Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Én reagálom túl vagy tényleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én reagálom túl vagy tényleg gond van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Másfél éves kapcsolatban vagyok, viszont a barátom valahogy úgy érzem lazábban kezeli a kapcsolatunkat mint én. Vagy csak én reagálok mindent túl.


Állandóan a telefonján lóg amikor találkozunk, úgy kell rászólni, hogy tegye már le, elég feledékeny és volt már, hogy elfelejtette, hogy megbeszéltük, hogy telefonon beszélünk, ha írok neki, van hogy órák múlva válaszol, vagy nem is válaszol.


Viszont mindezek ellenére vannak közös programjaink, megyünk kirándulni, moziba, vacsorázni stb. Ha szólok neki segít, ha szükségem van rá, jön, nem egyszer segített szekrény beszerelésében, vagy ha elromlott valami.

Ezeket mind szeretem benne, viszont a fentiektől sokszor a falra mászok.


Kérdésem, hogy mit tegyek, vagy ti mit tennétek? Nem hiszem, hogy szakító okok lennének attól függetlenül, hogy borzasztó rosszul esnek, viszont ha nem tudom megszokni őt, így lehet ez lesz a vége.


Már beszéltem vele ezekről, de mondta, hogy neki nincs igénye annyit kommunikálni (esténként telefonon beszélünk és neki ez elég), a feledékenységet meg örökölte, a mobilba meg bele tud merülni, így ha nem szólok észre sem veszi, hogy szalad az idő.


Köszönöm ha segítetek.


2018. okt. 31. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Nekem sincs igényem gyakran kommunikálni, napi egyszer még oké, de az ilyen az egész napos chatelgetésekbe bele is őrülnék (nő vagyok). Még a napi egyhez sem szoktam ragaszkodni, sőt, inkább szeretek párnaponta egy tartalmas beszélgetést lefolytatni személyesen vagy skypeon, minthogy minden apróságról írogassak bárkinek. Ebből a szempontból megértem a barátodat. Az viszont nagyon is bosszantana, ha mellettem állandóan a szaros telefonját nyomkodná, le is ülnék vele beszélni és megkérném, hogy mellőzze ill. minimalizálja a pötyögést, amikor nekünk közös programunk van.
2018. okt. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem beszélgetünk egész nap, csak ha írok neki hogy mikor találkozzunk, vagy mi legyen a hétvégén, órák múlva válaszol. Nem írok neki sűrűn, direkt azért mert tudom nem szeret chatelgetni.
2018. okt. 31. 12:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem ismerem a pontos szituációkat, de egy általános igazságot fogadj meg: mind a kettőtöknek kompromisszumokat kell kötni ebben a kérdésben, különben valamelyiketeknél be fog telni a pohár. Hangsúlyozom, mindkettőtöknek!
2018. okt. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen tudom. :( Csak sokszor a komprumisszum sem olyan egyszerű.
2018. okt. 31. 14:01
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez még egyáltalán nem szakító ok, de te tudod. Ô ilyen.

Most gondolj bele, neked az esik rosszul h. nem keres eleget, de lehet neki meg az, hogy az igényeinél te többet keresed ôt, mégsem problémázik veled ezen.

2018. okt. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem értem mit lehet azon problémázni ha valaki pár óráig nem válaszol. Ha sürgős vagy fontos, akkor hívd fel telefonon, ha meg nem, akkor ne azt várd, hogy egész nap azt lesse hogy épp mikor keresed meg valami jelentéktelennel. Gondolom neki meg pont te vagy sok, mégse hisztizik érte, hanem inkább próbál idomulni hozzád, neked is ezt kéne tenned. Az mondjuk gáz ha melletted is nyomkodja, de erről leszokhat ha elég tartalmas programot csináltok.
2018. okt. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igazatok van, lehet neki meg én vagyok sok. Erre nem gondoltam.

Csak mindig az van bennem, ha mellettem annyi ideje van nyomkodni a telefonját, arra is lehetne ideje, ha írok neki, ami napi 1-2 alkalom, akkor ne órák múlva válaszoljon.

2018. okt. 31. 14:54
 8/9 A kérdező kommentje:
Várok még véleményeket ha valakinek van. :(
2018. okt. 31. 20:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Abban igazad van,hogy ha együtt vagytok,te legyèl az első neki,ne a nyomi telefon.A többi nèzőpont kèrdèse.Ezt is meg lehet beszèlni,ha szeretitek egymást.
2018. okt. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!