Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van itt olyan, aki orvostanhal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan, aki orvostanhallgatóval jár (t)?

Figyelt kérdés

És olyan, akinek a párja ráadásul távolabbi egyetemen végzi az egyetemet,tehát távkapcsolatban vannak?

A barátnőm Szegeden elsőéves, én Pesten dolgozom,jó esetben hétvégenként találkozunk.

Elég rosszul veszi az akadályokat a tanulmányait illetően: nehezen megy neki, sokat kell tanulnia, főleg így vizsgaidőszak közeledtével rengeteget hisztizik,mert nagyon frusztrált.

Szeretem őt, de nem tudom, hogy ez így hosszútávon hogy fog működni. Valakinek hasonló tapasztalat, bármi jó tanács?

29/F



2018. máj. 13. 00:19
1 2
 11/14 anonim válasza:
100%
Előző párom nagyon nehezen viselte, hogy tanulok állandóan (pedig egy városban éltünk), az agyamra ment már a folyamatos pattogásával, ezért mentünk szét. Egyszerűen megkeserítette az életemet és a kezdeti szerelmet is, hogy állandóan azt hallgattam hogy na mikor vagyok már hajlandó lerakni a könyvet és rá koncentrálni, mintha lenne más választásom medikusként, ha tanulni kell, akkor nincs mese. Jelenlegi párom pedig szöges ellentétje, mindenben támogat, sose bánt ha a tanulás miatt nem találkozunk, vagy éppen hamarabb kell elválnunk. Sőt, mivel teljesen toleráns és rendes időnként meg tudom oldani, hogy nála tanulok és úgy legalább ott vagyunk egymás közelében. Ha elfáradok, odabújok hozzá kicsit, vagy kérdez arról amit tanulok stb. Szerintem utóbbi a normális viselkedés egy kapcsolaton belül.
2018. máj. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Szorgalmi időszakban magasról tett a tanulásra, úgyhogy most így vizsgák előtt eszi az ideg. Én meghallgatom, és elfogadom, hogy nehéz neki, próbálok szupportív lenni, de nehéz türelmesnek maradni, amikor a legkisebb apróságokon is kiveri a hisztit.
2018. máj. 13. 15:05
 13/14 anonim ***** válasza:
hát ez amúgy nehéz, én nem ítélem el a kérdezőt. hasonló vagyok, mint a párja, és hisztis vizsgák előtt... eléggé megromlott emiatt a volt pasimmal a kapcsolatunk. mondjuk az amiatt is, mert pl választhattam, hogy vagy átmegyek hozzá, de nem tudok annyit készülni (gyantázás, frissen mosott haj, smink, csinosan...), vagy nem megyek át, hogy ne lásson "topisan", de akkor meg ugye nem találkozunk. és hát persze ez is gond volt.... meg nincs annyi együtt töltött idő. sajnos ez ilyen. szerintem várd meg a vizsgaidőszak végét, beszélgess el vele, ha szereted, és mondd el, hogy ez így neked nem megy, változtasson. ha nem tud, akkor pedig szakítsatok...
2018. máj. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
71%

" azt gondolom, hogy ennek semmi köze a "szexista társadalmi diskurzushoz", akinek orvos/medikus a párja, vagy bárki a családjában, az tudja, hogy ez a hivatás mivel jár."


Hát rosszul gondolod, és valszeg azért, mert nem látod át, hogy a makrotársadalmi folyamatok hoyan csapódnak le az egyén életébe, a mikorokörnyezetére.


Ha egy ország konzervatív, szexista módon gondolkozik a nőkről, ahol tradicionálisan még mindig zártak a női szerepek, mert a többség azt gondolja, a nőknek a legfőbb dolga a gyerekszülés (vö. a házelnöktől kezdve Ákosig ez az uralkodó diskurzus9, akkor az egyszeri magyar férfi, akinek a párja a hivatásának próbál meg élni, és egy klasszikusan maszkulin pályán boldogulni, mint amilyen az orvosi, könnyen nevezheti női hisztikézésnek a párja erőfeszítéseit egy megfeszített vizsgaidőszakban.


Jó lenne, ha átlátnád ezeket a társadalmi folyamatokat a maguk komplexitásában!

2018. máj. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!