Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális ez az érzés?

Figyelt kérdés

A párommal másfél éve vagyok együtt, nagyon szeretem. Szeretem őt magát, a belső tulajdonságait, külsőleg, meg sokszor mellettem volt nehéz helyzetekben is, számíthatok rá, ő is szeret. Egy dolog zavar: ő tanár én meg egyetemista vagyok. Mármint egyetemen tanít (ugyanott, ahova én járok) de amúgy engem nem tanít, nem is ugyanaz az ő tanszéke meg az enyém. Ami zavar, hogy néha olyan "felsőbbrendűnek" érzem, vagyis valami olyasmi érzés, hogy ő többet ér vagy nem tudom. Ez nincs mindig de néha előjön. Neki beszéltem már erről, mondta, hogy ez hülyeség, ne érezzem így. Amúgy ha én tudok jobban valamit, én értek jobban valamihez, azt elismeri. Meg ha úgy adódik, mondja, hogy tanítsam meg őt is (például ha jól megy nekem egy idegen nyelv, akkor az). Meg elismeri, hogy sok munkám van a tdk-dolgozatomban. Az egyetemen is vállalja a kapcsolatunkat, kollégái is láttak már együtt, egyikükkel beszélgettem is már. Mégis néha előjön ez az érzés, hogy ő tanár ezért "felsőbbrendű", egy egyetemista meg még nem tart ott. Egyébként a magánéletben jól kijövök vele, van közös érdeklődési körünk, több is, jól érezzük magunkat együtt, sok helyre el tudunk menni ketten.


Szóval ez az érzés normális nálam? Csak normális válaszokat kérek.


2019. jan. 31. 09:38
 1/5 A kérdező kommentje:

Még annyi hozzáfűznivalóm van, hogy biztos komolyan gondolja velem, szóval nem csak szórakozik. Nem csak arra kellek neki meg másfél év amúgy is sok idő. A szüleinek is bemutatott már. Szóval komolyan vesz és ő nem érzi ezt a különbséget mint én (tanár-diák).


Szóval mit tehetek, hogy elmúljon ez az érzés? És normális, amit érzek? Ez csak valami belső valami mert kívülről meg nem ez látszik (amit írtam, nem néz le, felvállal meg a többi)

2019. jan. 31. 09:41
 2/5 anonim ***** válasza:
Te választottad, tudtad hogy ezzel fog járni. Sőt az is lehet, hogy imponált neked. Akkor meg mivel van bajod? Választhatsz párodnak másik egyetemistát is, annál nem fogod ezt érezni.
2019. jan. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kezd el magad tisztelni, szeretni, hogy rendben legyen az önbecsülésed. Direkt ezt írtam, nem önbizalmat. Kettő közt a különbség, hogy míg első külső sikerektol, feedbackektől független, tehát a saját magadba vetett hit, szeretet eredményezi, a második külső feedbackektől, hatásoktól alakul ki. Ha az első is rendben van, a második is sokkal jobb lesz.


Ha végképp nem küzdesz meg ezzel, akkor kalap-kabát, és valasztasz egy szintén nebulót.

2019. jan. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem akarom lecserélni a párom, nem menne. Nem hiába vele vagyok. Nagyon szeretem, szerintem nehezen találnék olyat, mint ő, bizonyos szempontból (nem azért, mert tanár). Ezért nem hagynám el.


De köszönöm a válaszokat! Második válaszolónak az önbizalom-tippeket is!

2019. jan. 31. 10:26
 5/5 Rockarc ***** válasza:

Szerintem meg engedd el azt a gondoloatot, hogy o egy tanar. O a baratod, aki mellesleg tanit. Ha pedig ugy dont, jovo hettol akar egy tanacsado is lehet egy multinal. Nincs semmi okod, hogy gondolatban ot egy magasabb polcra helyezd, amugy is ez csak egy allapot.


42F

2019. jan. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!