Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudok aludni a párommal?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 4 éve vagyunk együtt barátommal, ez idő alatt szinte minden hétvégét együtt töltöttünk. Azt hiszem régebben nem volt ilyen problémám, de már egyre rosszabb, hogy ha együtt alszunk, ő már 10 percen belül alszik, én pedig van, hogy egész éjjel fenn vagyok (most is...). Jobb esetben is csak 1-2 órán belül tudok elaludni. Olykor mikor egyedül vagyok sem tudok azonnal álomba merülni, emellett hormonproblémáim is vannak. Lehet, nem is kellene ezek tudatában feltennem a kérdést, hogy miért nem tudok vele aludni, de egyre kellemetlenebbül érzem magam emiatt. Valakinek van valami tippje, mit tehetnék az ügy érdekében? Néha citromfű teát iszom, hátha megnyugtat és elalszom, de ez szerintem csak afféle placebo hatás lehet, ha be is jön... Altatókat sosem szedtem, de nem is akarok. Köszönöm a válaszokat előre is!

21/L



2018. aug. 16. 02:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit csinálsz napközben, amikor ilyen éjszakád van? Sportolsz? Egészségesen táplkozol? Alvás előtt használsz bármilyen elektronikus eszközt? Mennyi kávét, energiaitalt iszol ès milyen gyakran?

Elég sokminden közre játszhat, jó lenne ha több körülményt leírnál. Az alapján amit leírtál még a stressz is lehet kiváltó ok.

2018. aug. 16. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Illetve le tudnád írni azt az idővallumot amikor biztosan alszol? Próbáltad már megváltoztatni?
2018. aug. 16. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Inzulinrezisztenciám, PCOS-em és pajzsmirigy alulműködésem van, kb. fél éve rendesen tartom a diétámat, azzal nincs baj. Egy héten kb. 3-4 alkalommal sportolok, igaz, ha a barátommal vagyok, nem szoktam. Elalvás előtt csak a mobilomon szoktam még játszani, de ez általában épp hogy elálmosít, így szerintem ez sem lehet a probléma forrása. Energiaitalt egyáltalán nem iszok, kávéból változó mennyiséget viszek be naponta, de az utolsót legkésőbb délután 4-5 óráig megiszom. Ezek alapján lehet a sport lesz a ludas, bár most is edzettem napközben, mégis itt írogatok még :)
2018. aug. 16. 03:50
 4/10 A kérdező kommentje:
Hétköznap kb. Éjfél körül igyekszem legkésőbb lefeküdni és minél hamarabb (6-kor) felkelni, de ez általában 7-8-ra tolódik
2018. aug. 16. 03:53
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Talán próbálj mindennap sportolni valamit, vagy ha ez nem lehetséges akkor intenzívebben csináld a kijelölt napokon. A lényeg, hogy fizikailag teljesen lefáradj.

A koffein se túl jó, ha teheted akkor ne igyál egyáltalán huzamosabb ideig, helyette egyél szőlőcukrot vagy olyan gyümölcsöt amiben sok c-vitamin van (igazából bármilyen étel, ital megteszi amiben jótèkony hatású).

És mielőtt elalszol ne telefonozz, legalább fél órával alvás előtt tedd le és mindenképpen legyen távol a fejedtől. Mondjuk ha eddig az éjjeliszekrényeden vagy a párnád mellett/alatt tartottad esténként, most rakd le a földre vagy egy távolabbi asztalra, ahol még meghallod, ha csörög. (Ez azért segíthet, mert ezek a készülékek sokféle káros hullámot bocsájtanak ki magukból, amik megzavarhatnak. Érzékenyebb embereknek pl.: fejfájást is okoznak. Ha pedig nincs kikapcsolva a telefon vagy lenémítva, akkor az értesítések és a rezgések megzavarhatnak az alvásban.)

Továbbá legyen a szobádban teljes sötétség.

Ezeket nem muszáj egyszerre kipróbálnod, csak ha úgy gondolod.

Még azt tudnám ajánlani, hogy alvás előtt vegyél egy jó forró fürdőt, ha teheted 1-1,5 órát pihenj a vízben és ha végeztél egyből menj aludni. Ennél használhatsz olyan extra dolgokat, amik segítenek ellazulni pl.: illatgyertya, habfürdő, fogd be a párodat egy masszázsra stb.

Kicsit radikálisabb módszer, hogy egyáltalán ne aludj egy éjszaka és a rá következő nappalon keresztül. Majd amint eljön az éjszaka, kijelölsz egy időpontot, amikor el szeretnél aludni és másnap reggelre ébresztőt állítasz, a kijelölt esti időtől számítva 6,5-7 órára. Ha sikerül ezt az időt végigaludnod és az ébredésnél elviselhetetlenül fáradtnak érzed magad, akkor jól csináltad, de nem szabad visszaaludnod pár percre sem! Ha sikerül, ezt követően mindennap, -még ha sokáig is lustálkodhatnál is- eszerint kellj fel és feküdj le aludni. Egy idő után rá fog állni a szervezeted erre a napirendre és akkor már könnyebb lesz, csak tartsd szem előtt, hogy ezt a rendszert könnyű felborítani. Ha egy éjszaka 1-2 órával később fekszel és reggel nem ébredsz fel x időre, akkor könnyen lehet, hogy ismét visszaesel a mostani állapotodba.

Ha ezek nem segítenek, akkor szakemberhez kéne fordulnod, vagy ha altatókat nem is akarsz de gyengébb nyugtatót érdemes lehetne feliratni.

2018. aug. 16. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat és a segítséget! :)
2018. aug. 16. 05:36
 7/10 anonim ***** válasza:
A munka jót tenne de komolyan. Nálam is ez van :-D
2018. aug. 16. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Miért nem tudok aludni a párommal?"

Párodra vetíted ki a te szokásodat,

hiszen lejjebb ezt írod:

"Éjfél körül igyekszem legkésőbb lefeküdni és minél hamarabb (6-kor) felkelni, de ez általában 7-8-ra tolódik"

Tehát napi rendszerességgel éjféltől reggel 6÷8-ig alszol.

Miért gondolod, hogy párod tehet arról, hogy amikor ott van, ez a megszokásod nem így műxik?

Ezt az alvási ritmust vetted fel, hétvégére miért is változna meg:

Ha változtatsz szokásodon és éjfél helyett 9÷10-kor elalszol, akkor is úgy lesz, ha párod ott van melleted és akkor is, ha nincs.

2018. aug. 16. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szeretnék dolgozni, de diákként csak nyáron tudok. Hiába várom már egy hónapja, hogy a diákszövetkezet visszahívjon...

Próbáltam a korábbi lefekvést is, azzal az volt a baj, hogy ha a barátommal együtt vagyunk, mikor hogy sikerül lefeküdnünk. Mindig van valami programunk, az a legritkább, hogy 11-ig sikerül ágyba kerülnünk. Általában vele éjfél és hajnali kettő közé tolódik a lefekvés. De nem mondtam, hogy miatta nem tudok aludni :) Csak fura, hogy egyedül hamar elalszom, ha pedig vele vagyok, ez sokkal nehezebben megy, ha sikerül egyáltalán.

2018. aug. 16. 10:19
 10/10 Yoda m. ***** válasza:
62%

Tisztelt Kérdező!


Próbáld még ki a következőt is:

Este az ágyban (általában is) ne telefonozz, azt tedd félre másnapra. Helyette kapcsolj be egy zenegépet, amelyből lágy, ellazító, inkább relaxáló jellegű (no heavy metal!) zene szól halkan. Mondjuk lehet a kedvenceidből válogatás. Akár úgy is, hogy egy fülhallgatón, de még jobb, ha hangszóróból. Lehet az egy rádió adás is. (Erre javaslom a Classic rádiót, mert nem túl hosszan tartó, de igen változatos zenéket nyomnak.) Én pl. olyan rádiót szoktam hallgatni, amely időzítős és pl. 45 perc múlva kikapcsol.

Hogy miért is jó ez?

Segíti az elmédet abban, hogy ne gondolkozz semmin... ne kattogjon az agyad. Persze ezt is akarnod kell. De semmiképpen ne ilyesmi járjon az elmédben: - Jajjjj, de jó lenne már elaludni! - Ez NE!

Mindenféle emlékek, élmények képei sorakozhatnak a fejedben, amelyek újraéléséhez a zene kiváló eszköz. Csodákat képes művelni az emberrel. Mivel elviheti (pl. egy filmzene) az embert azokra a tájakra, ahol már egyszer járt (akár csak virtuálisan, képzeletben) és az kedves volt neki. Álmodozz, tűnődjél a világunkban észlelhető érdekes és nem mindennapi dolgok, történések felett... de NE ÁBRÁNDOZZ! (A kettő nem ugyanaz!)

Zeneszó alatt meditálhatsz is... mindenképpen lazítja az idegpályákat, az elmét.


Szóval én csak azt mondom, ezt is próbáld ki... s ha elsőre, másodikra úgy érzed, hogy nem jönne be... ne add fel a reményt! Próbáld harmadszor is... csak akkor már kicsit másként. Mindig egy picit változtass a körülményeken... s akkor megtalálhatod a hozzád legközelebb álló változatot. Az pedig már segít neked. Szép aránként... sosem egyszerre, hirtelen és beütés-szerűen. Csak légy türelmes, önmagaddal szemben!


Az ERŐ legyen Veled!

2018. aug. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!