Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha az én nevemen van a lakássz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az én nevemen van a lakásszerződés, akkor elküldhetem az exemet a lakásból?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A következő a helyzet. Tegnapelőtt este szakítottunk a barátnőmmel, akit ide hoztam a lakásomba 1 évvel ezelőtt. Próbálok mindent nagyon korrekten rendezni, de kezd belőle előtörni a pénzéhség.


Először úgy voltam vele, hogy maradjon, amíg nem talál lakást. Utána felhozta nekem, hogy maradna ő itt. Mondom oké, akkor én visszaköltözöm a városomba, de a kauciót oda kell adja. És itt kezdődtek a bajok...


Mondtam neki, hogy adja oda két havi részletbe, azt mondta válaszul, hogy szeptemberben odaadja. Mondom az felejtős, mert én nekem is lakást meg munkát kell keresnem.

Aztán nagynehezen megegyeztünk 4 havi részletbe, de még erre is húzza a száját. Azt mondta örüljek, hogy egyáltalán odaadja...


Úgy gondolom, korrekt vagyok vele, de nekem teljesen úgy jön le, hogy ő egyáltalán nem is akarna fizetni. Pedig ő ezt visszakapná, ha innen elmenne. A tulajom jófej, nem szemét.

És mondtam, hogy ha ez sem felel meg neki, akkor menjen, keressen lakást, ahol elkérnek sokkal több kauciót.

És erre jött azzal, hogy én nem tehetem ki minimum 3 hónapig őt innen.

Na most...ha oda kerülne a sor, hogy nem akar fizetni, es el akarom küldeni, akkor mekkora a játékterem? A lakás az én nevemre van megírva, neki a tulaj csak a bejelentő lapot írta alá, amikor idejött.

Ha a szerződés az én nevemen van, akkor megtehetem azt, hogy elküldöm, vagy nem?

Nem akarom ezt megjátszani, mert nagyon lelkiismeretes ember vagyok. De ha ennyire pénzéhes, és nem hajlandó komprumisszumot kötni, akkor ez lesz. Már ha megtehetem.


Ez lenne a kérdésem. Volt már valakinek hasonló? Mit lehet ilyenkor tenni?


A válaszokat előre is köszönöm!



2019. jan. 30. 11:05
1 2 3 4 5 6
 1/51 A kérdező kommentje:
Ja igen! Mi Németországban élünk jelenleg, ezt elfelejtettem írni.
2019. jan. 30. 11:09
 2/51 anonim ***** válasza:
67%
Megteheted, ha hivatalosan semmilyen helyen nem szerepel a neve, csak úgymond ott csövelt nálad, akkor kibaxhatod mint macskát xarni. Én kis is tenném a szűrét, hogy még itt a száját húzogatja. Menjen haza, majd tartsa el más hülye.
2019. jan. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
98%
Miért nem beszéled meg azzal akitől a lakást bérled?Ha ő akar maradni akkor az egész kauciót fizesse ki,nem a felét,nem a negyedét,és nem 1 èv mùlva.A Te bérelt lakásodba költözött be...Én a lakástulajjal beszélném meg,az a biztos.
2019. jan. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
97%
És tovább is a te neveden maradna a szerződés? Vinnél minden felelősséget? Én is hozzám hoztam ki a barátom, nagyon jól megvagyunk, de, ha oda jutnánk, nem én mennék a lakásból.
2019. jan. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:

Ez azért lenne, mert én (sajnos???) ilyen vagyok. Nem akarom megszivatni. Még ezek után sem.

Azért 600 euró az nem olyan kevés. De neki semmi sem tetszik.

Ezért kérdeztem, hogy el küldhetem-e? Mert ő neki a tulaj a bejelentő lapját írta alá. A lakást én vettem át nővéremtől 2 éve. Nekem van szerződésem a tulajjal.

És nem akarom megszivatni, hisz nehéz lakást taláni. De ha nem áll kötélnek, elküldöm.


Azt mondjátok, hogy beszéljek a tulajjal erről?

2019. jan. 30. 11:40
 6/51 A kérdező kommentje:
Természetesen nem. A tulajjal átiratjuk a következő héten az ő nevére.
2019. jan. 30. 11:41
 7/51 A kérdező kommentje:
Azért akarok én menni, mert beszéltem a legjobb barátommal, és otthon tudna nekem munkát, majdnem annyi fizetéssel, mint itt.
2019. jan. 30. 11:44
 8/51 anonim ***** válasza:
55%

Elsőnek el akarod küldeni mert nincs nevén és nem fizet, most meg már jövő héten átíratnád rá és jönnél haza...

:D

Elsőt is megteheted, másodikat is, a tulaj jelenlétében...

2019. jan. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
95%
Akkor felfondod a bérletet,hogy te elköltözöl a csaj meg oldja meg ahogy akarja! Ne te legyél még jó fej,majd így megtanulja ha az utcára kerül,hogy hol a helye! Te normálisan álltál a dologhoz ő nem akar élni vele, akkor marad az utca aztán meglátjuk utána, hogy húzza a száját!
2019. jan. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:

Kicsit összekavartam már, bocsi. :D


A lényeg az, hogy nekem van 3 hónap felmondási időm a tulaj felé. Ez stimmt.

De ha ő átveszi a lakást, akkor haza tudok menni 3 héten belül, ahogy kapunk fizut és rendezzük a dolgokat.

De ő nem akarja úgy fizetni ahogy kéne, még a 4 hónap részletre is húzza a száját. Nekem meg ugyanúgy kell a pénz, mert otthon megint újrakezdek mindent.



A lakást átiratjuk rá, de csak akkor ha kifizeti. Amit nem igazán akar, ahogy a szájhúzásából leveszek...


És ezért kérdeztem, hogy HA nem akarja nekem fizetni a kauciót rendesen, akkor elküldhetem-e most, hogy ne legyen a nyakamon? Mert ő itt elkezdte nekem, hogy nem küldhetem csak úgy el. Szerintem meg de, mert nekem van szerződésem.

2019. jan. 30. 11:52
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!