Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem akarja megérteni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem akarja megérteni a barátnőm, hogy én soha nem akarok "saját" gyereket?

Figyelt kérdés

Mielőtt megitélnétek és elítélnétek nem a gyerekvállalással van problémám "saját"gyereket nem szeretnék( boldogan fogadnék örökbe)


Mivel nem ismertek engem tudnotok kell,hogy a családomban elég gyakori hogy valaki pszichés gondokkal küzd.


Ott van például a nagymamám nővére róla nem tudok sokat de azt igen ,hogy az élete nagy részét egy "bolondok"házában töltötte el.

Ugyanez igaz édesapám húgára.

Róluk nem tudok sokat mivel édesapám érthető módon nem igazán beszélt róluk.


Tavaly pedig apám első szülötte fia az én bátyám került be a zárt osztályra erős skizofrén tünetekkel és üldözési mániával.


Azóta folyamatosan gyógyszerezik néha egy rövid időre kiengedik nyílt osztályra,de mindig fel kerül a zárt osztályra.

Attól félek,hogy már soha se fog teljes normális életet élni


A legfélelmetesebb az,hogy belenézek a szemébe és már nem látom benne a bátyámat mintha csak egy idegen lenne.


Látom édesapámon,hogy megszakad a szíve a fia miatt nekem meg édesapám fájdalma láttán szakad meg a szívem.


Akkor és ott megfogadtam,hogy soha nem lesz vérszerinti gyerekem.


És hiába mondom el ezt a barátnőmnek hiába ismeri a családomat mégis mindenáron tőlem akar gyereket.



2019. febr. 8. 20:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
igen
2019. febr. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Hány éves a barátnőd? Nagyon éretlen lehet. Ha kitartasz mellette, akkor az örökbefogadással is várjatok még, ilyen gyerekes gondolkodással nem tudna gyereket nevelni.
2019. febr. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én 30 éves vagyok a barátnőm 28
2019. febr. 8. 20:26
 4/11 A kérdező kommentje:
Ne tudjátok meg soha,hogy milyen érzés egy életterős szeretetteket pelenkába begyógyszerezve a kórházi ágyba lekötözve látni.
2019. febr. 8. 20:29
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Sajnos akkor már valószínűleg nem lesz normálisabb. :S
2019. febr. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
A pszichés betegség nem szervi baj,nem öröklődik csak a rá való hajlam. A te gyerekednek valószínűleg egy enyhe hajlamon kívül (ami odafigyeléssel kiküszöbölhető) már semmi gondja nem lenne. Túlspilázod,és ezzel tönkreteszed a barátnődet. Aki nyilván szeretne veled közös gyereket. És az örökbefogadott hidd el nem olyan,akármennyire is bizonygatják akiknek van. Azt nem ő hordta ki,nem látta ultrahangon,nem együtt ültetek kézenfogva a vizsgálatokon,nem voltál ott amikor született vele. Lehet szeretni de sosem lesz olyan mint egy saját gyerek.
2019. febr. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Nekem nem lenne bajom ezzel viszont azt nem értem miért csak az örökbefogadás vetődött fel. Én spermabankból "kölcsönöznék" biológiai apát a gyerekemnek. Aztán az életbe nem derül ki hogy genetikailag nem a tiéd. Viszont igy a párod átélheti az "igazi" anyaságot. Az örökbefogadásba soha nem mennék bele de a mesterséges megtermékenyítéssel nem lenne bajom.
2019. febr. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Gondolom az lehet az indítéka, hogy imád téged, és ti ketten hoznátok létre egy olyan embert aki belőletek és a szerelmetekből született, tehát titeket egyesítene.


Most hogy vége a nyáladzás részének, te nagyon jól gondolkodsz, reálisan látod a dolgokat, bizony, ezek is örökölhető betegségek, sőt! Annak ellenére is, hogy egyesek nem ismerik el még betegségnek sem...


És csodás, hogy van olyan ember aki nem ész nélkül szaporodik, mert neki gyerek kell indokkal, hanem figyelembe veszi az esetlegesen születendő gyereke életét is. Akár örökletes betegségekről, akár a világ egyre rosszabb helyzetéről, akár az emberek totális elbutulásáról, akár a mai rabszolgaságról van szó.


Nagyon önzetlen vagy, hogy ezt mind végig gondolod és nem akarsz a gyerekednek egy rossz életet.



Az én szüleimnek rossz látást (anya), endometriózist (anya), agresszivitást, rosszindulatot (nagyszülő) és pszichés gondokat (ezt sztem kb. mindenkitől) köszönhetek.

2019. febr. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó,akkor egy szemüveges embernek ne legyen gyereke, mikor egy 20k forintos eszközzel már meg is van javítva+ott vannak a szemműtétek is? A rosszindulatot nem lehet örökölni csak tanulni,a gyerek fehér lapként születik,azt tanulja el amit lát. A pszichés problémák pedig általában a családi háttérből/traumákból fakadnak,nem örökletesek. Van ami lehet az,de csak a HAJLAM. Egy skizofrén embernek a gyereke hajlamos rá de nem örökölte genetikailag és születik skizofrénnek.


-egy pedagógus, aki elég sok pszichológiát is tanult

2019. febr. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
30%

Vannak olyan pszichés betegségek, amiknél a hajlam bizony örökölhető. A skizofrénia is speciel ilyen.


Viszont ne legyünk már ostobák, hogy már a rossz látást is kizáró oknak vennéd... Eszem megáll. Egy barátnőm és bátyja is ilyen családban nőtt fel, erősen romlott szemük volt kisgyerekkoruk óta, és boldogak! Annyi életkedvet mint az apjuk, és ők sugároznak, hidd el, ritkán tapasztalok. Még anyám is megemlítette, amikor összefutottunk velük egy iskolai rendezvényen, még középsikolásként! Ezt a fajta vidmáságot és jókedvet, kisugárzást több ezer ember közül sem láttam pl., akiknek nem volt baj a látásukkal, nem voltak túlsúlyosak, semmi bajuk nem volt, és minden okuk meg lett volna a boldogságra, mégsem volt ez a ritka kisugárzás meg bennük sem. Ezt még én is irigyeltem sokszor, egyszerűen jobb kedve volt az embernek velük/náluk, és ezt mindenki észrevette.


Szóval igaz rossz látást örököltek talán, de cserébe ezt a boldogságra, szemléletmódot is, ami felbecsülhetetlen!


Kérdező: szerintem keress fel egy szakembert, ha félsz, és beszélj vele erről. Csak egy alkalom, és elmondja egy pszichiáter aki x éve praktizál, hogy milyen reális kimenetelek lehetnek. Ennyit megér. Sokszor amúgy ugranak is egy generációt bizonyos dolgok,de ez persze attól még fennálló kockázat lehet, hogy pl az unoka örököl valamit.


Valóban csak esélyekről és hajlamokról beszélhetünk, de nem tartom hülyeségnek én sem, hogy ezt átrágja az ember. Inkább gondoljon erre is, mint hogy ne.


Egy jó barátnőm nem skizofrén, hanem más pszichés gondja van, és ott bizony már most a pár éves kislánynál is megállapítottak hasonló tüneteket, ahogy gyerekpszichológushoz is kell járnia ( szorongások miatt). Ettől függetlenül a legjobb dolog az életében az a kislánya, de sajnos kezelni kell ezeket a tüneteket nála is.

2019. febr. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!