Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Bipoláris személy mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bipoláris személy mennyire hűséges? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Most bonyolódom kapcsolatba egy bipoláris férfival. 3 hónapos a dolog. Rengeteget olvasok a betegség mivoltáról, itt is illetve más komoly szakirodalomban is.

Itt leginkább negatív dolgokat olvastam egy ilyen kapcsolatról. Sokan írták, hogy megbízhatatlanok, nem hűségesek, kibírhatatlanok.

Vannak konkrét tapasztalatok? Úgy értem, leginkább olyanok tapasztalata érdekel, akiknek volt ilyen betegséggel küzdő párjuk.

Megbízhatóak?



2018. szept. 21. 13:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Mi a franc vesz rá valakit arra, hogy kapcsolatba kezdjen egy mentálisan beteg emberrel? Mazochista vagy? Azt hiszed ez csak valami humbug vagy pillanatnyi hangulatingadozások? Ez egy komoly betegség és nagyon nehéz az ilyen emberekkel együtt élni.
2018. szept. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én bipoláris vagyok, és nem hinném, hogy ennek túl sok köze lenne a hűtlenséghez, de gondolom, függ attól is, hogy nála a mániás epizódok pontosan hogyan néznek ki, és mit kezd az érzelmi felfokozottságával (már ha egyáltalán ilyen a betegsége, és nem "csak" hipomániás, ami azért jóval kevésbé extrém). Inkább azzal szokott problémája lenni az embereknek, hogy nagyon labilisak vagyunk érzelmileg, és van, hogy nem lehet követni minket. Csak akkor érdemes belevágnod egy ilyen kapcsolatba, ha hajlandó vagy megtanulni kezelni/tolerálni mindazt a szarságot, amivel valószínűleg szembe kell majd nézned. Ehhez nem árt, ha legalább te egészséges psziché vagy.

20/L

2018. szept. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Ugyanolyanok mint a többiek, csak az életed lesz pokol egy ilyen ember mellett. Most könnyen vizsgálhatod, mert az ország is elkezdett úgy viselkedni mint egy bipoláris zavaros k--csög.
2018. szept. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A legrosszindulatúbb ***** válasza:
29%
Még ennyi mazochistát...
2018. szept. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen az alapszemélyiségük. Maga a betegség is máshogy néz ki különbözö embereknél. Szóval nem lehet általánosítani! Ismerd meg a párod.
2018. szept. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vágom, miért kellene összekapcsolni a hűtlenséget a bipoláris zavarral. Tudtommal ez lényegében a mániás és depis epizódok váltakozását érinti. A hűséghez ergo ennek semmi köze evlileg... Legalábbis én erről a párhuzamról még sehol nem olvastam.


Szóval szerintem ha alapból meg akar csalni, mert olyan, hogy ez mondjuk neki belefér, és/vagy erre vágyik akkor a jobb állapotában persze, ő is félre tud kúrni. De nem a betegség következménye ez.. Szerintem.

2018. szept. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

most őszintén, kérdező: kell ez neked?


(ezt úgy írom, ha nekem lenne valamilyen mentális betegségem, BIZTOSAN nem kezdenék párkapcsolatba.)

2018. szept. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

84%-os vagyok.


Tessék, ilyenekben mutatkozik meg párkapcsolatban, de gondolom már olvastad...: nem is épp megcsalás, de az állandóan szakítani akarás a gyakori:

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__egyeb..

2018. szept. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Bipoláris vagyok, de hűséges. Viszont nehéz elviselni, tudom magamról. Nagyon türelmesnek kell lenned, hogy ez működjön.
2018. szept. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#1

En nem bipolaris vagyok, de mentalis beteg, tehat akkor nem erdemlek kapcsolatot vagy valakit, aki szeret engem (es en is ot)? Azert, mert tonkre lettem mar teve gyerekkent, bantalmazva fizikailag es mentalisan egyarant eletem nagy reszeben, meg tobb rossz is jar nekem a hatralevo idoben? Csak azert, mert nem minden csilli-villi, es nincs 100%os gyogymod ra, akkor oljem is meg magam es ne letesitsek kapcsolatot emberekkel?

Jezus, micsoda empatikus emberek vannak itt.

2018. szept. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!