Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy mondjam el paromnak hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam el paromnak hogy a szuleim lenyegeben vallalhatatlanok?

Figyelt kérdés

Eljott az igazsag pillanata, parommal sokmindenrol kell beszelni, es az egyik a csalad. El fog jonni legalabbis.

Nos, O olyan kozegben nott fel, ahol a csalad az elso helyen van. Sokmindenben konzervativ, masokban lazabb, egeszeben veve mindig latja dolgok emberi oldalat, elvben nem itelkezo, de ezt megis felek kitargyalni.


En egy olyan kozegbol jottem ami inkabb feledni szeretnek. Mindket szulom alkoholista, apam masodik felesege alkoholista, nagyanyam gyogyszertuladagolasban halt meg. Mindenki melyen szegeny az eletfelfogas, az eletmod, a szegenyes emberui dontesek es ertekek miatt. Nekem sokeves munkam volt ebbol kimaszni. Nem iszom vagy dohanyzom (nem mindig volt igy), nincsenek egyeb fuggosegeim, meg a napi egy kavet is cukor nelkul iszom ha iszom. Kulfoldon elek es dolgozom, iszonyatos erofeszitesekkel vegre kezd egy kis eletem es biztonsagom lenni. A szuleimmel nem nagyon tartom a kapcsolatot; apammal csak ritkan, neki probalok valami tartos allast szervalni otthon, anyammal egyaltalan nem (a mindennapos veresek es nagyon durva verbalis es egyeb megalaztatsok, valamint az alkohol valahogy elszivta az erdeklodesemet, es meg mindig engem hibaztat mindenert) - nem tudom hol el, mit csinal, etc., etc. Nem is erdekel, leginkabb az undor es a felelem fog el ha ra gondolok.


A lenyeg hogy elore nezek, es nem hatra, igyekszem epiteni a dolgaimat.


Parom nem ismeri a szuleimet. Nem is tud roluk semmit, de szamara is, a csalad nagyon fontos. Elkepzelesem nincs mit mondjak neki. Oszinten, nincs erom megtargyalni vele az igazat, es ujra felidezni a majd 2 0 ev remalmait amitol nagynehezen megszabadultam, de jo lenne ugy beszelni hogy a masik ember is megertse. Lenyegeben azt erzem hogy nincs az az isten hogy a szuleimet bemutassam neki, mert szegyellem azt ahogyan elnek, es azt amive valtak. A szuleimen kivul mindenki mas meghalt, vagy soha nem ismertem oket, mert anyam minden rokont leepitett, lovesem nincsen meg arrol sem hol kereshetnem oket.


Szoval hogy lehet a parodnak beadni hogy a csaladod vallalhatatlan? Azon is aggodom hogy vajon az ocsaladja mit szol majd hozza?


Tudtok okosat mondani? Erdemes az ilyet megosztani?


Legszivesebben hazudnek, de nagyon nem jo megoldas, es nem is en lennek.


2018. okt. 31. 07:21
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
95%
Megmutatod neki, amit itt írtál!
2018. okt. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
98%
Ugyanezt mondd el. Ez nem a te szégyened. Ne érezd úgy, hogy hazugsággal kell védened őket.
2018. okt. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
11%
Vagy megtanulsz úgy írni, hogy mindenki el tudja olvasni fejfàjás nélkül, mert ez katasztrófa, értelmezhetetlen.
2018. okt. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Kedves harmas!


Az ekezetek nem fognak menni, mert az itteni billentyuzeten nincsenek, nics lehetosegem beallitani sem most. A szovegertesi problemaiddal pedig kerlek hogy a magyar tanarodat nyuzd, megirtam mar par dolgot nagyon magas szinvonalon, ha az ekezetektol fuggetlenul sem erted, az nem engem jellemez. Legyen szep napod kedves negativ en most jol beszoltam es megmondtam afrankot kommentelo! Nagyobb oromod soha ne legyen mint a komment amit a kerdesem ala hanytal...

2018. okt. 31. 08:01
 5/35 anonim ***** válasza:
12%

Legyél teljesen nyílt. Vízválasztó lesz ez a kapcsolatotokban.


Barátnőnél teljes más szempontokat néz egy férfi, mint feleségnél, utóbbinál fontos csak igazán az értékrend, szorgalom és család.

Anyám mondta, hogy nem tűrné, ha olyan nőt választanék feleségnek, akinek lumpenek a szülei (és igaza is volt, mert Ptk. szerint nagyszülő kapcsolattartásra jogosult, elviheti a gyereket rendszeresen, oktatási szünetekben huzamossabb időre is).


Fiatalabb koromban voltak olyan csajaim, akiknek rosszabb családja volt, nem terítettem előttük a lapokat, de már az elején eldöntöttem, hogy csak pár évig el leszek velük. Remékem nálatok nem ez a helyzet. Egy férfi ugyanis mindent gondosan felderít. Némelyikért utólag fáj a szívem, meg érzem, hogy nem voltam korrekt. De egy átlag féfit az különböztet meg egy átlag nőtől, hogy az élet nagy kérdéseiben nem érzelmei, hanem esze alapján dönt, igen néha kegyetlenül is.

2018. okt. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
98%

Ha nem tudsz róla beszélni, akkor írd meg neki is. Könnyebb lesz, túlesel rajta.

Nem te választottad a szüleid.

Azért is fontos erről beszélni, mert ha titkolózol, hallgatsz, az félreértésekre ad okot. Legalább is nálunk ez oda vezetett, majdnem rá is ment a kapcsolatunk. A férjem szülei is hasonlóak, ezért nagyon sokáig nem mutatott be nekik. Nekem pedig az volt az érzésem, hogy engem szégyell, azért nem mutat be, mert neki nem jelent komolyat a kapcsolatunk.

Tisztáztuk, megértettem. Nem járunk hozzájuk gyakran, évente egyszer, esetleg kétszer, mert neki ez is sok.

2018. okt. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
90%
Kedves 5-ös válaszoló! Anyukáddal baromi empatikus emberek vagytok! Éljetek csak együtt békességben ilyen felfogással. Miért tehet bárki arról, hogy milyen családba születik? Amúgy ilyen stílussal és anyával tuti, hogy egyetlen barátnőd sem volt.
2018. okt. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
15%
Oké, te biztos jobban tudod.
2018. okt. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
93%

5! Végül lett feleséged? Mennyi idős vagy?


Szerintem anyukád téged átvert, nem kicsit. Ha veszélyeztetnék a gyereket a nagyszülők nem vihetik el, sőt, a tapasztalatok alapján, havi 1x pár óra láthatási jogot kaphatnak a nagyszülők, akkor is lehet kérni hivatalos felügyeletet.

2018. okt. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
88%

Hú, 5-ös, mekkora egy seggarc vagy :D


Kérdező, közöld vele tárgyilagosan, hogy ez van, ezért nem mutatod be őket, és nem szeretnél róla bővebben beszélni. Kétlem, hogy emiatt megbélyegezne akár ő, akár a családja, hiszen te a saját életmódoddal, viselkedéseddel bizonyítod, hogy nem ez a kategória vagy. Semmiképp se hazudj neki.


(A fogalmazásmódod pedig kiváló.)

2018. okt. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!