunkat 10 millió alatt adtuk el.
2018. ápr. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Ja igen, külföldi lehetőségeket nézegetem jó ideje, viszont ahogy elnézem, nem igazán lehet többet félretenni ott se, max ha több emberrel bérelnénk közösen házat - akkor meg semmivel se lennénk előrébb, mint most.

Vagyis hát... javítsatok ki ha tévednék, de ismerősök tapasztalatai + neten olvasottak alapján azért ott se adnak ingyen semmit..

2018. ápr. 23. 16:54
 8/26 anonim ***** válasza:
83%
A dolgokhoz való hozzáállásoddal irtó nagy baj van amellett, hogy egy energiavámpír vagy! Ez nem jó ezért, az nem jó amazért, stb... mindenben csak a kifogást keresed. Így nem is fogsz haladni soha az életbrn sehová!
2018. ápr. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
88%

"Milyen falu az, ahol 15-20 millió egy kicsi, lepukkant ház?"


Na pont ezt akartam kérdezni én is.

Bp. agglomerációjában kétszintes, jól karbantartott családi házunkért nem hiszem, hogy kapnánk 18 millát (vagy el vagyok nagyon tévedve.)

2018. ápr. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
34%

Ahogy első mondja képezd magad.

Ez a baj,hogy suli után széttárod a kezedet és azt hiszed nem kell tanulni.

Hát pont ezért fogtok megragadni azon a szinten.


És a párod miért nem teper akkor a melójában,hogy a főnök jobb keze lehessen,ha majd ő örökölné a céget.

10-20-t várni erre felejtsd el,lehet addigra feldobja a pacskert is a párod nem tudhatod.

Miért nem kap vezetői beosztást ha már ő örökölné majd a céget,de erre ne alapozz.


Mondjuk mindkettőtöknek piacképes szakma kellene,tapasztalat aztán vagy külföld vagy itthon komoly multihoz elmenni.


Csak multinál szabad dolgozni magyar cégek kuka.


Így lesz saját lakásotok,hogy lesz piacképes szakmátok ami kimerül a műszaki és a erősebb matekos gazdasági szakokban.

Aztán ott keményen beleteszitek a melót és mentek előre.

2018. ápr. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!