Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnám elérni, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám elérni, hogy ugyanúgy szeressen a barátom, mint régebben?

Figyelt kérdés

1,5 éve együtt vagyunk. Ő valóban szeretem engem viszont elmondta, hogy már nem olyan intenzíven, mint régen. Tudom, hogy létezik ez a rózsaszín köd, de szeretném újra élni vele. Ezt hogyan lehet elérni?


Egy kis plussz kérdés:

Ezen valahogyan lehet változtatni(?): Ő soha nem keres, ezért én teszem meg ezt a lépést azután minden normálisan halad. Jól érezném magam, ha hiányoznék neki. Nálatok ez is a velejárója?


Mit tanácsoltok?



2018. szept. 25. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
36%

Nekem is kb. 1,5 - 2 év kellett, mire a rózsaszín köd elszállt, és már nem kezeltem jól a volt barátnőmet.

Csak a kezdetek idején nagyon erős szerelem múlt el, de továbbra is nagyon szerettem, feltételek nélkül, szerelmes is voltam még.


Amivel ilyenkor Te is elérhetsz valamit, ha türelmes vagy, valamint elmondod neki, hogy mennyire fontos neked, és hogy szükséged van rá az életben. A kommunikáció nagyon fontos egy kapcsolatban. Beszélgess vele.

2018. szept. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Igen, épp ez lesz a holnapi téma.

2018. szept. 25. 22:44
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Randizás, közös programok, közösen űzhető hobbik, utazás, nyaralás, bármi, ami újra összekovácsolhat titeket és nyomokban romantikát is tartalmaz :D
2018. szept. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.

Ennek is megvan a dinamikája, mint mindennek. Saját élete van.

Mint pl. egy kutya, ami először kis pici, cuki, bolyhos, aztán játékos és eleven fiatal, higgadt felnőtt, és öregen boldog, ha te mész oda simizni, neki nem kell felkelni. Nem mondhatod azt, hogy kétévesen ugyanolyan legyen, mint amikor két hónapos volt.

A szerelem is ilyen: a rózsaszín köd sose marad meg. El fog múlni. De attól még nem azt jelenti, hogy valami gond van, vagy hogy a szerelem is elmúlt. Csak más lett. Nem olyan intenzív, de mélyebb. Több benne a szeretet, és a ragaszkodás, kevesebb a heves nemi vágy. Stb.

Ezt kéne vele átbeszélni, hogy ő hogyan látja.


Sajnos nagyon sokan a szerelem alatt csak a kezdeti rózsaszín ködöt értik, a heves fellángolást, és nem tudják értékelni azt, amivé idővel àtalakul. Ők azok, akik csak szenvednek hosszú távon, vagy pár havonta cserélik a párjuk, esetleg folyamatosan csalják, hogy a biztos pont is meglegyen és a kezdeti hormon löket is.

2018. szept. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értelek. Köszi, de soha nem csalnám meg. Azt hittem, hogy már nem szeret. Akkor hát csak mélyebb szálak alakultak ki. :)
2018. szept. 26. 09:19
 6/6 anonim ***** válasza:

#4: Tökéletesen egyetértek veled. Sokan nem értékelik szerelemként azt a barátságba is átcsapó mély szeretet, bizalmat, közös otthon biztonságát, amely szerintem minden rózsaszín ködnél fontosabb.


A mélyebb érzelmek nem a kezdeti boldogságban való úszkálást jelentik, az minden párkapcsolat elején meg van. Az évek során kialakuló bizalmat sokkal nagyobb kincsnek tartom, mint pl. a napi többszöri nemi vágyat a kapcsolat elején.


34f

2018. szept. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!