Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Automatikus visszautasítás,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Automatikus visszautasítás, hogyan győzzem le ezt a gátat magamban?

Figyelt kérdés
Kis korombj molesztáltak. Úgy érzem ez nyomot is hagyott bennem. Ha valaki közelíteni probál felém, azt rögtön megpróbálom visszautasítani. Ez már szinte reflexes nem gondolom végig. Azok a kapcsolataim, amibőlblehetett voln valami ott futottak zátonyra, amikor egy pár lettünk az illetővel. A tény, hogy "engedélyt" adtam az illetőnek, hogy benyúljon a "bugyimba" olyan mértékű streszt okozott, hogy véget vetettem kapcsolatnak. 21 évesen képtelen vagyok egy kapcsolat kialakítására. Hogyan győzhetném ezt le? Vajon azért iszonyodom a szexualitástól, mert leszbikus vagyok? A libidómmal nincs semmi baj, gyakran vágyom arra, hogy legyen párom. A megvalósítás azonban egy teljesen más tészta. Mit tehetnék? Hogyan hozzam "rendbe" magam?

2015. dec. 14. 00:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy pszichiáter jót tenne.
2015. dec. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia. Engem erőszakoltak, és nagyon át tudom érezni... Nem tudom mit tanácsolhatnék, nálam ez 3 év intenzív pszichoterápia után sem javult :(
2015. dec. 14. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kértél már professzionális segítséget (pszichológus)? Ez nem olyan, amivel egyedül meg tudnál küzdeni... illetve a nanét lenne érdemes megkeresni, biztos szerveznek olyan önsegítő csoportokat, ahol hasonlót átélt nők beszélnek arról, hogy nekik mi segített.
2015. dec. 14. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ne pasizz, ameddig így érzed. Sokat kell járni társaságba, pszichológus is segíthet, beszélj róla barátaiddal, az sokat segít. Sajnos ez valamilyen szinten mindig benned lesz. Nekem volt két olyan barátnőm, akiket folyamatosan megaláztak, megvertek.Ugyanúgy mint nálad, kis idő múlva ők aláztak meg engem, szinte elzavartak.
2015. dec. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem fiú ismerősömmel történt ilyen, kb.a 170."barátnőnél" tart, 34 éves, járt pszichológushoz fél évig, akkor javult, de vissza esett, csak folyamatos pszichológus látogatás segít.Nem enged magához közel senkit, max. egy-két szexig megy velük.
2015. dec. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a pszichiáter segítene, nem tudom, mennyire komoly a dolog vagy indokolt-e ez.


Szerintem akkor jársz jól, ha nem rejted el ezt és beszélsz róla a kapcsolat elején is. Ha a másik tud róla, hogy neked ez ilyen stressz, akkor tudna segíteni neked. Kezdjétek nagyon lassan és óvatosan, fokozatosan, és folyamatosan kommunikáljatok. Hagyjátok abba, mielőtt sok lenne, és beszéljétek meg utána, hogy milyen volt, mit éreztél. Ha sikerül bizalmat kialakítanotok, szerintem apró lépésenként le tudjátok győzni ezt.

2015. dec. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen szakember segítségére van szükséged. Pszichológusra, nem pszichiáterre, mert ez nem egy mentális betegség, elmezavar, hanem egy szerzett sérülés, amit terápiával lehet orvosolni.
2015. dec. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

Miert nyul a bugyidba. Mondj nemet es csak vedd a szadba a szerszamat. Annak is orul. Idovel ugyis oldodik ez. Addig te apolid ot oralisan. Meg is mondhatod a hatteret. Biztos megerti. Idovel szepen fel fogsz engedni. Ismerkedj honapokig a szerszamaval .

N

2015. dec. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nekem is volt olyan barátnőm, akit trauma ért (bár azt hiszem, hogy nem zaklatás/erőszak volt) nehezen nyílt meg szexuálisan, de elmondta, elfogadtam, türelemmel és szeretettel túltette magát rajta egy idő után és utána szexuálisan is működött a kapcsolat - addig amíg, de nem ezért lett vége.

sokat segít, ha elmondod a párodnak, hogy mi a helyzet és beszéltek róla. ha normális, akkor meg fogja érteni és segít neked megküzdeni a problémával. ha igazán szeret, akkor nem ezen fog múlni a kapcsolatotok, bár a legtöbb pasi sajnos nem sokáig tűri szex nélkül.


ha eddig sehogy nem sikerült túltenned magad rajta, akkor mindenképpen fordulj pszichológushoz, aki remélhetőleg tud segíteni a probléma feldolgozásában. az, hogy másnak esetleg szakmai segítséggel sem sikerült megküzdenie vele, még nem jelenti azt, hogy neked sem fog. minden ember, minden probléma más és nagyon sok múlik az orvoson is, meg rajtad is és főleg azon, hogy mit teszel a sikerért. semmi esetre se add fel!

2015. dec. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!