Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Otthon miért nem automatikus,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Otthon miért nem automatikus, hogy a férfiak is megtanuljanak főzni, takarítsanak?

Figyelt kérdés

A családban, de még ismerősi körben se hallottam olyat, hogy egy férfi mosogatna, porszívózna, vagy bármit csinálna a lakásban, ha "van asszony a háznál".

Mi is a húgommal kiskorunk óta be voltunk fogva a házimunkába, míg a rokon fiúgyerekek nem.

Illetve ha apum egyedül volt otthon, maga után se rakta el a tányérokat vagy mosogatott el, megvárta, míg anyu, vagy egyikünk (húg vagy én) hazajön. Addig nem lehetett csinálni semmit, ameddig nincs rendben a konyha. Simán elrángatott egy könyv fölül, telefon mellől mosogatni.

Volt, hogy becsöngettek értem a barátnőim, és nem engedett ki velük biciklizni, mert hirtelen ki kell takarítani.

Illetve hogy ő nem fog egy olyan lakásban bármit is tenni, ahol, idézem "három p*na van".

Teljesen ledöbbenve hallgatom a külföldi férfi barátaimat, hogy nekik gyerekkoruktól ugyanúgy kellett segíteni a háztartásban, tudnak főzni, illetve egyikük mondta, attól, hogy otthon lakik 20 felett, neki kell takarítani a szobáját, mosni a ruháit, gyakran főzni is akár, nem szolgálja ki senki.

A családban a nagymamám még a 40 felett otthon élő fiait is konkrétan kiszolgálta.


2019. jan. 30. 19:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%
Elég géz férfiakat ismersz akkor. Pedig szerintem ezek alap dolgok.
2019. jan. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%
*gáz
2019. jan. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
9%
Mert a nő dolga.
2019. jan. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
74%

Szamomra alap volt, hogy olyan ferfit valasztok magam melle, akit tisztelni tudok. Egy olyan lusta farkat, aki nem kepes maga utan elpakolni, takaritani, es ellatni magat etellel, az szamomra nem ferfi kategoria, hanem gyerek. Tehat egeszseges felnott parkapcsolat lehetetlen velük.

De egyebkent az en parom is kulfoldi :').

2019. jan. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
28%
Furcsa ismerőseid vannak. Én nem ismerek ilyeneket.
2019. jan. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
86%
Attól hogy te igy nőttél fel, ez nem természetes. Össze költöztünk a párommal, én, mint férfi főztem, sütöttem mert az ő próbálkozásai ehetetlenek voltak. Na és nem csak én, sokszor még apám is sütött, főzött. Nem most volt, mert már több mint 20 éve halott.
2019. jan. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom miért, de ez nagyjából nálunk is így volt hogy a férfiak kiszolgáltatták magukat és nem csináltak semmit. Egyedül nagybátyám szeretett takarítani, meg most is már idősen is igényesebb a rendre mint a felesége. Viszont engem mamám mindig úgy tanított kiskoromban hogy ne legyek majd rászorulva senkire, és így nagyon hamar már főztem egyedül. Soha nem engedtem hogy kiszolgáljanak és a takarítás is az én dolgom azóta is. Nem tudnám elképzelni hogy csicskáztassak bárkit hogy ételt tegyen elém, még akkor sem ha beteg vagyok.


30/F

2019. jan. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%
Kerülni kell az olyan hímneműeket, akik csak cselédet látnak a nőkben.
2019. jan. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
"férfiak is megtanuljanak főzni" Azt az "is" szocskát nem igazán értem:-)
2019. jan. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
28%
Én meg szeretném ha a párom megjavítaná a lefolyót ha elromlik,vagy a wct,vagy az ablakot szigetelni normálisan,hasonlók.Ezért nem várom el,hogy helyettem takarítson rendszeresen.Tudom,hogy képes lenne rá,és meg is csinálja,mert tud főzni,mosni,és mosogatni is.Nem tudom hol laksz,lehet valami elátkozott faluban,de azért működik a munkamegosztás manapság,és ettől nem cserélődnek fel a szerepek,viszont nem is kell a pasinak kirittyentenie a házat mire munkából hazaérek.Olyan groteszk lenne.
2019. jan. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!