Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom elméletileg akarja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom elméletileg akarja a babát, de nem képes itthon maradni? Mit tegyek, ha nagyon ingatagnak érzem ezt?

Figyelt kérdés

Elég friss a kapcsolatunk, vagyis inkább zavaros. Kamaszként "jártunk" 13-14 évesen, aztán később is, már 17 éves korunkban, az azért komolyabb volt, mint egy kiskamasz szerelem. Utána másfelé sodort minket az élet, hosszabb ideig nem beszéltünk. Ő Budapesten élt, én egy vidéki nagyvárosban, a baráti körünk is változott az egyetemmel, már nem volt meg az a közös kapocs, hogy mindig ott legyünk a másik életében. Aztán most 8 hónapja ismét jóban lettünk, találkozgattunk, hol egyikünknél, hol a másikunknál aludtunk, igazából olyan volt az egész kb a 2. héttől, mint egy párkapcsolat, és akkor megbeszéltük, hogy mostantól együtt vagyunk, nem lesz más egyik oldalról sem.


Most kiderült, hogy terhes lettem, a 8 tesztből 7 pozitív lett. Beszéltünk róla, hogyan tovább, és elmondása szerint akarja, nagyon lelkes. De az életén változtatni nem akar... A munkája miatt sokat utazik, pedig lehetne lehetőség arra, hogy kevesebbet legyen távol. De hogy neki ez hobbi és szenvedély is, nem munkának fogja fel. Igen, csak éppen ha majd lesz egy gyerekünk, a 4 hétből minimum kettőt nem egyedül szeretnék vele lenni... Mindkétszer, amikor együtt voltunk, azért lett vége a dolognak, mert komolytalan volt, nem tudta mit akar. Most is ezt érzem. Legyen gyerekünk, jójó, de sokban ne változzon az élet.


Pl. ő nem akar nagyobb lakásba költözni, vagy esetleg olyan társasházba, amihez kert is van, merthogy ez itt van a belvárosban, és közel van minden, meg van őrzött garázs. De hiába mondom, hogy három embernek kicsi... Ugye én egyetemre járok, ezt is mondtam neki, hogy azt levelezőn fejezem be így nyilván, de akkoris kell majd segítség. Vagyis nem is segítség, hiszen ugyanúgy az ő gyereke is lesz. Úgy érzem, ő fel sem fogja, hogy egy kisbaba, kisgyerek mennyi bajjal járhat. Most is megyek jövőhéten orvoshoz, erre ő elutazik, mert "muszáj", pedig kértem, hogy jöjjön el velem. És ez rosszul esik, hogyha már most, az elején nem képes rám/ránk szánni 1 óra hosszát, akkor később mi lesz. Mondtam ezt neki, meg utána üzenetben is beszéltünk erről, annyi volt a válasza, hogy nagyon szeret, és majd ha hazajön, megbeszélünk mindent és próbál a kedvemben járni.


A pontos korunkat nem szeretném leírni, 21-25 között vagyunk.


2019. márc. 16. 18:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%

Hát ez szar helyzet. De van 9 hónap felkészülni erre. Plusz egyből nem kell költözni, hisz a kisgyereket nem fogod kiengedni a kertbe játszani, mivel te fogod a babakocsiban tologatni.

Másrészt a munkát se kell sztem rögtön otthagynia vagy változtatni, hisz épphogy terhes vagy , ha jól értem.

Beszélgessetek sokat, majd alakul.


22n

2019. márc. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem viszont gondold át, hogy egyedül is tudod-e vállalni a gyereket!

Úgy bele se vágj, hogy majd megváltozik, és majd alakul és lesz valahogy. Es ha nem?

Te maradsz ott egyedül egy babával, esetleg terhesen. Ő jó esetben fizet és látogatja. De még erre se vegyél mérget.

2019. márc. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%

Keszulj fel h hamarosan egyedulallo anya leszel es mehet haza a szuleihez

Vagy abortusz ha a pasi kell neked


Am meg gaz h nem vedekeztel rendesen ....

2019. márc. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%
Felelőtlen voltál...
2019. márc. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat, sajnos ebből volt a kevesebb... Direkt a babás kategóriába raktam, mert leginkább felnőtt nők, anyák véleménye, tanácsai érdekeltek volna. Na mindegy, átkerült ide, ez van.


Nem kényszerítek senkit semmire, le is írtam, hogy MEGBESZÉLTÜNK MINDENT. Elmondtam, hogy mit gondolok, mi az álláspontom, aztán ő is, és közösen döntöttünk. A kis frusztrált 3-as válaszoló nem tudom, mit képzel magáról, és hogyan mer ilyen stílusban írni. Ha bajod van, kezeltesd magad, ne itt vezesd le a feszültségedet.


Kár volt ide kérdést írni, már látom. További szép hétvégét.

2019. márc. 16. 20:37
 6/17 anonim ***** válasza:
19%
Nem vagyok fusztrált. El akarod adatni vele a lakását, hogy tolja be egy közösbe. Amiben neked egy filléred nincs. Ill, amit apuci tolt a segged alá. Ebből te is kijöhesz rosszul, ha eladja és letiplizik egy országba, amit nem tudsz hol van.
2019. márc. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Akkor csak szimplán egy megkeseredett, rosszindulatú ember vagy. Nekem tökmindegy.


Nem hiszem, hogy sok közöd lenne a pénzügyeinkhez, vagy hogy kinek honnan, miből van itt lakása, háza. :) Foglalkozz inkább szépen a saját életeddel, akkor majd kevesebb időd lesz itt rontani a levegőt.

2019. márc. 16. 20:54
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

Jó lenne, ha a férfiak nem várnák, hogy teljes jogú szülőkként tekintsenek rájuk, ha így állnak a gyerek kérdéshez (a te párod is, kérdező, meg kb az összes férfi hozzászóló is). Aztán meg megy majd az egéritatás, amikor válásnál a nő kapja a gyereket...


Na mindegy, tényleg szar helyzetben vagy, kérdező.

Az abortusz nem lenne megoldás? Időben vagy még?

Neked sem lenne most alkalmas a gyerekvállalás, így, hogy be sem fejezted a tanulmányaidat, nem hogy egy ilyen érzelmi kolonccal a nyakadon.


Ha megtartod a gyereket, akkor szerintem adj a párodnak ultimátumot: vagy felfogja, hogy neki is fel kell nőni, és az utódot előre helyezni, vagy maximum hétvégi apuka lesz majd.

Az alapján amit írtál, számodra nem lenne túl nagy változás életminőségben, ha szétmennétek, ha a hónap felét elutazgatja, de legalább nem fogod évekig azon idegesíteni magad, hogy nincs melletted a párod, mikor szükséged lenne rá.

Persze jó esetben erre észbe kap, és megkomolyodik, de ha most nem állsz a sarkadra, akkor minden így marad. Ő élni fogja a kis életét, és kizárólag te leszel az aki áldozatokat hoz a családért.

2019. márc. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
A barátod nem akarja a babát. Kérlek szépen ne szülj neki. A saját életedet is tönkreteszed és a gyerekét is. A párod teljesen alkalmatlan az apaságra. Ha jó döntést akarsz hozni ne tartsd meg a babát. Egyedül fogod felnevelni.
2019. márc. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%
Vagy elveteted, vagy magad neveled. Egyértelműen látszik hogy ő nem akar apa lenni.
2019. márc. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!