Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A szakáccsal komoly párkapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szakáccsal komoly párkapcsolatban/házasságban álló hölgyektől kérdezném, ők mivel akadályozzák meg, hogy párjuk szakmája befolyásolja a kapcsolatukat?

Figyelt kérdés

A párom még csak most állt munkába hivatásos szakácsként, de aggódik, hogy a sok baljós és egyenesen pesszimista beszámolóhoz hasonlóan nálunk is megkavarja a dolgokat (a sok távolléttől kezdve a negatív tulajdonságok felvételéig/felerősödéséig), de már a gyerekvállalás gondolata sem kérdés tárgya, és mindenáron szeretném életben tartani kapcsolatunk, majd családunkat. Tudom, hogy végtelen türelem és megértés szükséges, de kérhetnék esetleg pár beszámolót arról, hogy ki hogyan birkózik meg ezzel az állapottal? Komoly szándékú barátnők és gyermekes anyák skáláján bárki véleményét és tanácsát szívesen fogadnám.

Ui.: a szétmenés nem opció



2018. máj. 29. 13:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szakács? 😃

Az egyik szakács ismerősöm 4-12ig dolgozik.

A másik kétnapozik.

Sokkal több idejük van és sokmindent elintéznek, míg a feleségeik 8-17ig az irodában vannak.

2018. máj. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Andizsuzsi ***** válasza:
96%
Miért kell egy szakácsnak negatív tulajdonságokat felvennie?
2018. máj. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

Gondolom, nem a munkaidőre gondolt a kérdező.

Nálunk is volt a családban szakács: sok volt a bulizás, az ivás és a csajozás. De ez más vendéglátósokra is igaz. Tisztelet a kivételnek.

Nem nagyon tudod ezt kivédeni, ha olyan a személyisége, akkor belemegy.

2018. máj. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

Csak a fő kérdést olvasva azt hittem, az a baj, hogy a barátnőd azt szeretné, hogy mindig te főzz otthon. :)


Így nem értem, mi a probléma. Nem kamionos vagy, aki hetekre eltűnik otthonról. Simán össze lehet egyeztetni a szakmát a kapcsolatotokkal.

A volt párom pék. Az se sokkal jobb. Ünnepnapon már mennie kellett. Összehangolás kérdése, semmi egyéb. Nem kell ebből ekkora ügyet csinálni. Nagyon sok szakma van, ami kb. ugyanígy működik.

2018. máj. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

Oszd már meg velünk is azokat a beszámolókat.

Milyen negatív tulajdonságokat vesz fel egy szakács?

2018. máj. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

Férjem szakács...volt.

Sok stressz, fizikai terhelés, állandó hétvégézés, nincs ünnep. A jó magyar vállalkozó hol 4, hol 6 órára jelenti be. Heti kifizetés. Ha épp kifizeti...

Beteg nem lehet. De tényleg. Még halottan is be kell mennie.

A másik verzió: közalkalmazottként iskolai menzán. Kemény minimálbérért.

Szezonban mindenhova kell. Ősztől útilapu.

Nálunk az egészsége érdekében pályát váltott. Azóta sokkal nyugodtabb ő is, mi is, és anyagilag is egyenesbe jöttünk, mert tervezhetőek a bevételek.

2018. máj. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én vagyok a barátnő:D és egyáltalán nem a lazult erkölcs a baj, az fel sem merül. Inkább az idegroncsoló körülmények, ami által jóval kimerültebb, stresszesebb, érzelmileg hullámzó lesz. Legalábbis ő ettől tart (plusz, hogy szerinte ez miatt elhanyagol, bár már ezt is próbáltam elhessegetni)
2018. máj. 29. 14:36
 8/16 A kérdező kommentje:
Illetve mi már a saját éttermében is gondolkodunk, nem feltétlen az alkalmazotti lét problémái a legfontosabbak
2018. máj. 29. 14:39
 9/16 anonim ***** válasza:
78%

Én is azt hittem, az lesz a kérdés témája, hogy azt akarod, hogy még otthon is ő főzzön, ő meg nem akar :-D


Egyébként, amiken aggódsz, az minden folyamatos munkarend velejárója, nemcsak a szakácsé. Egy darabig lehet csinálni, de hosszú távon kikészít. Amíg nincs gyerek, addig tartható, utána viszont ki kell alakítani egy rendszeres életmódot, mindegyikőtök érdekében.

2018. máj. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%
Szia. Ugyan nekem nem szakács a párom, de a családban 3 szakács van. 2-nek van gyereke, a harmadik pedig a bátyám, és eljegyezték egymást a párjával, nemsokára esküvő. Ő már 4 éve szakács, de ugyanúgy van szabadideje. Persze hosszú a munkaidő, de szeretik a szakmájukat és a pár illetve családi kapcsolataikra sincs negatív hatással.
2018. máj. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!